Şimdi Ara

Ev satıp özelde hukuk okumak? (3. yıl) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
4
Favori
3.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fazla sıkıp dert etme kendine. Dediği gibi söylediğin aralıkta çok hukuk var. Devlete geçecekmiş gibi hazırlama kendini olmazsa hayal kırıklığına uğrayabilirsin. Yeter ki hedefine isteğine sahip çık. Kendini geliştirmeye bak. Bir tane ev senin ömürlük mesleğin olacak sonuçta. Sadece iyi bir yatırım olsun. kazanınca vazgeçmişlik yapma
  • tatlisgulusler T kullanıcısına yanıt
    Ah bi kazansam nasıl asılırım nasıl kendimden çok eminim, teşekkürler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Krmngtrncxl K kullanıcısına yanıt
    Üniversite seçiminde dikkatli ol paralı bile olsa,ekstra ücretleri olan üniversiteler var.Yurttan bir arkadaş borçlardan kaldı diye 3500 lira ödemek zorunda kaldı.Doğuş üniversitesi diye hatırlıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    kardeşim azmin var,yapablrsn. bence bu saatten sonra bütün özellerin eğitim durumunu araştr , öğrencileriyle konuş, tanıdık yoksa mutlaka ara bulursn. hocalarını filan araştr. 4. yılın stresi de çok zor.
  • Dostum bir yıl daha kal az para değil 100 bin lira yaklaşık.tamam çekilen çilenin parayla karşılığı yok ama çok istiyorsan zaten çile gibi gelmez.başka kardeşlerin varsa onların hakkına girmiş olmuyor musun tamam durumunuz şu an iyi olabilir ama yarın ne olacağı belli değil.milyarder değilseniz satırma derim ben.hem büyük bir yük olacak senin omzunda satılınca.hakkında hayırlısı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Malentin

Oturduk 5-6 kişi yetişkinlerle hesap yaptık gerçekten aynı maliyete geliyor.
    Çünkü gideceğim özel üniversitede servis ücreti yemek ücreti dahil mesela.
    Tabi ki aynı ücrete gelecek harcama 0 a yakın keyfi harcamalar çok uçuk olmazsa kendi şehrinizde okumanın faydaları her zaman daha baskın olacaktır diye düşünüyorum.

Nereye aynı maliyete denk geliyor.Babam aylık bana 1000 lira yolluyor 10 aydan 10 bin lira yapar.Kaldıki şehir dışında 500 tl geçinen arkadaşlarım var .Ama özel okul sadece okul masrafı minumum 15 bin lira ve senin mantığına göre özel okulda okuyan bir insan sabah akşam su içerek karnını doyuruyor(senin okul istisna) bunun ulaşım masrafı yemek masrafı katmasan bile sadece okul masrafı şehir dışında okumakdan fazla eder.Konu sahibi arkadaşa şunu demek istiyorum gerçekden çok istiyorsan bir sene daha dene ama yok olmaz diyorsa özel okulda okuyabilme gücün varsa oku yok ise part time iş bul.Çünkü hukuk devam zorunluluğu yok hem çalışıp hem okursun.Birde benim kuzen kıbrıs hukuk gitti ortalaması 3.74 şu an ya dokuz eylül yada yalova geçiş yapacak.Yani ilk sene çok asılırsan devlet kurumuna geçersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GergedanGörünümlüAyı -- 17 Temmuz 2016; 23:44:49 >

• noxyyprom N kullanıcısına yanıt
    Bunu öğrendiğim iyi oldu hocam araştıracağım herşeyi sağolun

• DR.house 1995 kullanıcısına yanıt
    bu arada hem okuyup hemde derece olamazsın unutma bunu. komşumuzunoğlu odtü de kamu yönetimi kazanmştı , daha hazırlıkta sınıfta kaldı dışarda çalıştıgı için o yıl. hem ders hem çalşmak zor yani.
  • kimbulan kullanıcısına yanıt
    Geride bi ev daha var hocam ayrıca kardeşim yok bilmiyorum bende sizin gibi düşünüyorum aslında ama zamanında verdiğim yanlış kararlardan dolayı 4. Yılı düşünemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krmngtrncxl -- 17 Temmuz 2016; 23:51:31 >
  • DR.house 1995 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam keşke bu kadar hukuk istemeseydim pdryi bırakmayıp adam akıllı okusaydım ama deli gibi istiyorum

• GergedanGörünümlüAyı kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam geçiş yapma ihtimali var ama aynı zamanda kalıp ekstra para ödeme ihtimalide var

• Kardeşim bi kere gideceğin üniyi çok çok iyi araştır. Yemek, kalma, kitap bunlar hep para ki istanbul'a gidersen inan ekstraların çok artıcak. Ha okumak istiyosan git ama bana kalırsa asla evini satıp böyle bisey yapma. 1 sene daha sık dişini gerekirse çok istiyosan ama sermayeni bence ucı açık bişeye yatırma çünkü özel üni inanılmaz irade ve sorumluluk ister bence aklı başında bir insan için.

• tcetinkaya kullanıcısına yanıt
    Çok doğru söylüyorsunuz hocam ama 4. yıla kalamam büyük ihtimalle yine istemediğim bi bölüm yazıcam

iyi yapmşsn bırakmakla bi ömür boyu acısını çekicektin yoksa.
  • Diş özelde cok para ama medipol bir ara 25 bursa ek 25 burs veriyor du şimdi de vardir heralde geri kalanlarla 25-30-35 diş için

Hukuk icinde zaten denildi burda .Ev satmayi su zamanda dogru bulmuyorum yerini bilmiyorum ama istanbul gibi yerlerde çok daha degerlencek okul parasının kat katı yüksek ise daire fiyati satılmamalı. Taksitle verilmezmi kirala beraber?

• İstemediğin bölümde büyük bi problem. Ayrıca demekki gerçekten istemiyosun kardeşim. Bence idealin buysa başladığın şeyi bitir. Yaş sadece bi rakam.

• trabzonts6116 T kullanıcısına yanıt
    Verilir ama bi kısmı verilir yani hocam açıkca yazmak istemezdim ama şuan oturduğumuz ev 200bin civarı ederi var aynen bu fiyat kadar edecek bi evimiz daha var o durucak 60 binlik küçük bi ev var orada kiradaydı orayı satmayı düşünüyoruz zaten olursa %50 burslu olucak geriside tamamlanır

• tcetinkaya kullanıcısına yanıt
    Vallahi haklısınız geçen senede deli gibi istediğim halde sırf yorulduğum için pdr yazdım bu yıl umarım aynı hataya düşmem sırf çok sıkıldığımız için o bunalmışlıkla yanlış tercihler yapıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krmngtrncxl -- 18 Temmuz 2016; 0:00:16 >
    sakın bulaşma derim özel ünilerin hepsi(koç bilkent tobb hariç) sana ayaklı banka gözüyle bakar 4 sene diye girer 6-7 senede çıkarsın

• ongurt11 O kullanıcısına yanıt
    Buda bi düşünce tabi oyyy oyy

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.