Şimdi Ara

Excel Mesai(PUANTAJ) Hesaplama Formül Sorunu....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Aşağıda resimde de belirttiğim sorunu yaşıyorum ve kafam iyice karıştı artık çözüm bulamıyorum. Formül de de göreceğiniz üzere aynı satırda hem gece hem gündüz vardiyasını hesaplatmaya çalışıyorum fakat başaramıyorum bununla ilgili yardımlarınızı çok istiyorum ....

• muraturkgeldi kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

bu dosyanızı info@vidoport.com adresine gönderebilir misiniz.
    Yardımcı olmaya çalışayım.

Saygılarımla

Ömer BAĞCI
    http://vidoport.com
    A'dan Z'ye Excel Eğitimleri

• Puantaj xlsx adı altında dosyayı verdiğiniz mail adresine gönderdim yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayrıca güzel bilgiverici bir siteniz var tebrik ederim ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muraturkgeldi -- 25 Ocak 2016; 23:17:47 >
    "YANLIŞ" yazan hücre için formül şu olacaktır. Siz oraya 12 saat yazdırmak istiyorsanız:

=(EĞER(E13>F13; F13+1-E13; F13-E13))*24

Eğer fazla çalışılan 4 saati yazdırmak istiyorsanız:

=((EĞER(E13>F13; F13+1-E13; F13-E13))*24)-8

Bu formüller ayrıca gündüz vardiyası için de geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihattr -- 2 Şubat 2016; 2:20:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nihat bey teşekkür ederim cevabınızı görene kadar bense şöyle bir formül üretmiştim eski formül bu şekildeydi

=EĞER(TAMSAYI(H13)=9;TAMSAYI((F13-E13)*24-1);TAMSAYI((F13-E13)*24-G13))

ama o formülle gece vardiyasında -12 sonuç alıyorudum ömer beyle de görüşürken formun birisinde mutlak formülü ile ilgili bir konu okudum ve gizli bir sütun daha ekleyip eksi değerli sütunu gizli tutarak mutlak değeriyle 12 sonucunu almayı başarmıştım ama onda da ufak tefek sorun yaşadım tabi gece vardiyasında düşülen saat hanesine sayı yazdığımda çıkartmak yerine ekleme yapıyordu :)
    Rica ederim.

Bayağı karışıkmış. :)

Hangisi işinizi kolaylaştırırsa onu kullanırsınız.

Saygılarımla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica ne demek yardımarınız için teşekürler :)

Ayrıca yanlış anlamazsanız cevaplarımın sıklığından da anlaşılacağı üzere işlerimin yoğunluğundan formülünüzü de detaylı inceleyebilmiş değilim, sadece deneme fırsatım olduğunda sutunların birinde 4 birinde 12 yazmakta idi o bağlantının algoritmasını algılayamadım
  • İnsan kaynaklarında çalışıyorum genel işim Puantaj... İşimi Kolaylaştırmak için çözümler aramaktayım. biraz uğraştıktan sonra Personellerin 8 saat 9 saat 12 saat çalışan arkadaşlarım var benim isteğim 8 saat çalışana 0 mesai 9 saat çalışana 1 saat mesai 12 saat çalışana 4 saat mesai yazdırmaya çalışıyorum( 08:30 dan 9 a kadarsa yarım saat vs olursa daha iyi olur ). Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. İnşallah kendimi anlatabilmişimdir :) Excel Mesai(PUANTAJ) Hesaplama Formül Sorunu....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.