Şimdi Ara

excel dosyasından @hotmail ayırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar yasklasık 4000 adet mail adreslerimden txt dosyasında @hotmail.com ve @gmail.com olanları ayırmak istiyorum txt dosyasını csv olarak excel de kullanabilirim. excel de bir çözüm varmı acaba.

• Eğer ve Sağdan fonksiyonları ile yapabilirsin sanırım. =EĞER(A1=SAĞDAN(A1;11);A1.... ya da makro yazmayı bilen biri daha iyi yapar. İçinde @hotmail parametresi geçenleri B1'e @gmail geçenleri C1'e gibi...

PHP ile daha da rahat yapılabilir.

<?PHP
    $ara = array('gmail'); ve devamında gelen kodlarla. Ne yazık ki fazla bilgim yok php konusunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtnb -- 7 Ağustos 2013; 12:03:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmir232

arkadaslar yasklasık 4000 adet mail adreslerimden txt dosyasında @hotmail.com ve @gmail.com olanları ayırmak istiyorum txt dosyasını csv olarak excel de kullanabilirim. excel de bir çözüm varmı acaba.

Hangi Office Sürümünü Kullanıyorsun Bilmiyorum Ama Bul ve Değiştir Diye Bir Fonksiyon Var Microsoft Office de Bulunacak İfade Kısmına @hotmail.com veya @gmail.com Yeni Değer Kısmınıda Boş Bırakırsan İstediğin Şekle Dönüştürebilirsin ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.