Şimdi Ara

Ev modemindeki kablolu ve wifi arasındaki inanılmaz hız farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 yıldır aşağıdaki vermiş olduğum linkteki Tp-link w9970 kullanıcısıyım.(öenmli not:VDSL kullanıcısıyım)İnternet sağlayıcısı olarakta turkneti kullanmaktayım.Paket olarak 75 mbit sınırsız.Gel gelelim.Kablolu bağlantı hızımla, wifi hızım arasında inanılmaz bir fark var.Birde devamlı olmasa da ara ara kesintiler sayfayı çok geç yüklemeler gibi sorunlarla karşılaşıyorum.Bu arada modemim yaklaşık 3-4 metre uzağımda.Aşağıda paylaştığım resimlerde kablolu ve kablosuz hız farkını görebilirsiniz.Kablolu her zaman kablosuzdan hızlı olsa da aralarında bu kadar hız farkı olmaması lazım.Sizce yeni bir modem almalı mıyım? Acaba modemden dolayı mıdır bu kadar fark ve anlık kesintiler?Birde vdsl modem öneriniz var mıdır?Şimdiden teşekkürler

Şuanki modemim --->https://www.hepsiburada.com/tp-link-td-w9970-300mbps-fiber-modem-router-ewan-vpn-ebeveyn-kontrolu-vdsl-adsl2-usb-port-p-BD803594

Bu modemi kullanan arkadaşlar yorumda bulunabilirler mi?https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-dsl-ac1200-whole-home-wi-fi-kablosuz-vdsl2-adsl2-modem-router-p-HBV00000MI5NL

Wifi kullanırken ki hız:

Kablolu hız:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hun_ter -- 28 Kasım 2019; 9:33:29 >

• wifi ayarlarından kanal ayarlarıyla ilgili olabilir.
    ben 40 mhz açtığımda hız çok düşüyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba aynı sorunu ben de çok yaşadım...

olay tamamen modemden kaynaklanıyor...

ethernetten verdiği perfonmansı wifiden veremiyor...

ayrıca modem tarafından donmalar ,takılmalar ve kopmalar da yanında promosyon olarak veriyor.

size tavsiyem bütçenize uygun stabil çalışan yeni bir modem almanız olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 27 Ocak 2020; 22:35:57 >
  • Merhaba,

Benim bir sorunum var tecrübesi olan arkadaşlardan destek olmalarını rica ederim. Dublex evde Modem salonda duruyor. Üst kata ethernet kablo çekili, wifi rezalet tabi üst katta. Bende bir access point bağladım kablo aracılığı ile, ancak problem şu ki; salonda sorun yok, üst kata gdiyorum alt kattağı ağı unut sonra buna bağlan vs.. sinir bozuyor her seferinde. Wifi menzil genişletici olarak setup yapınca da wifi dan aldıgı sinyali tekrar aynı SSID ile basınca kapsama artıyor...... Ancak bu seferde hızlar rezalet oluyor.

Ne yapmam gereklidir, destek olabilirmisiniz. Access pointin yerini değiştirsemde bişey değişmedi, cevap için şimdiden teşekkür ederim.
  • trtuncay kullanıcısına yanıt
    menzil genişletici ne marka + client router olarak kullan o routerın kendi wifi ağını kullanırsın çok daha iyi performans alırsın...
  • Tavsiyem 5GHz desteği olan bir modem yada router almanız. İnanılmaz bir hız farkı oluyor. Mevcut aboneliğimle 35 MBPS hız için kapsama alanı içerinde 2.4GHz de maksimum 26-27 Mbps hız alırken 5GHz de ise 35 MBPS yi görüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.