Şimdi Ara

Ev Kullanıcısı İçin LCD, LED veya Plazma Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkda da belirtiğim gibi 5 kişilik bir aile için genel olarak haber, dizi, DVD filmler ve Spor olarak izlenecek olup Tv'nin günlük ortalama izleme süresi 7 saattir. Aşağıdaki Grafikte görüldüğü gibi Tv'nin kurulacağı odanın yapısı L biçimindedir. Tv'nin kurulucağı alan ile odanın en uzak noktası yaklaşık 7 mt'dir.Ortalama Bütçe 1000 - 1700 TL arasındadır.Şimdiden herkese Teşekkür ederim.

Ev Kullanıcısı İçin LCD, LED veya Plazma Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kefenci85 -- 11 Nisan 2011; 12:52:57 >

• Yardım Edecek Yokkkkkmuuuu
  • 46inçten küçük alırsanız hiçbir işe yaramaz.
    en ucuz 46inç lcd Samsung LE-46C530 Philips 47PFL3605 ve bu ayarda tvlerdir. bunlarda 50 hz oldukları için işe yaramazlar.
    fiyatınızı 2000tl civarlarına çıkartmalısınız ki daha iyi bir tv alasınız.
    yoksa bu fiyat aralığında iyi bir ürün beklemeyin.
  • Peki arkadaşlar 46'' olarak hangi tv türünü almalıyım (LED, LCD Plazma) yani hangisi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kefenci85

Peki arkadaşlar 46'' olarak hangi tv türünü almalıyım (LED, LCD Plazma) yani hangisi...

http://www.chip.com.tr/konu/Televizyonunuz-bunlara-sahip-olmali_9305.html
    http://www.universitehaber.com/article.php?article_id=8523
    http://www.blogumsu.com/televizyon-alirken-led-plazma-lcd-karsilastirmasi-hangisini-almali-ve-nelere-dikkat-etmeli

Kişisel tercihim Plazma, özellikle LG nin son ürünleri enerji sarfiyatında ledlerle neredeyse eşdeğer. bunu kolaylıkla karşılaştırma yapabileceğiniz hepsiburada, istanbul bilişim vs gibi bir siteden aynı büyüklükte ekrana sahip bir led, lcd, ve plazma TV yi karşılaştırarak görebilirsiniz. Ayrıca plazma Tv daha ekonomik. tabi karar sizin.

• ben şahsen lcd ve plazma arasında tercih yapmanızı tavsiye ederim piyasadali full led olmayan tv ler de zaten 2000 tl üzerinde ve kesinlikle değmeyeceğini düşünüyorum
    lcd düşünürseniz philips 5405 modeli, lg ld750, 650 gibi modeller olabilir ve yine sizin fiyat aralığında plazma derseniz tabi ki panasonic 42g20
  • quote:

Peki arkadaşlar 46'' olarak hangi tv türünü almalıyım (LED, LCD Plazma) yani hangisi...

hocam fiyatı artırtırmadan iyi bir tv almanız mümkün değil.http://www.istanbulbilisim.com.tr/PHILIPS_47PFL3605-LCD-TV,15408.html mesale şu model var. ama 50hz . fiyatı artırabilme gibi bir imkanınız varsa iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexdesouza.10 -- 12 Nisan 2011; 15:54:10 >

• verebileceğin fiyat için en uygunu panasonic 50c2e yada 50c3e plazmadır.Hem izleme mesafen çok fazla hemde fullhd ile işin olmayacak.hemde verebileceğin

fiyata mümkün olan en büyük boyut olacak
  • Yorumlarınızı dikkatlice okudum beni aydınlattığınız için hepinize sossuz teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: denixex

quote:

hocam fiyatı artırtırmadan iyi bir tv almanız mümkün değil.http://www.istanbulbilisim.com.tr/PHILIPS_47PFL3605-LCD-TV,15408.html mesale şu model var. ama 50hz . fiyatı artırabilme gibi bir imkanınız varsa iyi olur.

50 Hz biraz düşük gibi geldi bana sonuçta spor karşılaşmaları gibi hareketli objeleri kaçırma ihtimali yüksek değilmi yoksa diğer özellikler bakımından oldukça başarılı bir tv gibi gözüküyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kefenci85 -- 14 Nisan 2011; 14:27:09 >

• hocam lcd falan bulaşma 1700 tl bütçene göre samsung ve lg nin 50'' plazmasını al bak keyfine tavsiyem önce samsung sonra lg ...
  • Koyduğun Krokiye bakarsak,nacizane görüşüm tv açın yanlış,özellikle Plazma alacaksan,Gündüzleri o açıdan panel izleme keyfiniz zorlaşır !

Plazma tavsiyeleri için sakın burda yapılan yorumlara göre tercih yapma,çunki yansıma olayı fazladır,ben bütcene göre yorum yapıyorum elbetteki !

LED tv olayı içinde geçerli bir durum,LED tvlerde öyle seriler varki gündüzleri gün aydınlığında izleme zevki bekleme,inanılmaz yansıma yapar,biraz abartıcam,karşısına geçip füme ayna misali saçlarını tarasın o kadarda yansıma olur !

Doğru seçim için,Panasonic yeni serilerinde parlama olayı biraz giderildi ama malesef rezalet denecek kadar fiyatlar uçuyor,gerçi Plazmaların çoğunda ışık ayarları mevcut bir nevi yansımayı minimize edersin !

Krokide oda bir hayli ışık aldığı varsayımına göre yorum yaptım,benim düşündüğüm ile tezatsa,yazdıklarımı kaale alma !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 15 Nisan 2011; 3:50:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Koyduğun Krokiye bakarsak,nacizane görüşüm tv açın yanlış,özellikle Plazma alacaksan,Gündüzleri o açıdan panel izleme keyfiniz zorlaşır !

Plazma tavsiyeleri için sakın burda yapılan yorumlara göre tercih yapma,çunki yansıma olayı fazladır,ben bütcene göre yorum yapıyorum elbetteki !

LED tv olayı içinde geçerli bir durum,LED tvlerde öyle seriler varki gündüzleri gün aydınlığında izleme zevki bekleme,inanılmaz yansıma yapar,biraz abartıcam,karşısına geçip füme ayna misali saçlarını tarasın o kadarda yansıma olur !

Doğru seçim için,Panasonic yeni serilerinde parlama olayı biraz giderildi ama malesef rezalet denecek kadar fiyatlar uçuyor,gerçi Plazmaların çoğunda ışık ayarları mevcut bir nevi yansımayı minimize edersin !

Krokide oda bir hayli ışık aldığı varsayımına göre yorum yaptım,benim düşündüğüm ile tezatsa,yazdıklarımı kaale alma !

Sağol dostum bende zaten bu yansıma açısından krokiyi koyma ihtiyacı duydum.Peki size göre bu krokide tv'yi nereye kurmamız lazım.En iyi görüntüyü ve en fazla kişinin tv'yi izlemesi için

• arkadaşlar yarın teknosada kampanya var lgle5310 led tv 100hz 2ms tepsi süresi falan var fiyatta taksitli yada peşin aynı 1119 tl.acil olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var.sizce bu paraya alınırmı?alınır diyosanız yarın alıcam kısmetse.birde aynı fiyata 94ekran toshiba 37xv733.sizce hangisi
  • 7m Çok uzak. Neden tv'yi oturma grubuna daha yakın tutmuyorsunuz. Ekran bir köşede siz bir köşede, bence uygun bir yerleşim planı olmaz. Oturma grubunu nereye yerleştirecekseniz 2,5 - 3m mesafeye de tv sehpasını kurun. Arkasından da alırsınız bir 42" ekran mis gibi.. 42"'nin üstü fiyatlar uçuyor. Gereksiz bir fiyat farkını da vermekten kurtulursunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.