Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (131. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.186
Cevap
393
Favori
927.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ax

Bakın kadınlar karşılarına daha iyi seçenek çıktıklarında kendisininde inandığı bahaneler üreterek fırsatları varsa sizden ayrılırlar.Bu konuda hiç vicdan muhasebesine bile girmezler.Yapısı gereği erkekten çok daha vahşidir bu konuda.Acımazlar kısaca kendi vicdanlarına hesap verebilmek için yalanların arkasına sığınırlar.

Mutlu evlilik olur elbette kadını o seçimlere giremeyeceği havuzda tutarsan veya onun için daha iyi seçenek olanağı fırsatı vermezsen sen eşini bu gibi ortamlarda övme konumuna gelebilirsin.Benim eşim farklı o beni seviyor yanılgısına düşersin.Örnek olarak benim eşim aldatmaz der kadınlar.Arkadaş senin eşinin karşısına onu tahrik edebilecek onunla ilişki yaşayacak kadın çıksın o zaman bakalım aldatıyor mu aldatmıyor mu.Erkek koşullar sağlanırsa aldatır bundan kaçış yok kadınlarda daha iyisi çıkarsa aldatır yeter ki ortam şartlar uygun olsun.

Bu yüzden genlerimize hormonlarımıza kulak verelim aşk meşk psikolojik şeyler.İnsanlar birbirlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için beraber olurlar.Doğamıza karşı gelemeyiz diyorum bu yüzden kadınları anlamaya çalışmakla çok zaman harcamanızı tavsiye etmem ben öyle yapıyorum...

Çok doğru bi yorum yapmışsın.
    Kadın gerçekten acımasız. Hayatında ona zaman para emek harcamış bir erkek olsa bile daha iyisini bulursa o hayatındaki erkeği anında silebiliyor. Çok defa karşılaştım. Nişanlı olduğunu sonradan öğrendiğim bir kızla birlikteliğim oldu. Çalıştığım mağazanın karşısındaki mağazada çalışıyordu. Nişanlı olduğunu sonra öğrendim. Araları bozukmuş bana ilgi duymuş gibi yalanlar duydum. Cinsel birlikteliğimizde başka bir odaya gidip konuşuyordu. Sonra öğrendim nişanlısına bayan arkadaşımdayım dediğini. Üstüne üstlük ısrarla bana ilk cinsel deneyimim dediğini. Bakire bile değildi. Bu gibi durumlarla çok karşılaştım. Evlilikten soğuyor insan. Vicdan azabı bile yaptım. Acaba ben nişanlısının yerinde olsam ne hissederdim.? 5 yıllık bir ilişkiye emeğe bilmeden istemeden leke sürülmesine sebep oldum. Bazen de düşünüyorum. Benimle olmasaydı başkasıyla ihanet olacaktı. Evlilikten soğudum. Yaşım 31 halen bekarım. Halen evlilik ne zaman diye soranlar oluyor. Ne cevap verilir bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaş 34 kesinlikle evlenmeyi düşünmüyorum...

• Süper bir evlilik teklifi
    https://www.youtube.com/watch?v=TlOgPUnRTqY
  • Ben de kendi hikayemi anlatayim..

13-18 yaslar arasinda hep en caliskan en populer kizlarin pesinde kostugu biri oldum
    universiteden sonra babamlara yuk olmamak icin calisarak okumaya basladim
    universite sona kadar parami da kazandigim icin capkinlik o sehir bu sehir o kiz bu kiz devam ettim kadinlari iyi tanidigimdan deger vermiyodum daha da kopek oluyolardi

univ sonra dersleri bitirmek icin isi biraktim. bi kizla tanisdim cok ama cok guzel ve cok hanim. hayatimda boyle bir sey gormedim hem cok guzel hem cok alcakgonullu hem de hanim hanimdi. benden de yasca buyuktu tam istedigim gibi. ailemle tanistirdim vs. bu kiz benim tum kiz arkadaslarimi sildirdi o kizlarin da hepsi cok egitimli kisiler belki de cok kiskandi ama 10 senelik hic bir seviyesiz muhabbetimin olmadigi kizlardi. kimseyle konusmami istemiyordu ben de rahatsiz olmasin diye siliyodum onca senelik dostluklarimi. bir gun memleketine gitti yaz tatilinde. orda evli olan ilk sevgilisi ve bi ara tanistigi sevgili olmak isteyip de olamadigi doktor kel herifle konusmus benden habersiz ve onlara da ayrildim cunku cok genc gelecegi parlak engel olmak istemem demis. yani bildigin kel doktora yol yapmis bunlari sonradan ogrendim. Neyse gecmisimdeki calismalarim basarilarim cok ise yaradi ve cok guzel bi ise girdim. Sonuc ne mi. 1 senedir her allahin gunu yalvariyor. yabanci hatunlarla yatip bardan kaldirdigim hatunlarla yatip ona koyun koyuna yattigim fotolari atmama ragmen hala da gormezden geliyor bunlari :) kendisi bilir. hala bir umut var saniyor.

kadinlar cok nankordur. sakin guvenmeyin. en melek gibi goruneni bile boyle cikiyor. guce paraya taparlar.

cok nadirdir kalbi guzel olan. yok mudur abimin esi melek gibidir

size puf noktasini soyliyim. kadin dedigin yirtik olacak. sevdigi icin kavga ediyosa. sesi yuksek cikiyorsa. parayi umursamiyorsa. onla dusunmeden evlenin

hanim hanim gorunenden korkun

• bu devirde evlilik zengin işidir
    evden kız almak deveye hendek atlatmaktan daha zor.Başlık parası kalktı ama neler neler istiyorlar bir bilseniz
    Aklıma haliyle bonservisini alıp kulübe kazandırılmaya çalışan sporcu geliyor.Ama sorun şuki "yabancı" kuralına istinaden bonservis bedelleri çok yüksek Ee kiralamada bir yere kadar
    Hadi evliliği yatırım olarak düşünsek fayda/maliyet analizi yaptıgımız zaman yatırım yapılamaz seviyeye iniyor.Üstelik yıldan yıla güzelliği şiddetli amortismana uğruyor zararınız katlanıyor.Yani 1 yıl elde tutmayı başarbilirseniz, kızın ailesi sonra başlık parası düğün takıda%25 indirime dahi gidebilir

kızlar bana kızmasın siz kendinizi" mal" gibi alınıp-satılmasına müsaade ederseniz ee bizede işi "ticaret"e dökmek kalır.Sevgi aşk meşk hikaye aşk ve sevgiyi belirleyen etmen 3.şahısların görüşleridir.Yani kızın kankisi sizi beğenmediyse geçmiş olsun o işin sonu "ayrılıktır"
    günümüz kapitalist toplumlarında iyi bir iş = gelir=sosyal statüdür.Yazımın başında da belirttiğim gibi gelir düşükse evlilik çok zor özellikle sevgililer tarafından "prenses"mertebesine yükseltilen kızlar çıktıkları everstin tepesinden kendi başına indirmek zor.İnenlere de baktıgımda gördüklerim sağlam darbe yiyip "defolu" duruma düşenler
    Yazdıklarım size ağır gelebilir ancak durum tam olarak böyle.Elbette evlilik için beğenmek şart doğada da böyle değilmi? erkek tavus bile kızı ayartabilmek için şekilden şemale giriyor kuyrugunu yelpaze gibi açıp şekil yapıyor namıssız...
    yani aşkıda sevgiyide evliliğide belirleyen birinci etmen cüzdanınızın kalınlıgıdır.Tiksindim nefret edercesine hemde öyle şeyler yaşadım ki artık biz kızın benim aprmağıma kelepçe takması imkansız yakın
    evli ve mutlu olan şanslı kesime hayırlı evlatlar daimi mutluluklar nasip etsin Allah

• quote:

Orijinalden alıntı: bazarov0734

Ben de kendi hikayemi anlatayim..

13-18 yaslar arasinda hep en caliskan en populer kizlarin pesinde kostugu biri oldum
    universite sona kadar parami da kazandigim icin capkinlik o sehir bu sehir o kiz bu kiz devam ettim kadinlari iyi tanidigimdan deger vermiyodum daha da kopek oluyolardi

univ sonra dersleri bitirmek icin isi biraktim. bi kizla tanisdim cok ama cok guzel ve cok hanim. hayatimda boyle bir sey gormedim hem cok guzel hem cok alcakgonullu hem de hanim hanimdi. benden de yasca buyuktu tam istedigim gibi. ailemle tanistirdim vs. bu kiz benim tum kiz arkadaslarimi sildirdi o kizlarin da hepsi cok egitimli kisiler belki de cok kiskandi ama 10 senelik hic bir seviyesiz muhabbetimin olmadigi kizlardi. kimseyle konusmami istemiyordu ben de rahatsiz olmasin diye siliyodum onca senelik dostluklarimi. bir gun memleketine gitti yaz tatilinde. orda evli olan ilk sevgilisi ve bi ara tanistigi sevgili olmak isteyip de olamadigi doktor kel herifle konusmus benden habersiz ve onlara da ayrildim cunku cok genc gelecegi parlak engel olmak istemem demis. yani bildigin kel doktora yol yapmis bunlari sonradan ogrendim. Neyse gecmisimdeki calismalarim basarilarim cok ise yaradi ve cok guzel bi ise girdim. Sonuc ne mi. 1 senedir her allahin gunu yalvariyor. yabanci hatunlarla yatip bardan kaldirdigim hatunlarla yatip ona koyun koyuna yattigim fotolari atmama ragmen hala da gormezden geliyor bunlari :) kendisi bilir. hala bir umut var saniyor.

kadinlar cok nankordur. sakin guvenmeyin. en melek gibi goruneni bile boyle cikiyor. guce paraya taparlar.

size puf noktasini soyliyim. kadin dedigin yirtik olacak. sevdigi icin kavga ediyosa. sesi yuksek cikiyorsa. parayi umursamiyorsa. onla dusunmeden evlenin

Sende karektersizin önde gidenisin.

• bizim mahallede bir erkek vardı. güzel bir kız buldu ve fevri hareketler yaparak aniden evlenmeye karar verdiler. acelesi ise şuydu: kız çok güzelmiş ve elde ettiği için elinden de kaçırmak istemiyormuş. öyleki ailesine demişki, sivas'ta bunun gibi güzel kız var mı?
    neyse daha yaşları 20li yaşlar olmasına rağmen ikisi de şimdi boşandı, anlaşamadılar.

kadınlara maddiyatçı diye sıyırıp atmak basit bir iş. uyanık olmak lazım bence. demekki sizlerın gözleri her daim kapalı oluyor. güzellik makyaj gibi dış etkenlerden iç etkenleri göremiyorsunuz. bence işe bu boyuttan da bakın. ayrıca maddiyat yüzünden bir erkek arkadaşın hayatını mahveden kadın da biliyorum. yani bu kadını örnek verdim. daha bunun gibi nicesi var. bunu anlamak çok mu zor sanki? değil. ama işte güzellik çoğu zaman gözünüzü kapatıyor. sonra da ayşelerin fatmaların değerlerini anlıyorsunuz ama bu seferde o ayşeler fatmalar çoktan gitmiş oluyor...

ayrıca kadınlara sorsanız onlarda başka şeylerden şikayetçi. kısacası her telden ayrı dert çalar. ben her zaman derim, bu kişilik sorunu cinsiyet sorunu değil. evet. cinsiyet üzerinden br nebze de olsa genelleyebiliriz. ama bu şu değildir ki bütün kadınlar yok maddiyatçı yok sadakatsiz şu bu...

ayrıca en iyisini bulana kadar yedeğinde sürekli kız tutan erkekleri de bu gözler görmedi değil yani. neresinden tutarsan tut, bunun kişilik meselesi olduğu bariz bir şey.

bence en önemlisi ruh eşini bulmak. onu bulduktan sonra kaybetmemek, sadakatli olmak, yalanlar söylememek. o senin ruh eşinse, zaten çoğu noktada anlaşırsın. yalan nedir ki? gerçeği söyle anında hallet her şeyi.

oyy oyyy. cidden bazen anlıyorum da ama sizlerde uyanık olun her daim gözünüzü açık tutun.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinus67

quote:

Orijinalden alıntı: bazarov0734

Ben de kendi hikayemi anlatayim..

Sende karektersizin önde gidenisin.

Seni eksileyenler de onunla aynı.

• Adam duygusalım insanları severim hoşgörülüyüm kibarım diyor kadınında bu adama ilk sorduğu soru sigortan varmı :))) 56 yaşında kadın hiç evlenmemiş halen para derdinde abi öyle bi cehennemin içindeki türk erkeği allah yardımcımız olsun ya illah satınmı alalım abi

• quote:

Orijinalden alıntı: mAcArTy41

Bende arada bir delilik yapıp evlenmek istiyorum içimden geçiriyorum. Ama yukarıdaki arkadaşların dediği gibi kafa dengi olması gerekli.

Yoksa sen ayrı telden o ayrı telden çalarsa olmaz. Birbirimize baktığımızda gülüyorsak, beraber vakit geçirmekten hoşlanıyorsak

hepsi olmasada hobilerimiz uyumluysa mükemmel olur. Her zorluğun altından kalkılır bu durumda. Tabi maddiyatta önemli şimdi kadın eşini zorlamamalı ailesini düşünmeli

Belki evlenmeden önce babasının evinde rahat para harcıyordu fakat evlendiğinde bu olmayabilir bunu bilmesi gerekli ve 'aile' olabilmek için zorluklara sabretmeli.

Bunlar önceden konuşulursa kız ve erkek sorumluluklarını bilirse saygı varsa evlilik mükemmel olur.

bana böyle biri denk geldi. 1 aydır görüşüyoruz. her konuda uyumluyuz. tabi kavgalarımız da oldu. ama bir şekilde aştık. birbirimizi görmeden duramıyoruz. ama biraz zamana ihtiyacımız var. birbirimizi tamamen tanımamız için. ama eğer ki istediğim gibi ise ( ki öyle gözüküyor ) elimden kaçırmıycam. bu dünyaya 1 kez geliyoruz. geçmişte yaşanan bir takım durumlardan o sorumlu değil.

• Bence o ilişki evlendikten sonra yine sonlanır.

Gerçi ben tavsiye verecek durumda değilim ama yine de belirtmek istedim.

• yaş 31 olucak ne iliski ne kiz arkadas birak evlilik dusunmeyi benden beteri yoktur bu forumda fizik var hersey var ama çene yok iletisim sifir bir dialog bile kuramiyorum kizlarla of ulan offfff. atasim var kendimi parasutle ucaktan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 16 Mayıs 2015; 2:47:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockymarlboro

yaş 31 olucak ne iliski ne kiz arkadas birak evlilik dusunmeyi benden beteri yoktur bu forumda fizik var hersey var ama çene yok iletisim sifir bir dialog bile kuramiyorum kizlarla of ulan offfff. atasim var kendimi parasutle ucaktan

Yapma be abi. Sağlığın yerinde çok şükür. Karı kız için moralini bozma. Elbet bir gün hayat arkadaşı karşına gelir sıkıntı yok.

• teyzen nevfik T kullanıcısına yanıt
    eğer kötü şeyler düşünürseniz hiç bir zaman sağlık kararlar veremezsin.
    evlilikte en önemli faktör karşılıklı güven olmasıdır.
    eğer kız arkadaşınıza güveniyorsanız, evlenmeye karar verdiyseniz yolunuzdan dönmemelisiniz.kız güzel olabilir, girdiği her ortamda dikkatleri çekebilir ama siz ona güveniyorsanız, kız d a size değer veriyor ise gerisi boştur.
    türlü türlü insan karakterleri var, kız pas vermese de teklif eden tipler var.sırf böyle tipler yüzünden insan sevdiği,değer verdiği kızdan vazgeçmemeli.
    benim fikrim böyle, herkesin kendi doğru bildiği şeyler vardır.
    ben eşime sonsuz güven duyduğum için, gözüm hiç bir zaman arkadan kalmaz.
    bu tarz pislikleri bende sindiremiyorum ama elimizden ne gelir.bu tip mahlukları ne döverek, ne de öldürerek bitiremeyiz.
    karaktersiz insan her yerde var.
    ben İstanbul'da yaşıyorum. eşim,çocuğumla birlikte sahilde yürüyüş yaparken bu tür şerefsiz gruplardan laf diyenler olmuş ama ben duymadım, duysaydım gücümün yettiğince kavga ederdim, sonucuna bakmaksızın. eşimde huyumu bildiğinden bana söylememiş.
    şimdi bu şerefsiz topluluklar yüzünden ben eşimden mi vazgeçeyim, yoksa gezmekten, yürüyüş yapmaktan mı vazgeçeyim.
    yapacağım tek şey olur o da güzergahımı değiştirmek, daha nezih insanların olduğu yerlerde eğlenmek olur.
    teşekkür ederim.
    Rabbım hakkınızda hayırlısını nasip etsin.
  • Valla 28 yaşındayım hiç evlenmeyi düşünmüyorum.Bir sürü sebebi var.Bir kere Türk kızları çok zor..

Ayrıca evlilikte kadının yaşının erkekten büyük olması sorun yaratır mı erkek açısından?
  • kadının yaşı büyük olunca aile ve çevre evliliği yadırgayabilir ama önemli olan çiftlerin mutluluğudur,bence.
    elalem ne der diye düşünüce, insan kendi huzurunu ve mutluluğunu bulamıyor.
  • Aşk evliliği mi mantık evliliği mi denen bir laf var .Bu ne demek tam olarak?Aşk evliliğini (severek evlenme) anladımda mantık evliliği nasıl oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Aşk evliliği mi mantık evliliği mi denen bir laf var .Bu ne demek tam olarak?Aşk evliliğini (severek evlenme) anladımda mantık evliliği nasıl oluyor?

Mesela sen doktorsun daha iyi yaşamak istiyon ve doktorla evleniyon sonra ürüyon yada memursun memur kız bulup evleniyon çift maaş giriyır eve buna deniyor ama ben buna evlenme değilde çiftleşme diyorum.

• 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.