Şimdi Ara

EXCEL FORMUL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADASLAR EXCEL SUTUNUNDA alt alta sayılar var 20-30 gibi ben bunların üstüne %20 eklemek istiyorum

ama kompe sütünü otomatik degissin sayfa cok oldugu icin tek tek zor oluyor bilen bir arkadas yardimci

olursa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOSTTT -- 7 Ocak 2007; 20:43:54 >

• Tam olarak söyle düsundum yanlış olabilir.

=A+(*100/20) bir örnek verirsen yanlış anlaşmalar daha çabuk çözüm bulur sanırım.
  • şimdi örnek verelim, örneğin A2 hücresinde %20 eklemek istediğin verin olsun. şimdi yanındaki hücreye, şunu yaz.

=a2*1,20 (virgül nokta her ikisiylede dene) bunu yaptığında sayının %20'sini görüyor olacaksın. Verilerin alt altaysa formül yazdığın hücrenin sağ altından tut aşağıya kadar çek ve bırak, bu formül, soldaki tüm rakamlar için çalışacak ve işini görecektir.
  • Arkadaslar resim koydum umarım yardımcı olur size resimdeki mavi ile isaretlidim fiyat hansindeki tüm verilere %20 eklemek istiyorum

tesekürler
  • arkadaşım yukarıda yazdım zaten? Yani söylediğim şeyi formule uygulamayı denesene
  • tamam hocam onu yanınca yapiyor simdi denedim...

bunu direk üstüne yapan yokmu ? (buda benim isimi goruyor ama merak iste )

Tesekür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: DOSTTT

tamam hocam onu yanınca yapiyor simdi denedim...

bunu direk üstüne yapan yokmu ? (buda benim isimi goruyor ama merak iste )

Tesekür ederim

sen o rakamların üzerine yapacaksan hocam yanda bir yere formülü yaz, aşağı kadar çek dediğim gibi tüm rakamların birkaç sağda %20 si alınmış hali olsun yani, ondan sonra kopyala de, sağ tuşla özel yapıştır ordan da değerleri diyeceksin hepsi bu,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.