Şimdi Ara

!!!!!EXCELDE ONDALIK SAYI YAZIYORUM TARİH VERİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
9.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet excele veri girerken bir elimle nokta ve entera basarken diğeri ilede yön tuşuyla hücre değiştiriyordum o sıra ne olduysa (bi kısayol tuşunu açtım heralde) 2.9 yazıyorum 02.09.2007 veriyor hücreye yardım menüsünden sıfırlattım olmadı sildim yeniden kurdum olmadı nasıl olcak bir sürü ondalık sayı ile epey bi işlem yapcam üstadlar ben bu

ctrl+üst karakter+... işlemlerini bilmezken epey bi araştırdım ama bulamadım nette büyük ihtimalle böle bişi yaptım ama off off 2.5 02.05.2007 oluyor

• O hücrenin veya ondalıklı sayı gireceğiniz tüm satıra / sütuna sağ tıklayıp "hücreleri biçimlendir" e basıp, oradan "sayı" yı seçip, sağ tarafatan da kaç basamak istediğinizi ayarlayıp bir deneyin bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaviAteş -- 17 Ekim 2007; 23:39:12 >
  • en sonunda gördümki bu iş excelle değilmiş denetim masasından dil tarih ayarları yapmak gerekiyormuş tarihi . değilde/ yaınca olay düzeldi

sağolun var olun
  • yazıcaklarının başına tırnak işareti (") koyarsan da problem düzelir bu arada..geçmiş olsun..çok gıcık bişey..beni de deli etmişti bi aralar...
  • arkadaşlar benim excel 2003. diyelim ki 4.567 gibi bir ondalıklı sayı girdiğimde bu sayıyı 4567 yapıyor ( dört bin beşyüz atmış yedi) virgülden sonra 2 sayıdan fazla girdimmi ( 3 sayıda bir ayırım yapmışım gibi tanıyor)bu şekilde oluyor bu özelliği nasıl kapatabilirim ??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.