Şimdi Ara

Evlatlık olabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 17 yaşımdayım. e-devlet şifresini yeni aldım soyağacına ve nüfus kayıt a baktım. Nüfus müdürlüğüne yönlendirdi. Araştırdığımda evlatlık olanları yönlendirdiği iddası vardı çoğu kişi kabul etmiş. Annemi 3 gündür darlıyorum evlatlık mıyım diye değilsin diyor "istersen nüfus müdürlüğüne gidebilirsin ben doğurdum insanını bilmeyecekmiyim?" diyor . Doğum belgelerini, doğum kartımı gösterdi. Ayrıca annemin vukuatlı nüfus bilgilerine baktım orda da bir şey yoktu evlatlıkla ilgili. Annem ile babam ben 1 yaşımdayken ayrıldı 3.5 yıl evli kaldılar. Evlat edindirmede en az 5 yıl ya da 30 yaşında olmak gerekiyormuş annem 20 li yaşlarında evlendiği için ben pek ihtimal vermiyorum çünkü hukuki olarak yaşı ve evlilik yılları tutmuyor.. Kan grubunda sorun yok ve yüz benzerliğimiz var babama baya benziyorum herkes çok benziyorsun diyor. Ama e devlet çok kafamı karıştırdı sizce evlatlık mıyım?

doğduğum hastaneyi ve doğum doktorunu biliyorum kardeşimde orda doğdu. Annem teyzelerime falan söylemiş baya alay konusu oldum ailede.

• Hersey ile olmadigin belli,sen niye hala evlatlikmiyim diye uğraşıyorsun, sorunların varsa git tedavi ol.Anneni niye üzüyorsun aslanim.Oyle birsey olsa zaten şimdiye ortaya çıkardı.Ciksa ne olacak ,seni yapan seni kapıya atmış. Alan bakmış beslemis büyütmüş.Seni çöpe atana gidip anne diye mi sarılacaksın.Git hava al arkadaşlarınla gez beynine oksijen gitsin biraz
  • Bu kadar delile göre evlatlikliksin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lithran kullanıcısına yanıt

hocam ironi yapıyorsunuz galiba? kusura bakmayın 3 gündür mutsuzum artık ironiyi anlayamıyorum.

• Hersey ile olmadigin belli,sen niye hala evlatlikmiyim diye uğraşıyorsun, sorunların varsa git tedavi ol.Anneni niye üzüyorsun aslanim.Oyle birsey olsa zaten şimdiye ortaya çıkardı.Ciksa ne olacak ,seni yapan seni kapıya atmış. Alan bakmış beslemis büyütmüş.Seni çöpe atana gidip anne diye mi sarılacaksın.Git hava al arkadaşlarınla gez beynine oksijen gitsin biraz

• Neden nüfus müdürlüğüne yolladılar ki madem prosedür böyle herkesi yollasınlar.
    Ama sistemsel hata da olabilir .Neyse annen evlatlık muamelesi yaptı mı hiç?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SuKurgusu kullanıcısına yanıt
    Hayır. Hiç evlatlık muammelesi görmedim. Nüfus müdürlüğü olayı kafamı çok karıştırdı ama evlatlık olan insanlardada soy ağacı gözükebiliyormuş. Annem istersen nüfus müdürlüğüne gidebilirsin diyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rashford12

Hayır. Hiç evlatlık muammelesi görmedim. Nüfus müdürlüğü olayı kafamı çok karıştırdı ama evlatlık olan insanlardada soy ağacı gözükebiliyormuş. Annem istersen nüfus müdürlüğüne gidebilirsin diyor.
    Anlamadım. Soy ağacı bende de hatta çevremde ki herkeste gözüküyor zaten.
    Ben e devlet şifresi alırken niye nüfus müdürlüğüne yolladılar onu merak etmiştim

• SuKurgusu kullanıcısına yanıt
    E devlet şifresi alırken değil, soyağacıma bakmak ve nüfus bilgilerimi görmek istediğimde nüfus müdürlüğüne yönlendiriyor. Evlatlık olanların çoğu soyağacına bakamıyor nüfus müdürlüğüne yolluyor ama öğrendimki evlatlık olan bazı insanlarda soy ağacına bakabiliyormuş sistem saçma biraz.

• Ay vallahi ben darlandım kadını darlama

• Çocuğum bu kadar darlasa beni evlatlık olsa keşke derim

• White Death kullanıcısına yanıt
    :)

• Tamamdır hocam :)

• 17 yaşına gelmişsin, evlatlık olsan söylerlerdi, zaten kardeşin de varmış mq

• Kardeşine benzemiyor musun ve kardeşinin soyağacı ile karşılaştırmadın mı kayıtlarını?

• Mobidik kullanıcısına yanıt
    Kardeşime değil, babama benziyorum. Kardeşim 2.evlilikten oldu. Ayrıca kardeşim küçük olduğu için e devleti yok. Normalde benim soyağacımın gözükmemesi normal 17 yaşımda olduğum için soyağacı 18 ve büyüklere gösteriyor. Tek fark arkadaşımda ergin değildir yazarken bende nüfus müdürlüğüne gidin diyor.

• Her şeyi yap. Anneni darla. Akrabalarını darla. Herkesi hayatından bezdir. Ama sakın nüfus müdürlüğüne gitme. Yerler seni orada. Burada cevap ara sorularına. Ben mesela nüfus müdüyüm. Diğer arkadaş DNA uzmanı. Bizde ara cevaplarını her zaman.

• Sadece sormak istedim. 17 yaşında nüfus müdürlüğüne gitsem reşit olmadığım için geri gönderirler.

• Nüfus müdürlüğüne gidip detaylı bilgi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği isteyebilirsin.

Süreçle ilgili detaylı bilgi için tıklayabilirsin.

• merttszgn kullanıcısına yanıt
    Vukuatlı nüfus örneği alamıyorum 17 yaşımdayım. Annemle baya konuştum bu konuları evlatlık olmadığımı söyledi örnekler verdi o yüzden çokta düşünmüyorum artık.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.