Şimdi Ara

EVİMİZDE HANGİ KLİMAYI KULLANIYORUZ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
1.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

EVİMİZDE HANGİ KLİMAYI KULLANIYORUZ

(En Son Oy Tarihi: 15.1.2017)
Giriş
  • Kalorifer neden kullanmıyorsunuz. Klima daha mı ekonomik?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Loop

Kalorifer neden kullanmıyorsunuz. Klima daha mı ekonomik?

evet en ekonomik ısınma klimadır eger kliman ınverter ise

evde iki klima kullanıyorum her şey dahil günde ortalama 20 saat çaıışıyor verdigim para 75-80 arası evimde digital saatda var yalnız gece 22:00 dan sonra % 68 elektrik indirimli yani süper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 11 Kasım 2006; 23:03:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

evde iki klima kullanıyorum her şey dahil günde ortalama 20 saat çaıışıyor verdigim para 75-80 arası evimde digital saatda var yalnız gece 22:00 dan sonra % 68 elektrik indirimli yani süper

Hakkaten de iyiymiş. Bişiy daha.

Klimayı sadece koyduğun yerler ısınmaz mı? Mesela 3 oda bi salon 1 mutfak var diyelim. Bunun için 5 klima lazım. NAsı ısıncan

• quote:

quote:

quote:

Klimayı sadece koyduğun yerler ısınmaz mı? Mesela 3 oda bi salon 1 mutfak var diyelim. Bunun için 5 klima lazım. NAsı ısıncan

bende beşinciyi alıyorum zaten

ama yeterli büyüklükte ve akıllı montajla 3 klima ile bütün evi ısıtırsın

• yani gürcan bey izmir'e gelsek, sizi kolay buluruz.
    Hangi katta 5 adet klima dış ünitesi varsa orası

quote:

quote:

quote:

quote:

• Ooooo gürcan bey bu topiktede alt yapıyı hazırlamışsın, yakında klima satış işleri için bu topikdeki arkadaşları tanıdık klimacı arkadaşlarına yönlendiririsin.

Klima tavsiyesi için diğer topik, 28 sayfa oldu boş vktiniz varsa heyecanla okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_3306812/mpage_1/key_//tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: cetins

yani gürcan bey izmir'e gelsek, sizi kolay buluruz.
    Hangi katta 5 adet klima dış ünitesi varsa orası

quote:

quote:

quote:

quote:

gelin gelin özellikle siz büyük bir heyecanla bekliyorum çok misafir perverizdir

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Ciginix

Hicon var odamda hafif bir ses çıkarıyor, fakat memnunum 4 senedir hiç bir arıza çıkarmadı. Daha da çıkarmaz hiç sanmıyorum, kütür kütür çalışıyor.

hiconda haier fabrikasında üretilir ve biraz ses haierde'de olur ama iyi klima sizinkide

Anladığım kadarıyla baya anlıyorsun klimalardan Hangi klimayı önerirsin diyecem de, ben hangisi ucuzsa ona yöneliyorum. Malum parasal konular

• quote:

quote:

quote:

Hicon var odamda hafif bir ses çıkarıyor, fakat memnunum 4 senedir hiç bir arıza çıkarmadı. Daha da çıkarmaz hiç sanmıyorum, kütür kütür çalışıyor.

hiconda haier fabrikasında üretilir ve biraz ses haierde'de olur ama iyi klima sizinkide

Anladığım kadarıyla baya anlıyorsun klimalardan Hangi klimayı önerirsin diyecem de, ben hangisi ucuzsa ona yöneliyorum. Malum parasal konular

size o zaman ucuz ve buna nazaran iyi sayılabilecek bir klima önereyim daıkın ,panasonic gibi 1500-2000 ytl olan malları önermiyorum bunuda pahalı oldukları için yanlış anlaşılmasın yoksa benim düşüncem bu markalardır size

elektra
    dıamond
    haier
    fuji
    general
    samsung
    gibi klimaları alabilirsiniz yerli markalardan uzak durun bu iş çamaşır makinesi almaya benzemez

• bu kadarmı arkadaşlar biz öne çıkarmasak kimsenin bir arka sayfaya baktıgı yok
  • Arçelik
  • vestel kullanıyorum gayet memnunum:)
  • Benim hiç kılimam* olmadı, yazın camı açıyorum kışın battaniye kullanıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: cezve

Benim hiç kılimam* olmadı, yazın camı açıyorum kışın battaniye kullanıyorum

BU DAHA EKONOMİK
  • henüz nasip olmadı aga yaa
  • Klimasını diğer olarak belirten arkadaşlar yeni markalar eklendi, yeniden oy kullanalım.
  • Odamda ve salonda Samsung klima var, odamdaki 12000btu, salondaki 18000btu'luk. Trabzon'da kar yağana kadar hiç sorun çıkmıyor ama kar soğuğu geldiğinde klimalar resmen çuvallıyor. Özellikle benim odadaki odayı yeteri kadar ısıtamadığı için (o soğukta) bir süre sonra donma yapıyor dış ünite, üstelik tavan arasında ve kapalı alanda oldukları halde, resmen dış ünitenin içi buz bağlıyor, o buzu kendisi çözemiyor, mecbur ben kırıyorum ve eritiyorum, başka türlü olmuyor. Bu kadar kolay buz yapmasını anlayamıyorum. Oda en fazla ılık oluyor. Buzlanma yaptığında o buzu çözene kadar klimalar çalışmadığından oda zamanla soğuyor ve resmen klimaya rağmen odada üşüyorum, hatta bazen titriyorum. Bu anlattıklarım kar yağdığında oluyor, yoksa mesela şu an dışarısı soğuk ama hiç sorun yok. Çünkü verdiğim dereceye ısıtıp otomatiğe geçiyor ama kar soğuğunda otomatiğe geçebilecek kadar ısıtamıyor.
    Öte yandan yazın çok ama çok faydasını gördüm. Yazın burası çok nemli olduğundan oturduğunuz yerde şıpır şıpır terlersiniz ama klima çok başka oluyor.
    Bu kar soğuğunda çektiğim soruna çözüm nasıl bulabilirim.
    Not 1: Dışarı 2 adet hortum çıkıyor. Birinden yazın diğerinden kışın su çıkışı yapıyor klimalar. Kışın, benim klimanın dış ünitesinin alt kısmındaki su çıkış hortumunun üzeri çok kolay buzla kaplandığından delik tıkanıyor ve su çıkışı yapılamadığından dış ünitenin içi yani pervanenin hemen alt kısmı buzla doluyor. Hatta zamanla bu buz pervaneye kadar büyüyor ve dönmesini bile engelliyor.
    Klima dediniz ben de anlattım. Şu an sorun yok ama yakında her yıl yaşadığım sorunu yine yaşıycam.
    Not 2: Geçen kış bakım yaptırdık, iki klimaya da gaz basıldı, filtreler temizlendi, çok daha iyi oldu ama kar yağdığında benim klimanın buz yapmasını engelleyemedi bunlar..

• quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Odamda ve salonda Samsung klima var, odamdaki 12000btu, salondaki 18000btu'luk. Trabzon'da kar yağana kadar hiç sorun çıkmıyor ama kar soğuğu geldiğinde klimalar resmen çuvallıyor. Özellikle benim odadaki odayı yeteri kadar ısıtamadığı için (o soğukta) bir süre sonra donma yapıyor dış ünite, üstelik tavan arasında ve kapalı alanda oldukları halde, resmen dış ünitenin içi buz bağlıyor, o buzu kendisi çözemiyor, mecbur ben kırıyorum ve eritiyorum, başka türlü olmuyor. Bu kadar kolay buz yapmasını anlayamıyorum. Oda en fazla ılık oluyor. Buzlanma yaptığında o buzu çözene kadar klimalar çalışmadığından oda zamanla soğuyor ve resmen klimaya rağmen odada üşüyorum, hatta bazen titriyorum. Bu anlattıklarım kar yağdığında oluyor, yoksa mesela şu an dışarısı soğuk ama hiç sorun yok. Çünkü verdiğim dereceye ısıtıp otomatiğe geçiyor ama kar soğuğunda otomatiğe geçebilecek kadar ısıtamıyor.
    Öte yandan yazın çok ama çok faydasını gördüm. Yazın burası çok nemli olduğundan oturduğunuz yerde şıpır şıpır terlersiniz ama klima çok başka oluyor.
    Bu kar soğuğunda çektiğim soruna çözüm nasıl bulabilirim.
    Not 1: Dışarı 2 adet hortum çıkıyor. Birinden yazın diğerinden kışın su çıkışı yapıyor klimalar. Kışın, benim klimanın dış ünitesinin alt kısmındaki su çıkış hortumunun üzeri çok kolay buzla kaplandığından delik tıkanıyor ve su çıkışı yapılamadığından dış ünitenin içi yani pervanenin hemen alt kısmı buzla doluyor. Hatta zamanla bu buz pervaneye kadar büyüyor ve dönmesini bile engelliyor.
    Klima dediniz ben de anlattım. Şu an sorun yok ama yakında her yıl yaşadığım sorunu yine yaşıycam.
    Not 2: Geçen kış bakım yaptırdık, iki klimaya da gaz basıldı, filtreler temizlendi, çok daha iyi oldu ama kar yağdığında benim klimanın buz yapmasını engelleyemedi bunlar..

direk karın altında degilse yapmaması lazım ama montaj yerini görmemiz lazım izmirdede pek kar yagmaz ama yagdıgındada iş yerimin karşısında 3 tane daıkın var heryeri karla kaplıda olsa çalışıyor bir müddet sonra dış ünite defrosla eritip gene başlıyor sizinki ilginç

• Volverine, Samsung klimaların modelleri nedir?
    Birde yaz ve kışın kaç dereceye ayarlıyorsunuz, auto durumunda mı çalıştırıyorsunuz?
    Dış üniteler kuzey yönüne mi bakıyor, sert rüzgar alıyormu?
  • Burada Gürcan beyin açtığı ankete bakıyoruz. Klima tavsiyesi ve sorunları için aşağıdaki topikteyiz, orada başka klimacı arkadaşlarda var.

http://forum.donanimhaber.com/m_3306812/mpage_29/key_//tm.htm
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.