Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (135. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: U&S
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü4 Mobil3 Android
5 sn
16.190
Cevap
393
Favori
927.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
46. Sırada  bugün en iyi #16
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boşver,hi. ugraşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: yorgun şair

Boşver,hi. ugraşma

niye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spica7

quote:

Orijinalden alıntı: yorgun şair

Boşver,hi. ugraşma

niye

Diğer konudaki arkadaşa da yazmştım,sanada aynısını yazayım...

Kardeşim bak bende uzak ilişki yasadim ve hayatim mahvoldu resmen. .sana tavsiyem eğer kisa surede ayni yerde bulunamayacaksaniz bir şekilde ayril...uzaktan ilişki olmaz,çok yipranirsin...kaçan hep orada kalir,el yetmez kol yetmez kendini yer durursun...disari cikiyorm der,acaba kimlerle nereye gidiyor dersn. Biri teklif eder biwey yapamazsin çünkü kizin etrafında sevgili dediğikkişi yoktur. .millet nerden bilsn uzakta biri var. .bir sorun olur,belki yuzyuze iki dk da cozeceksinizdir ama telefonda uzadikca uzar. Kisacasi uzak ilişkide uzak olan sadece mesafeler değildir. .

• benim kendi gözlem ve tecrübelerime dayanarak yorum yapmıştım.
    erkek için;
    18-22 yaş arası evlilik kriteri çok kısıtlı olur.kolay beğenir ve ince detaylara bakmaz.
    22-26 arası çevre faktörleri kriterlerin değişmesine sebep olur.
    28-30 arası en seçici dönem olur.kızın karakterinden tutunda ailesi,akrabaları kardeş sayısına varana kadar her şeyi düşünür oluruz.
    en kolay ve en çok evlilik askerlik sonrası olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Aslında yaş ilerledikce beklentilerin azalması gerkemiyormu burda mantıksız bir döngü var bence çünkü yaş ilerledikce dahada hızlı olmak lazım çünkü yalnızlık korkusu insanın içini kaplıyor bunu ist da yalnız yaşadığım dönemde iyi anladım gerçekten insanlar neden evleniyor iyi kavradım yalnızlı,arayış içinde olmak o kadar kötü bi duyguki çapkınlıkta bi yere kadar yaş 30 a geldimi bi kız takılasınız bile gelmiyor artık ciddi bakıyorsunuz.

Yaş ilerledikce kriterlerde değişebiliyor benim öyle arkadaşlarım vardıki ilkim olacak namusum olacak diyen tabi benden büyüklerdi istedikleri gibi olmadı evlenemediler 35 yaşına geldiler inanın ciddi düşünülmeyecek kızlarla evlendi çoğu,erken evlenen arkadaşlarımsa genelde hanım temiz denilen kızlarla evlendi buda beni hep korkutmuştur nedense şimdi diyebilir çoğu kişi ölürümde öyle kızlarla evlenmem falan ama yalnızlığı iliklerinize kadar hissettiğiniz zaman emin olun öyle kızlara bile razı olunuyor ve bence 35 yaşındaki bekar bi erkeğin evli boşanmış bi erkekten farkı kalmıyor.25 yaşında evlenen bi erkek 19 20 li yaşlarda bi kızla evlenebilir ama bizim yaş ilerledimi evleneceğimiz kızında yaşı ilerliyor.Evlilik zor ama bazı şeyler zor diyede bi ömür bekar kalınmaz bence.

Şunuda söylüyeyim yaşımız ilerledikce emin olun bize kapak olmaya çalışan kızların sayısıda artıyor arkadaşlarımın arasındada şaka ile karışık söylerim onlar şu an bizi bekliyor :) 10 yıl önce 20 yaşında olsam biri bana utku böyle düşünecen dese bas git manyakmısın derdim ama 10 yılda cidden çoğu düşünce değişiyor bi süre sonra yalnız kalmakta aileyle kalmakta bayıyo gerçekten sıkılıyorsun ve çoğu yerdede bu yaşa kadar neden evlenmedin sorusu soruluyor hep bi kaç yıla kadarda evlenmesek heralde iktidarsızsınız diyecekler bize.

Sayin utkuhan bu mesajiniza katilmiyorum. Zira evlilikte erkegin yasi yoktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Aslında yaş ilerledikce beklentilerin azalması gerkemiyormu burda mantıksız bir döngü var bence çünkü yaş ilerledikce dahada hızlı olmak lazım çünkü yalnızlık korkusu insanın içini kaplıyor bunu ist da yalnız yaşadığım dönemde iyi anladım gerçekten insanlar neden evleniyor iyi kavradım yalnızlı,arayış içinde olmak o kadar kötü bi duyguki çapkınlıkta bi yere kadar yaş 30 a geldimi bi kız takılasınız bile gelmiyor artık ciddi bakıyorsunuz.

Yaş ilerledikce kriterlerde değişebiliyor benim öyle arkadaşlarım vardıki ilkim olacak namusum olacak diyen tabi benden büyüklerdi istedikleri gibi olmadı evlenemediler 35 yaşına geldiler inanın ciddi düşünülmeyecek kızlarla evlendi çoğu,erken evlenen arkadaşlarımsa genelde hanım temiz denilen kızlarla evlendi buda beni hep korkutmuştur nedense şimdi diyebilir çoğu kişi ölürümde öyle kızlarla evlenmem falan ama yalnızlığı iliklerinize kadar hissettiğiniz zaman emin olun öyle kızlara bile razı olunuyor ve bence 35 yaşındaki bekar bi erkeğin evli boşanmış bi erkekten farkı kalmıyor.25 yaşında evlenen bi erkek 19 20 li yaşlarda bi kızla evlenebilir ama bizim yaş ilerledimi evleneceğimiz kızında yaşı ilerliyor.Evlilik zor ama bazı şeyler zor diyede bi ömür bekar kalınmaz bence.

Şunuda söylüyeyim yaşımız ilerledikce emin olun bize kapak olmaya çalışan kızların sayısıda artıyor arkadaşlarımın arasındada şaka ile karışık söylerim onlar şu an bizi bekliyor :) 10 yıl önce 20 yaşında olsam biri bana utku böyle düşünecen dese bas git manyakmısın derdim ama 10 yılda cidden çoğu düşünce değişiyor bi süre sonra yalnız kalmakta aileyle kalmakta bayıyo gerçekten sıkılıyorsun ve çoğu yerdede bu yaşa kadar neden evlenmedin sorusu soruluyor hep bi kaç yıla kadarda evlenmesek heralde iktidarsızsınız diyecekler bize.

Sayin utkuhan bu mesajiniza katilmiyorum. Zira evlilikte erkegin yasi yoktur.

Nasıl yok anlamadım 40 yaşında bekar birine 19 21 yaşında bi kız vereceğine inanıyormusun insanların esas kızda yaş önemli değil erkekte önemli herkes yanlış düşünüyor çünkü erkeğin yaşı ilerledikce cinsel sorunlarıda artabiliyor o yüzden genç kızlar yaşı büyük istemiyor.Kızda yaş çok önemli değil ama erkekte önemli.

• yei bir kezbanlayanıştım.evlendiğimde çok rahat etmeliyim,düğünüm ve ev eşyaları aldığımda asla borcum olmamalı dedi.sonra daha beni tanımadan bu ilişki yürümez dedi.la arkadaş bu ne böyle.hadi bunalr kezbanda elektronik mühendisi kız bi arkadaşım var.bana kızlarla muhabbete girebilmem için kitap okumamı cahil kaldığımı söyledi.lan sen müh olmuşsun pc kullanmaktan acizsin bana öğüt veriyorsun.iyice sinirler tepeme çıktı
  • aga o öğretmenle tanıştım.ortadoğu ve balkanların en azılı kezbanı çıktı.öncelikle yüksek lisans okumuş
    öncelikle yüksek lisans okumuş

sohbet boyunca duyduğum buydu.sonra beni yüksekokul okuduğum ve devam etmediğim için aşağıladı.ardından işimin dandik olduğunu söyledi.sonrada benim evleneceğim adam devlette kadrolu yüksek lisans yapmış olmalı dedi.o an elimdeki kola şişesini ağzına sokasım geldi.doğup büyüdüğüm ilçeyi köy olarka gördüğünü söyledi.şuan ise bi dağda ,şehre baya uzak anlamında,köyde öğretmenmiş.kendimden okadar utandımki.hiç böyle bişey beklemiyordum.tvlerde gördüklerimiz gerçekmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

aga o öğretmenle tanıştım.ortadoğu ve balkanların en azılı kezbanı çıktı.öncelikle yüksek lisans okumuş

sohbet boyunca duyduğum buydu.sonra beni yüksekokul okuduğum ve devam etmediğim için aşağıladı.ardından işimin dandik olduğunu söyledi.sonrada benim evleneceğim adam devlette kadrolu yüksek lisans yapmış olmalı dedi.o an elimdeki kola şişesini ağzına sokasım geldi.doğup büyüdüğüm ilçeyi köy olarka gördüğünü söyledi.şuan ise bi dağda ,şehre baya uzak anlamında,köyde öğretmenmiş.kendimden okadar utandımki.hiç böyle bişey beklemiyordum.tvlerde gördüklerimiz gerçekmiş.

Sohbetün ortasında hadi allaha emanet ol diyip kalkamadınmı yalvarıyorm bunlara yüz vermeyn benm başımada geldi pat diye kalktm gttm snra kız beni aradı cvp vermedm şu an konuştgm bi kız var salak dedim kız bana dahada bağlanıyor böyle kızlara erkekliğinizi gösterin la biri dur demeli bi arkadaşım var 2 yıllık kimya mezunu özelde çalışıyor evlendiği eşi 4 yıllık okumuş öğretmen gerçi atanmadı daha ama arkadaşmla birlik oturuyor millette şansda var aga bende çok şansızımdır.

• montevo kullanıcısına yanıt
    konuşma içeriği bu kadar saçma ve anlamsız olunca devam etmeden yol vermek en doğrusu. o kız kendini kaf dağında sanıyor galiba,Allah böylelerinden hepimizi uza tutsun. kibir en nefret ettiğim şeydir. okuduysa kendine, senin ne alakada eder. madam o kadar zekiydi, okuduğu okuldan birisini bulsaydın.
    böyle tiplerinde alıcısı çıkar mutlaka.
  • ben gidiyorum ozaman dedim ve gittim.insanlar gerçekten inanılmaz.filmlerde olur sanırsın ama gerçek filmlerden daha berbat.aslında onlarda farkında kendilerinin birer s.x objesi olduğunun.yoksa bu işi para için yapanlarda var.okul mokulda istemiyorlar.ama o işlere de aile kuracak birisi bulaşmaz
  • montevo kullanıcısına yanıt
    gerçekten evlenip yuva kurmayı düşünen insanlar eğitimi,maddiyatı ikinci planda tutarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravelli76

gerçekten evlenip yuva kurmayı düşünen insanlar eğitimi,maddiyatı ikinci planda tutarlar.

öyle bir dünya kalmadı hocam..herşeye dikkat ediliyor bakılıyor artık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravelli76

benim kendi gözlem ve tecrübelerime dayanarak yorum yapmıştım.
    erkek için;
    18-22 yaş arası evlilik kriteri çok kısıtlı olur.kolay beğenir ve ince detaylara bakmaz.
    22-26 arası çevre faktörleri kriterlerin değişmesine sebep olur.
    28-30 arası en seçici dönem olur.kızın karakterinden tutunda ailesi,akrabaları kardeş sayısına varana kadar her şeyi düşünür oluruz.
    en kolay ve en çok evlilik askerlik sonrası olur.

ben bunu söyle ediyleyeyim
    18-22 : hacı daha cok erken ( cok detaya bakmaz olayı dogru) ama erken
    22-26 : dogru duzgun birini bulursam evleneyim ayni zamanda is guc kariyeri dusunmece anlari
    28-30 : oha artık evlenmem lazım yaş oldu 30 arkadaşlar evlendi, seçicilik artar.
    30 dan sonra ise artık kendi yaş aralıgındaki kızları begenmezsin, senden kucuklerde sana bakmaz :) mal mal gezinirsin

• hayata dair en iğrenç detayların neredeyse tümü evliliğe dair detaylarda mevcuttur

https://www.facebook.com/pages/Yeni-Gelin-Evleri/1611236152439634
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaCKiE_BrOwN

hayata dair en iğrenç detayların neredeyse tümü evliliğe dair detaylarda mevcuttur

https://www.facebook.com/pages/Yeni-Gelin-Evleri/1611236152439634

Sorma ya evlilikten sogutur bu gruplar

• VeNoM kullanıcısına yanıt
    ben bakılmaz demedim sadece ikinci planda tutarlar dedim. her şeyin belirli sınırları ve ölçüleri vardır. sen daha ilk buluşmada para, eğitim varlık diye sohbete başlarsan, karşındaki insanı bunaltır ve kaçırırsın. bunu kız ya da erkek yapmış, sonuç fark etmez. gerçi bu konulardan hoşlanan tipler de fazlasıyla mevcut. ben kendi fikrimi ve tecrübelerimi düşünerek böyle yorumladım.
    para da eğitimde önemlidir ama insanları eğitimsizlik ile parasızlık ile suçlamak,aşağılamak kimsenin haddine değildir. diye düşünüyorum.
  • proexot kullanıcısına yanıt
    aşağı yukarı aynı benzetmeler. :)
    ülkemizde gerçek anlamda evlenilecek kızlar 18-20 yaş aralığında evleniyorlar. aileleri de etkili oluyordur, çevre etkenleri de. 20 li yaşlardaki kızlarında bakışı ve beklentileri değişiyor.
  • proexot kullanıcısına yanıt
    ben bunlara da inanmıyorum,erkekler tek gecelik ilişkiler kızlarsa zenginlik karşılığı vücudunu kiralamanın derdindeler.kaldıki 6 yaşında kız arkadaş ayarlama olaylarına girişenler evlilik mevlilik dinlemez.ha çok kolay bulup vlenirler ama o evlilik kağıt üzeirnde olur bence.zira evlilik hayatını zaten yaşamıştır.
  • 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.