Şimdi Ara

Evdeki ethernet girisleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Superonline fiber optik internet kullaniyorum fiber kabloyu kapinin yanindan cektiler onu da modeme baglayip modemi duvara astik.

Modemide sadece Wi-Fi olarak kullaniyorum. Simdi sorum su evin belli yerlerinde prizlerin yaninda ethernet ve telefon girisi var.

Ben ps ve bilgisayar icin bu girisleri nasil kullanabilirim ? Yada modemi komple bunlardan birine tasimam mumkunmu.

Modemin suan durdugu yerde sadece fiber kablo var disardan gelen yakininda bir ethernet girisi yok maalesef. Kabloyu uzatmamda cok mumkun degil.

• 1) Kapının önündeki kabloyu yakındaki bir guvat ya da prizin arkasındaki elektrik botusu içinden klavuzla geçirip istediğin odaya taşıyabilirsin. Süperonline müşteri hizmetlerini arayıp talep edin. Küçük bir ihtimal yardımcı olabilirler.

2)Aynı şekilde ethernet kablosu taşıyabilirsiniz.

3)mash cihazı ile taşıma yapabilirsiniz.

4) prizden internet bağlantısı taşıyan cihazlar var. Onlardan edinip kullanabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evin girişinin ordaki bir bugatta bir uç olabilir veya bir elektrikci çağırıp kontrol ettirebilirisiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • maalesef yok..

Powerline olayi aklima cok yatti ama bu interneti yavaslatirmi ?

Birde internette baktim modemden powerline a ordanda digeriyle cihaza baglayin demisler.

Ben direk fiberi powerline a taksam, diger powerline ida modeme taksam olurmu acaba ?
  • merhaba,

ethernet kablo uzatma vs hiç uğraşma.

ucuz yollu wifi ethernet bridge ler var onu kullan ben kullanıyorum wifi yi 5 ethernet cıkışına dağıyor ucuzda 50TL gibi .

acces point olarakda kullanılıyor istediğin gibi kullan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.