Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.353
Cevap
19
Favori
714.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu üründen memnun kalmayan 2 kişi gördüm şimdiye kadar , @binner kullanıcı olarak , elinde ipad de oldugu için bu ürünü alması zaten gereksizmiş o yüzden önemli degil , digeride ürünü kullanmadıgı halde ürün hakkında kötü yorumlar yazmayı kendine görev bilmiş diyecegim artık @xfact , zaten herkes de begenmek zorunda degil , samsung galaxy tab ürününde bile % 15 geri iade oldugundan bahsediliyor experin % 5i geçecegini sanmıyorum , zaten hiçbir ürün herkesi memnun edemez , ben ipadi de kurcaladım bu ürünü de ve experi almaya karar verdim flash player oynatması çok önemliydi mesela benim için ipad zaten hız olarak da yavaş geldi herkezin kriteri kendine göre degişecektir.
  • http://www.pcworld.co.uk/gbuk/advent-vega-internet-tablet-non-flash-version-09149756-pdt.html

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI

ADVENT Advent Vega Folio Case - Black

http://www.pcworld.co.uk/gbuk/advent-vega-folio-case-black-08764476-pdt.html

bu ürünü getirte bilirmiyiz acaba kab fena degilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 14 Şubat 2011; 17:24:21 >

• Kangurumda hala var görünüyor.. 12 taksit 599 TL.. ama Mikro Sd yok galiba..
    Kangurum
  • Ben şöyle bir şey olur mu diyordum.Hem klavye hem kılıf.10" olanı zt180 ve x220 ye uyuyormuş.
    Ebatları da 282*190*35mm Easypad'a da uyuyor.Acaba klavye de usb den kullanılabilir mi?

Fiyatı da kargo dahil 22.68$

http://www.aliexpress.com/product-gs/401972236-Free-Shipping-10-Tablet-PC-Leather-Keyboard-Case-1414-wholesalers.html

• Digitus USB to PS/2 Çevirici DA-70118

http://www.hepsiburada.com/Liste/digitus-usb-to-ps2-cevirici-da-70118/ProductDetails.aspx?productId=bs0220&categoryId=105307

bununla klavye ve mause tablet pc de aynı anda kullanılabilir mi acaba ? :) harici mause denedim çalışıyor ama klavye denemedim , çalışıyorsa bu ürün aynı anda 2 sini çalıştırır mı denemek lazım.

DIGITUS AK 670 ÇİFT TARAFLI USB KABLO

http://www.vatanbilgisayar.com/digitus-ak-670-ak-670-cift-tarafli-usb-kablo/productdetails.aspx?I_ID=32804

Kablo içinde netten sipariş verilebilir gitmeyen üşenenler için yada bulundugu ilde vatan yoksa vs...

• Tablet acıkken USB den bilgisayara baglanınca hic tepki vermemesinin veya gormemesinin sebebi exper kernel de destek olmamaması.O yuzden Usb den bilgisayarı gormez.Neyse ilerleyen gunlerde guncellemeler cıktıkca , sanırım oda gelir.

ayrıca yukarıda arkadasların yazdıkları gibi Exper Easypad (P10AN) = Advent Vega (P10AN01) dır kesinlikle.

Burda da bilgisi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Advent_Vega

Model numaraları bile aynı.O yuzden ben ufaktan ufaktan Expere Advent Vega romu yuklemeye calısıyorum.Basarılı olursa burda bilgi veririm size.

Bu arada Advent Vegaya uyan her kılıf buna da uyar.
  • Bu rom güncellemeleri ile ilgili konularda bilgilerinizi bekliyoruz arkadaşlar. Ben de bugün iade etmeye kalktım ancak sonradan Android 3 yüklenebilme olasılığı aklıma oturdu.
    Bu Android 2.2 versiyon sonuçta tablet için değil telefon için geliştirilmiş bir yazılım. Çeşitli takılmalar ve ekran görselliğindeki kabalıklar bununla ilgili diye düşünüyorum.

USB Stick üzerinden SDkarta 100 MB'lık bir dosyayı 5-6 sn. gibi kısa bir sürede kaydetti. USB ile SD arasındaki dahili hız tatmin edici.

Kamera 1.3 MP elbette günümüz şartlarında düşük bir seviyede kalıyor. Ancak hiç olmamasından iyidir. Bana göre tablette kamera çok gerekli olmasa da... en azından var.

Ekran kalitesi (TN panel) çok daha iyi olabilirdi orası muhakkak ancak dokunmatik ile ilgili pek bir sorun yok bunu da belirtmek isterim.
    Tabletlerin varı yoğu ekran kalitesidir ancak exper bu konudaki yatırımı yanlış yapmış diye düşünüyorum. Biraz daha kaliteli bir ekranla bu cihazı sunsaydı tadından yenmezdi.
    Ekranda arada sırada oluşan çatlak görseller panelden mi kaynaklı bilemiyorum. Bazen endişe veriyor acaba bozulacak mı diye. (Belki herkeste olmuyordur, bana özel bir durumdur?)

Dokunmatik hassasiyeti için kötü bir yorumum olmayacak. Yazılım kaynaklı olduğunu düşündüğüm bazı takılmalar ve bazen algılamama gibi sorunları var.
    Donanımsal anlamda dokunmatik hassasiyetinin kalitesine karşılık arada böyle algılamama sorunları olması beni işin yazılım tarafına yönlendiriyor.
    Android 2.2 ile tam bir uyum içinde çalışmadığı kesin.

Yukarıda anlatılan biçimlerde rom yüklemelerini denedim ancak adaptör takarak denemek aklıma gelmemişti. Bunu da deneyeceğim.
    Sonuçları bildiririm.

NOT: Sonuç olarak bir IPAD alacak kadar gücünüz yok ama tam yarı fiyatına 599 TL'ye bir tablet almayı düşünen durumdaysanız kesinlikle bu kampanya fiyatını kaçırmamalısınız. Gayet güzel nette dolaşabilir ve maillerinizi okuyabilirsiniz. Ayrıca Angry Birds oyununu tam ekran çok güzel oynatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavipatik -- 14 Şubat 2011; 20:43:49 >

• Geçen akşamki rom update denemesini yaptıım sıfır poşetten çıkardığım usb kablo bozukmuş . Usb aygıt tanınmadı uyarısı veriyordu . Bu akşam 2 kablo daha bulup eve geldim . Neyseki bu sefer problem çıkmadı . Şuan yükleme yapıyorum . Ama tahminimden çok daha uzun sürecek gibi .
  • Ben de adaptörü takarak denediğimde bu defa PC gördü. Update deneyeceğim az sonra.

NOT : UPDATE BAŞARILI OLARAK TAMAMLANMIŞTIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavipatik -- 14 Şubat 2011; 21:13:00 >
  • hocam benimkinde usb kablosu çıkmadı . sizde mi var yoksa başka yerden mi temin ettiniz
  • Kutudan çıkmıyor. Ben de ayrıca kablo vardı onu kullanıyorum.
  • Selamlar tekrardan. Haberler iyi :)

Advent romunu sorunsuz yukledim.Advent romunda Kernel USB desteği oldugu icin Bilgisayara takınca USB yi de goruyor.Bildiğiniz USB kablo su ile bilgisayardan Sd kartın icini goruyorsunuz.

Exper Easy Pad oldu Advent Vega :) .

Nasıl yapıldıgını bir onceki postta anlatmıstım.Aynısını yapiyorsunuz.

Uyarı da yazayım : Herkes Yaptıklarından kendi sorumlu, Hatalarınızdan ben sorumlu tutulamam.Burda yazılanları kendine guvenen yapsın.

Yalnız orda arkadasların belirtiği gibi.
    Cihaz mutlaka Guce takılı olacak ,APX moda gecmek icin gerekli onu belirtmeyi unutmusum.

USB kabloyu islem bitinceye kadar cıkarmayın

USB driver isterse link surda Adventim kendi USB driverleri.

http://www.myadventvega.co.uk/SystemUSB.zip - su dosyanın icindekileri gosterirsiniz USB driver olarak APX modta Windows 7 de.

Advent ROMU da bu :

http://www.myadventvega.co.uk/softwareImage_v1.09_Vega_Final.exe - romda flash yuklu var.

Bilgisayarı APX moda sokunca USB yi tanıtınca ustune cift tıklayın yeter.

Aletin kendi sitesi de bu :

http://www.myadventvega.co.uk/

anlatımı da suraya koyayım kendi kendimi quoteliyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Kraaz

Selamlar Herkese Guncellemiş bulunuyorum aleti.Exper bana tesekur etmeli :)

1.Once su dosyayı indirin :
    http://developer.download.nvidia.com/tegra/files/android_tegra_froyo_20101105.msi

bilgisayara yukleyin.
    64 bit ise
    C:\Program Files(x86)\NVIDIA Corporation\tegra_froyo_20101105\usbpcdriver klasorune dosyalarını atar.
    32 bit ise buyuk ihtimal
    C:\Program Files\NVIDIA Corporation\tegra_froyo_20101105\usbpcdriver klasorune atacak. Bende 64 bit oldugundan o sekilde.

bu klasor yolu bize daha sonra lazım olcak unutmayın.

2.Cihazı APX moda sokmak lazım , onu da su sekilde yapiyoruz.
    2.a - USB kablosu her iki tarafı da erkek olan bulun , bilgisayarla tableti baglayın.
    2.b - Tableti kapatın , (restartlamayın kapatın).Tablet le bilgisayar birbirine baglı olsun usb den.
    2.c - Tabletin guc ve home dugmesine aynı anda basın.Guc dugmesi beyaz olan ,home dugmesi de su g sensoru kapatma dugmesinin yanındaki dugme.
    Tablet acılmayacak ama Bilgisayardan ses gelecek dugmeleri bırakın.Windows windows updatede surucu aramaya baslayacak bulamayacak.

3.Aygıt yoneticisine bakın orda bilinmeyen aygıt olarak APX diye goreceksiniz
    3.a - O aygıta sag tıklayıp Surucu guncellestir deyip ,Surucu yazılımını bilgisayarımda ara deyin.Klasor olarak ta yukarıda verdiğim yolu gosterin.32 bit ve 64 bit olarak farklı yollar var dikkat edin.
    3.b - Windows bu surucu imzalanmamıs yukleyeyim mi diye soracak korkmadan yine de yukle basın.Windows surucuyu yukleyecek.
    3.c - Bu defa tablet Nvidia USB Boot recovery device olarak gozukecek.
    3.d - Tablet bilgisayara baglı kalacak.Cıkarmayın en son cıkaracaksınız

4.Experin indirdiğiniz rar dosyasını acın.Icınden 2 dosya cıkacak
    P10_image_20110201_v1.08.6_exp.md5 ve P10_image_20110201_v1.08.6_exp.exe
    5.P10_image_20110201_v1.08.6_exp.exe ye tıklayın arkanıza yaslanın bir Dos penceresi acılacak o kendi hallediyor geri kalanı bitirince sizi uyaracak.Bitti devam etmek icin enter basın diye.
    Basın entere program kapanacak cıkarın usb den tableti.Tablet bir restart atacak kendine restart atınca tekrar kapanacak.
    Guc dugmesine basın tableti acın once sizi android logosu karsılayacak.Yaklasık 1-2 dakika icinde acılacak config filan yaratıncaya kadar o kadar suruyor zaten.
    Tabletiniz guncellenmis keyfini cıkarın.

6. Uygulamar filan direk siliniyor yalnız ona gore yedeğinizi alın veya yeniden yukleyin artık.

Yeni guncellemede Flash standart olarak var icinde onu yuklemenize gerek yok.

Ayrıca da AppCenter diye yeni bir uygulama var market benzeri oldukca iyi ve sanki alet daha bir canlandı.Bu appcenterde paralı uygulamalar da var parasız olanlar da.

Guncellenmiş tabletiniz Hayırlı olsun.

Resimleri de koymayı beceremedim sanırım.

Artık bir bira ısmarlarsınız gunun birinde karsılasırsak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 14 Şubat 2011; 21:18:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mavipatik

Kutudan çıkmıyor. Ben de ayrıca kablo vardı onu kullanıyorum.

hocam kablonun ucu nasıl nereden temin edebiliriz
  • quote:

Selamlar tekrardan. Haberler iyi :)

Advent romunu sorunsuz yukledim.Advent romunda Kernel USB desteği oldugu icin Bilgisayara takınca USB yi de goruyor.Bildiğiniz USB kablo su ile bilgisayardan Sd kartın icini goruyorsunuz.

Exper Easy Pad oldu Advent Vega :) .

Nasıl yapıldıgını bir onceki postta anlatmıstım.Aynısını yapiyorsunuz.
    Yalnız orda arkadasların belirtiği gibi.
    Cihaz mutlaka Guce takılı olacak ,APX moda gecmek icin gerekli onu belirtmeyi unutmusum.

USB kabloyu islem bitinceye kadar cıkarmayın

USB driver isterse link surda Adventim kendi USB driverleri.

http://www.myadventvega.co.uk/SystemUSB.zip - su dosyanın icindekileri gosterirsiniz USB driver olarak APX modta Windows 7 de.

Advent ROMU da bu :

http://www.myadventvega.co.uk/softwareImage_v1.09_Vega_Final.exe - romda flash yuklu var.

Bilgisayarı APX moda sokunca USB yi tanıtınca ustune cift tıklayın yeter.

Aletin kendi sitesi de bu :

http://www.myadventvega.co.uk/

anlatımı da suraya koyayım kendi kendimi quoteliyorum.

quote:

Selamlar Herkese Guncellemiş bulunuyorum aleti.Exper bana tesekur etmeli :)

1.Once su dosyayı indirin :
    http://developer.download.nvidia.com/tegra/files/android_tegra_froyo_20101105.msi

bilgisayara yukleyin.
    64 bit ise
    C:\Program Files(x86)\NVIDIA Corporation\tegra_froyo_20101105\usbpcdriver klasorune dosyalarını atar.
    32 bit ise buyuk ihtimal
    C:\Program Files\NVIDIA Corporation\tegra_froyo_20101105\usbpcdriver klasorune atacak. Bende 64 bit oldugundan o sekilde.

bu klasor yolu bize daha sonra lazım olcak unutmayın.

2.Cihazı APX moda sokmak lazım , onu da su sekilde yapiyoruz.
    2.a - USB kablosu her iki tarafı da erkek olan bulun , bilgisayarla tableti baglayın.
    2.b - Tableti kapatın , (restartlamayın kapatın).Tablet le bilgisayar birbirine baglı olsun usb den.
    2.c - Tabletin guc ve home dugmesine aynı anda basın.Guc dugmesi beyaz olan ,home dugmesi de su g sensoru kapatma dugmesinin yanındaki dugme.
    Tablet acılmayacak ama Bilgisayardan ses gelecek dugmeleri bırakın.Windows windows updatede surucu aramaya baslayacak bulamayacak.

3.Aygıt yoneticisine bakın orda bilinmeyen aygıt olarak APX diye goreceksiniz
    3.a - O aygıta sag tıklayıp Surucu guncellestir deyip ,Surucu yazılımını bilgisayarımda ara deyin.Klasor olarak ta yukarıda verdiğim yolu gosterin.32 bit ve 64 bit olarak farklı yollar var dikkat edin.
    3.b - Windows bu surucu imzalanmamıs yukleyeyim mi diye soracak korkmadan yine de yukle basın.Windows surucuyu yukleyecek.
    3.c - Bu defa tablet Nvidia USB Boot recovery device olarak gozukecek.
    3.d - Tablet bilgisayara baglı kalacak.Cıkarmayın en son cıkaracaksınız

4.Experin indirdiğiniz rar dosyasını acın.Icınden 2 dosya cıkacak
    P10_image_20110201_v1.08.6_exp.md5 ve P10_image_20110201_v1.08.6_exp.exe
    5.P10_image_20110201_v1.08.6_exp.exe ye tıklayın arkanıza yaslanın bir Dos penceresi acılacak o kendi hallediyor geri kalanı bitirince sizi uyaracak.Bitti devam etmek icin enter basın diye.
    Basın entere program kapanacak cıkarın usb den tableti.Tablet bir restart atacak kendine restart atınca tekrar kapanacak.
    Guc dugmesine basın tableti acın once sizi android logosu karsılayacak.Yaklasık 1-2 dakika icinde acılacak config filan yaratıncaya kadar o kadar suruyor zaten.
    Tabletiniz guncellenmis keyfini cıkarın.

6. Uygulamar filan direk siliniyor yalnız ona gore yedeğinizi alın veya yeniden yukleyin artık.

Yeni guncellemede Flash standart olarak var icinde onu yuklemenize gerek yok.

Ayrıca da AppCenter diye yeni bir uygulama var market benzeri oldukca iyi ve sanki alet daha bir canlandı.Bu appcenterde paralı uygulamalar da var parasız olanlar da.

Guncellenmiş tabletiniz Hayırlı olsun.

Resimleri de koymayı beceremedim sanırım.

Artık bir bira ısmarlarsınız gunun birinde karsılasırsak :)

hocam bunları yaparken tableti usb ye mi bağlıyoruz ? bu güncelleme legal mi ? birde tablette skype desteği var mı ?

• @ Nokian73 Yasadısı bir sey yok ki bunda. Ha advent romunu yuklerken hata olurda alet mefta olursa garanti gider en fazla.
    gerci orda aleti oldurecek bir sey yok.İşlemler sırasında elektrik giderse ona bir sey diyemeyecem.
    Tablet USB ye her zaman takılı olacak.Ve guc kablosu da her zaman takılı olacak.Yoksa APX moda gecmiyor.
    Skype andorid destekliyor.Ama Skypenin android versionunda ,goruntulu gorusme skypenin kendisinde yok.İlerideki skype versionunda koyarlar buyuk ihtimal.
  • ben bu rom guncellemeyi başka bir şekilde yapamazmıyım ? elimde usb kablosu yok
  • Valla clockwork mod var. Onunla da rom guncelleyebilirsin.Ama ona farklı .zip ROM gerekiyor.Onunla ugrasmadım daha.
    Exper ve Advent ROM ları USB den guncellensin diye yapılmış.
    Kablo bulman gerek.
    Advent Romu da su sekilde gozukuyor.

Ekran

http://img687.imageshack.us/i/imag7650.jpg/

Surum model numarası :

http://img4.imageshack.us/i/imag7651.jpg/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 14 Şubat 2011; 22:03:38 >

• @Kraaz rom incelemeleri için teşekkürler eline saglık. Bu vega romunda menüyü türkçe kullanma şansı var mı ? acaba , sonradan dil seçenegi eklenebilir mu androidlerde araştırmak lazım.

Bu arada:

Changes from 1.08 to 1.09

1. Addition of fully certified final Adobe Flash Player 10.1
    2. Addition of touch panel calibration software

1.08 sürümünden 1.09 Romuna yapılan degişikler :

1. Full sertifikalı Final Adobe Flash Player 10.1 eklendi.

2. Dokunmatik panelin kalibrasyon yazılımı eklendi.

yapılan degişikler bunlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 14 Şubat 2011; 22:16:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

@Kraaz rom incelemeleri için teşekkürler eline saglık. Bu vega romunda menüyü türkçe kullanma şansı var mı ? acaba , sonradan dil seçenegi eklenebilir mu androidlerde araştırmak lazım.

Menu derken ne demek istediğini anlamadım.Ama Vega Romda dil seceneklerinde Turkce var. Onu demek istiyorsan.
    Turkce secince zaten sistemin tamamı Turkce oluyor.Vega rom harbi daha bi duzgun calısıyor Expere gore.

Anladım galiba :
    Sanırım alttaki menuden bahsediyorsun.Settinngs Mail filan yazandan bahsediyorsan.O ingilizce kaliyor maalesef. Ama geri kalan hersey Turkce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 14 Şubat 2011; 22:18:29 >
  • Tamam bundan bahsetmiştim üstteki yazdıgım mesaja yapılan degişikleri yazdım merak edenler için bu arada
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.