Şimdi Ara

Evet Sizce Matrix Reloaded Nasıldı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artık birbirimizi beğendirmek yerine filmi ne kadar beğendiğimizi yazalım.

Farklı yönlerden beğenmediklerimiz var isede aşağıya mesajlarınızı reply edebilirsiniz.

• konunun işlenişinden ziyade konunun sığlığı dolayısıyla kötüydü (ilk filmden sonra beklentiler daha farklıydı).
  • ilkini sıkılıp izlememiştim. Bilgisayarda izlediğimdenmidir bilemem. Fakat 2.sini izlerken sıkılmadım.
  • herkes gider mersine carli gider tersine
  • ben beğen diğim bir yer var geceleri hani danışmanla konuşuyolarya onu hiç beğenmedim
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by gergozen</i>
    <br />herkes gider mersine carli gider tersine
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Doğru söze diyecek bişi bulamıyorum [:P]
  • tek kötü yanı acayip fazla abartılmış efekt sahneleri bizim eski türk filmlerine özellikle cüneyt arkın filmlerine gülen yorumcular bu kadar abartıyı nasıl olmulu karşılıyo anlamış değilim
  • yaw filimi daha izlemedim ama şunu söylüyüm matrixte şu abartı olmuş diye bişi diyemezsiniz ki?

adam zaten matrixte herşeyin mümkün olduğunu söylüyor bu durumda ne abartı olabilir ki?
    ilk filim ve bu filimde bahsedilen bazı saçmalıklarsa bu matrixten daha büyük bir matrix olabiliceği fikrini uyandırıyor bendeki o zaman herşey mantığa kavuşuyo...

Bu filmi uyduruk Cüneyt Arkın filimleriyle kısaklamaksa anca hakaret olur çünkü o filimlerle hiçbir akla mantığa veya senaryoya dayandırılmadan adam bilmem kaç yüz meterlik kulden atlıyo ve sapasağlam bu saçmalığın daniskası bence aynı şey değiller...
  • sizin saçma dediğiniz şeyleri matrix içinde yapıyorlar yani matrixe kimse saçma diyemez (olayı anlamayanların dışında) tabiki beğenmek yada beğenmemek size kalmış ama cüneyit arkın harbi saçmalamış yani kimse uzaya gidipde bariz kartondan yapılmış kayaları yaratıklara (kuklalara )atmıyor yani karşılaştırmanın olabilmesi imkansız ki kaldı matrix sokratesin felsefesinde yapılmış bir film ve "the philosopy of the matrix","exploring the matrix", "taking the red pill:science philosophy &religion inthe matrix" gibi üç ayrı kitaba konu olarak üniversitelerde ders olarak gösterilmeye başlanmış bir vaka dır matrix....
  • Ben en çok mağara sahnesine takıldım, dans falan neydi o yahu, mad-max seyrediyormuşum gibi hissettim. Sonra bir de süperman sahnesi var. Gereksiz öpüşme sahnesi vardı bir de...

Şimdi saçma olması doğal ama bence belli sınırlar içinde saçma olması gerekiyor. Neo o ahtapot kılıklı şeyleri nasıl oldu da durdurdu, Neden mermileri durdurabilirken kılıçları durduramıyordu... saçma dediğimde bunları kastediyorum. Neden smithi çözüp yok edeceğine hala döğüşüyordu. İkizleri de çözmeliydi ama yeni karşılaştı diyelim. İkizlerin yanındaki diğer adamlar onu neden o kadar zorladı. Onlar matrixin parçaları değilmiydi. Yoksa onlar da mı ajanlar gibiydi, öyle olsalar gerek çünkü dayak yedikleri halde bir şey olmuyor ve 3-4 metrelik atlayış hoplayış ve zıplayışlarda bile zarar görmüyorlardı?

Bir de anlayamadığım bölümler var; virüs (simith), en sonunda tek kurtulan adammıydı (uyuduğum bir yerine denk geldiği için ayırt edemedim), öyleyse programı adamın beynine mi yerleştirdi...

• 1 ahtopot gibi şey dediklerini nasıl olduda durdurduğunu bir dahaki filmde anlayabileceğiz
    2 mermileri durdurma olayına gelince ii ozaman film baştan bitti çünkü mermileri duruduran herşeyi durdurur düşmalarıda durdurur herkesi yener film biter.Mermileri <b>durdurabiliyor </b> neo ya dikkat ettiyseniz biraz şaşkın yani ilk filmde daha şaşkındı ama yine de şaşkın yani Neo mükemmel deil sadece seçilmiş kişi durdurabilmek farklı durdurmak farklı...
    smith ilk film deki smith den farklı artık özgür oralarda da uyudun herhalde ha bide onlar ajanlar gibi demişsin doğru onlar normal değillerdi matrix bir kaç kere düzenlenmiş bir programdı ve onlarda sanırım ilk düzenlenmiş şeklindeki ajanlardan dı...
    birde filmi türkçe izlemişsin gibime geliyor
  • efectlerde pekyenilik olmadığıiçin tek eksisi çokdaha iyi olmayışı
    ama en az ilkikadariyiydibence
  • Beyler hani bi laf vardır bilen bilir.
    .. BULDUN, KILLISINI İSTİYON :-/ SİZİNKİ DE , O ACEP .
  • benim de şansıma tam ajan kovalama sahnesinde trinity e ateş edecekken sinemada elektrikler kesildi.5-10 dakka sonra yeniden geldi ve devam ettik [evlol]
  • ReaL, şanssızmışşın.
    Valla VCD izlediğim için pek tadına varamadım ama güzel. DivX filan diyorsunuz, öylesi varsa öyle alacam ama pc oynatır mı:))??

bu arada, nurkan imzanda yazdığın not gonna get us olacak, a eksik:))
  • valla yazı yazmayı bilmiyom ama web sitemde doğrusu var

www.yobasis.com
  • yeni şık: daha gitmedim, bilmiyorum!
  • Yeni şıkka kocaman bi aartıı biir :))
  • insan neden dövüşür arkadaşlar. kimseye bişey olmuyor ama devamlı bir dövüş. filmin mantığı varsa oda şu olabilir. (mantıksızlığın mantık olması) yani cüneyt arkının 10 metre sıçraması olamaz. bu filmde geçen olaylar olabilir öylemi! tek kelime ile söylersem sıkıcıydı, uyumamak için zor tuttum kendimi. bu film iran filmi olarak sessiz sedasız gelseydi sinemalara burada övgüler düzen arkadaşlar. valla cüneyti geçmişler derlerdi.
  • Cüneyt Abimize laf yok o emektar bir Türk sineması ustasıdır onun zamanında bu tekn. yoktu...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.