Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN) TABLET PC KULLANICILARI (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.353
Cevap
19
Favori
714.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende bu ara tablet almayı düşünüyorum ancak 7" samsung galaxy tabletlerin fiyatlarıda baya düştü bu ara 660 tl kadar,sizce samsung mu daha iyidir bu alet mi bilgilerinizi paylasırmısınz
    tessekkrler..
  • Valla kesinlikle ve kesinlikle samsung al. Telefon özellikleri bile olan gps i olan hatta 7" gibi tam bir taşınabilir alet varken uğraşma experle derim ben. Samsungla karşılaştırınca desteğide çok ii içindeki yaçılımlarda. Her açıdan experden iyi. Sadece bizimkinin işlemcisi biraz daha iyi.
  • biraz mı 3d olarak bakarsak tegra işlemci cok cok saha üstün değil mi....
  • Aylar önce bu karşılaştımanın saçma olacağı konusunda birçok kişi fikir birliğine varmıştı zaten. Ekran kalitesi, 3G, GPS ve ek özellikleri ile samsung bizim ürünle karşılaştırıamayacak bir noktada.

Tetra işlemcide biz iyiyiz tamam bunu bir kenara koyalım. Malesef başka birşey yok :) Bu makinayı ne için aldığınızla alakalı birşey. Oyun oynamak için tablet alanların sayısının iş ve mutimadia için alanlardan çok daha az olduğunu düşünüyorum. Samsung un kendine has mail programı bile başlı başına yeter. Bir türlü tabletlerimize tam olarak yakıştıramadığımız android 2.2 den bahsetmek bile istemiyorum. Sadece tetra işemci üstünlüğü için EasyPad'i samsungla karşılaştıramayız. Benim o tarihte seçme şansım olsaydı samsungu seçerdim.

Samsung artılar: 3G, GPS, 7" Ekran, kolay kullanım ve hafiflik. Kendine has orjinal yazılımlar ve bence en önemlisi ürünlerinin arkasında duran kocaman bir samsung servis. Görüntülü görüşme.

exper artılar: Tetra işlemci, usbdisk bazen bağlayabilme :) , HDMI (Samsung dock initesiyle bunları bağlayabilirsiniz, birde ara kabloyla tabii.)

Exper eksiler: Çok kötü ekran. Müşeriyi sinir etmekte ve yardım etmemekte ün yapmış müşteri hizmetleri. 3g mobil modem bağlayamama bağlasanda dert çekme. 3g zaten yok. GPS yok ve olmayacakta. Dock Bile yok. Yazılım desteği sadece donanım haber baki ve kraaz arkadalardan faydalanabilirsiniz. Onlar olmasa bu forumdakiler Exper'i mahkemelerde süründürebilirdi :)

Ayrıca 2 cihazı karşılaştırmak şu yüzden de hatadır. Çünkü ilk günler karşılaştırma yapmak istendiğinde biri Mercedes Biri Doğan denmişti :) Aralarında 3 kata yakın fiyat farkı olan 2 üründü. Ben ilk sorduğumda samsung 1750 TL iken Easy Pad 599 TL idi.

Kısacası siz gidip Samsung'u alın yıllarca bana dua edersiniz :)

• hocam bu fiyata nerde buldunuz? ben 850 den aşağı bulamadım... arkadaşlar exper easypad e android 3.0 çıkar mı? nvidia bu işlemci için desteğini çektiği haberi olan siteler var?? bu doğrumu

quote:

Orijinalden alıntı: ismailcankose

arkadaşlar bende bu ara tablet almayı düşünüyorum ancak 7" samsung galaxy tabletlerin fiyatlarıda baya düştü bu ara 660 tl kadar,sizce samsung mu daha iyidir bu alet mi bilgilerinizi paylasırmısınz
    tessekkrler..
  • Exper böyle birşey kesinlikle yapmaz. (Android 3.0) ama şu anda bile yarım yamalak tabir edilebilecek sürümler forumda mevcut. Bir süre sonra daha stabil sürümler gelecektir. Ama orjinal sürüm beklemek hayal.
  • yaa öyle şeyler dedinki korkuttun resmen beni... ne güzel bu ay başı alıyordum bu cihaz kotumu yani...
  • ben viewsonic marka olan aynı tabletten almayı düşünüyorum.. ama android 3.0 desteklemiycekse vazgeçmeyi düşünüyorum 1-2 aya android 3.0 yaygınlaşınca pişman olmaktansa beklemek daha iyi olur..
  • Arkadaşlar ben tablet kötü demiyorum. Ama Samsung ile karşılaştırdığınızda onu almanızı tavsiye ettim sadece. Fiyat bu kadar birbirine yaklaşınca 2 alet arasında karşılaştırmalar başladı çünkü. 660 TL ye samsung p1000 almak varken de bu alet alınmaz.
  • EasyPad 3.0 destekler arkadaşlar sadece almak ve almamak arasında kaldığınız durum bundan ibaretse boşuna beklemeyin. Alın east Pad'i Şu anda bile stabil çalışmasa da bir çok Rom denemesi başladı. Bence yurt dışında bu tableti satan firmalar 3.0 güncellemesini yapacaklar. Oradan alıp kullanırız.

quote:

Orijinalden alıntı: yucelsag

ben viewsonic marka olan aynı tabletten almayı düşünüyorum.. ama android 3.0 desteklemiycekse vazgeçmeyi düşünüyorum 1-2 aya android 3.0 yaygınlaşınca pişman olmaktansa beklemek daha iyi olur..
  • @agnaday3 sence ben ne yapmalıyım oyun ve yolculuklarımda film kitap için alıyorum boyut benim için önemli değil ama oyun performansında sence hangisi iyidir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yucelsag

hocam bu fiyata nerde buldunuz? ben 850 den aşağı bulamadım... arkadaşlar exper easypad e android 3.0 çıkar mı? nvidia bu işlemci için desteğini çektiği haberi olan siteler var?? bu doğrumu

quote:

Orijinalden alıntı: ismailcankose

arkadaşlar bende bu ara tablet almayı düşünüyorum ancak 7" samsung galaxy tabletlerin fiyatlarıda baya düştü bu ara 660 tl kadar,sizce samsung mu daha iyidir bu alet mi bilgilerinizi paylasırmısınz
    tessekkrler..

http://www.teknosa.com/msib21/insert/insert/default.html >> teknosanın bu haftaki kataloğunun 8. sayfasında var hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi royal034 -- 27 Mayıs 2011; 22:21:05 >

• Akşam Akşam güzel bir haber...

Bloomberg'te yayınlanan bir habere göre, Microsoft önümüzdeki hafta başlayacak Computex fuarı ve AllThingsD konferansında tabletler için hazırlanan Windows sürümünü ilk kez gösterecek.

AllThingsD konferansında sunumun Windows bölümünün başkanı Steven Sinofsky, Computex'te ise başkan yardımcısı Steve Guggenheimer tarafından yapılacağı belirtiliyor.

Tabletler için geliştirilen Windows'un ilk halinin NVIDIA Tegra 2 tabanlı bir cihaz üzerinde tanıtılacağı da gelen bilgiler arasında..

Shiftdelet.net'ten alıntıdır.
  • Oyun için alacaksanız EasyPad alın o zaman derim. Boyutun büyük olması ve Biraz ağırlık sıkıntı olmayacaksa işlemci gücü konusunda Easy pad sizi tatmin edecektir. Ama genede 2 alet arsındaki ekran ve boyut farkını tam olarak test etmedi iseniz almadan önce mutlaka bunu gerçekleştirin.

quote:

Orijinalden alıntı: bilonemsi

@agnaday3 sence ben ne yapmalıyım oyun ve yolculuklarımda film kitap için alıyorum boyut benim için önemli değil ama oyun performansında sence hangisi iyidir..
  • Bu arada bazı arkadaşlar tablette ethernet gişi için dock araştırıyorlardı. Buyurun bu ürün sanırım düşük maliyetle bu sorunu çözer. USB to Ethernet adaptör. Driver problem olmazsa tabi.

http://urun.gittigidiyor.com/USB-Ethernet-Karti-USB-2-0-KDV-DAHIL-2YILGARANTI_W0QQidZZ23230902
  • Arkadaşlar 660 TL olan Samsung yeni üründür. 3G ve GPS desteği olmayan versiyon yani. Benim bahsettiğim Samsung p1000 buradaki ürün p1010. Şimdi iş değişti.
  • Exper'ime 3g modem de bağlıyorum.
    WM HTC mega touch 2'imle de internete bağlıyorum(bu çok önemli çünkü hattım vodafone ve internet "sınırsız" ;);) )
    Harici GPS'imi de bluetoothla bağlıyorum,
    USB'den istediğim dosyaları yüklüyorum
    oyunlarımı da yüklüyor keyfime bakıyorum...var mı bundan ötesi..
    ve bunları geçenlerde yaklaşık 400TL'ye malettiğim Exper'imle yapıyorum.
    Daha ne isterim ki...
    Zevkler ve renkler tartışılmaz, isteyen istediğini alabilir,bunlar tercih meselesi..
    Sonuç olarak yukarıda yazdıklarımda da anlayabileceğiniz üzere ben çok çook memnunum..
    Saygılar...
    Not: Foruma katkısı olan özellikle Kraaz ve eryiğit(ve adını sayamadığım herkese) teşekkürlerimi sunarım. Android hk hiçbirşey bilmeyen bir adama Android'i öğrettiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluesoul -- 27 Mayıs 2011; 23:13:48 >
  • Bluetooth GPS den memnun musunuz? Takılma bazen tanımama gibi problemler oluyor mu? Windows için de sürücüsü mevcut mudur acaba?

quote:

Orijinalden alıntı: bluesoul

Exper'ime 3g modem de bağlıyorum.
    WM HTC mega touch 2'imle de internete bağlıyorum(bu çok önemli çünkü hattım vodafone ve internet "sınırsız" ;);) )
    Harici GPS'imi de bluetoothla bağlıyorum,
    USB'den istediğim dosyaları yüklüyorum
    oyunlarımı da yüklüyor keyfime bakıyorum...var mı bundan ötesi..
    ve bunları geçenlerde yaklaşık 400TL'ye malettiğim Exper'imle yapıyorum.
    Daha ne isterim ki...
    Zevkler ve renkler tartışılmaz, isteyen istediğini alabilir,bunlar tercih meselesi..
    Sonuç olarak yukarıda yazdıklarımda da anlayabileceğiniz üzere ben çok çook memnunum..
    Saygılar...
    Not: Foruma katkısı olan özellikle Kraaz ve eryiğit(ve adını sayamadığım herkese) teşekkürlerimi sunarım. Android hk hiçbirşey bilmeyen bir adama Android'i öğrettiler...

• quote:

Orijinalden alıntı: agnaday3

Arkadaşlar 660 TL olan Samsung yeni üründür. 3G ve GPS desteği olmayan versiyon yani. Benim bahsettiğim Samsung p1000 buradaki ürün p1010. Şimdi iş değişti.

Bende bunu yazacaktım. Aynen öyle, telefon desteğide yok. mobiletisim.com da gps desteği olduğu yazıyor. Doğruysa tabi.
  • Arkadaşlar easypad 3.0 ile gayet güzel ve hızlı çalışıyor. ben iki gündür vegacomb beta 1.5.2 sürümünü kullanıyorum.
    easypad resmen kendine geldi canlandı diyebilirim. kendi browseri hızlı ve görüntü ekran kalitesine göre iyi tabii Flash sorunu hala çözülmesi ancak sayfaların mobil sürümünü açarsanız"örneğin facebook mobil sürümü gibi" ayrı bir,şekilde tam ekran videoları izleyebiliyorsunuz. şimdilik bu çözüm var.Slideit Tr keyboard kullanıyorum hiç kasma yapmadı. Turkcell wınn kullanıyorum. önce wınn takıp açılışta ekran hafif aydınlanınca üst en sağdaki Back tuşuna basılı tutuyorum ve modemin ışığı iki üç kere yanıp söndükten sonra bırakıyorum ve otomatik olarak giriyorum-tabii önceden bir korur mahsus apn ayarını eskiden girdiğimiz gibi girmek gerek-.
    lcd density programı yükleyerek ekran resolusyonunu 130-140 arası bir seviyeye hoşunuza gjdecek şekilde ayarlamanızı öneririm. ayrıca browser ayarlarından gelişmiş bölümünden varsayılan zomm kapalı konuma getirirseniz bir çok site tam ekrana oturuyor. Wifi otomatik bağlanmıyor her açışta önce wifi ayarlarından kayıtlı wifiüzerine tıklayıp Connect yapmak gerekiyor. bence tam sürüm oturunca tadından
    yenmez olacak. saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goldi -- 28 Mayıs 2011; 0:56:03 >

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.