Şimdi Ara

Eurovision 2011 Ana Konu ( Kardeşler Birinci :) ( Kardeşler yarın Pamukkale'deki Antik Tiyatro'da ) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.880
Cevap
1
Favori
81.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Eurovision 2011 Ana Konu ( Kardeşler Birinci :) ( Kardeşler yarın Pamukkale'deki Antik Tiyatro'da )

(En Son Oy Tarihi: 25.5.2012)
Giriş

Orijinalden alıntı: Cro-X

quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

Öncelikle şunu söyleyeyim, ingilizce olunca yabancıların gözü bizde oluyor. Yani şarkı ingilizce çıksın derim.E yeni tarz olması gerek.-Avrupa bizim o güzel türkülerimize ' bu ne biçim bir ezgi ' der. Ki öyle bir şey derse kavga çıkar Yeni tarz dediğim de metal, rock vs. olabilir.

Bunları göz önüne aldığımzda Emre Aydın olabilir. Ama ingilizce güzel bir şarkı yazması ve bestelemesi gerekir. Hayko Cepkin tavsiye etmiyorum. Hemen kızmayın neden'inin cevabını veriyim. Hayko'nun sahneye çıkıp böğürmesi olabilir bir şey. Fakat eurovision da brutal vokal pek ilgi görür mü? İşte bunun denenmesi lazım. Daha önceden birileri vardı. Birinci olmuşlardı adını unuttum. Brutal vardı onlarda. Hani Hayko da olur bence ama yeni bir şarkı yazması gerekir.

- Benim tercihim ise, Çilekeş yeni bir şarkı yazsın(Gripin,Kurban,Mor ve Ötesi de olur.) onunla eurovision'a katılalım :D Tabi yazacakları şarkı da ingilizce olmalı.

Lordi mi? Lordi süperdi yalnız hard rock hallelujahı hala dinlerim Bizde böyle bir şarkıyla çıksak aslında

Ders çalışırken aklıma takılmıştı evet Lordi :D Bizde Lordi gibi brutal vokal yapan bildiğim kadarıyla bir Hayko var. Onuda pek sevmem. Yani, children of bodom tarzında bir grup çıksa sarardı

Bi yandan da düşünüyorum öyle bir grup çıkar mı? Ben kuracağım da öyle olmaz heralde Hayko var. Hayko'nun da eksikleri olduğunu düşünüyorum. Brutal ağırlıklı biraz. Gitar ağırlıklı olsa güzel olurdu sanıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: waRRioR

quote:

Orijinalden alıntı: OCB

Kardeş Türküler çıksın arkadaş,yemişim birinciliğini...

o şekil olcaksa ezginin günlüğü çıksın daha iyi

Yani gerçekten de doğru söylemişsiniz. Eurovision'a birinci olmaya gidiyoruz. Halk şarkılarımızla katılırsak kötü bir sonuç alırız. Ve halk şarkılarımıza laf ettirmem. Onlardaki ezgiler Türk bestecilere ait. Birinci olamayacaksak ne anlamı var? İş gurur haline gelirse zaten POLİTİK OYLARI unutmayalım :) Sonuçta sadece müzik değil bu eurovision. Haklı mıyım ?

haklısın sonuçta ülkemzin reklamını yapıyoruz yabancı şarkıyla veya güncel tarzlarla katılmaya karşı değilim yeterki özentilik olmasın

• Ismail Yk nasıl olsa müzik konuşmuyor...
  • bencede Demir Demirkan çıksın şöyle güzel sololu bir parçayla
  • Ben bayan şarkının katılmasından yanayım. Biraz hoş olup birazda şov yaptımı çok fazla oy alıyor.
    Ayrıca Bedük'te olabilir dediğiniz gibi.
  • Gripin gitsin bence. Bir Durma Yağmur der 1. olur gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: zigör

Gripin gitsin bence. Bir Durma Yağmur der 1. olur gelir

Hayatta böyle bir şarkı eurovisionda 1. olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: zigör

Gripin gitsin bence. Bir Durma Yağmur der 1. olur gelir

durma yağmur durma gibi bir şarkıyla birinci olacağını sanmıyorum çavuşum
    ama gripin sal sensizliği üstüme gibi bir şarkı yaparsa 1. olma olasılığını kat be kat yükseltir
    ve lakin henüz erken olmakla birlikte
    2011 için kullanmadığımız güçlü bir koz Atiye'yi göndererek zirveye çıkabiliriz.
    şu an ki düşüncem yalnız müzik gündemine göre değişebilir.
    demir demirkan ise bence görsellikten kaybeder ama çok iyi bir şarkı da yapar :)

• Çilekeş ve Dört Çarpı Dört gibi güzide rock gruplarımızı da düşünmüyor değilim
    ama bu seçimde TRT çok büyük rol oynadığı için...
  • Duman çıksın.

"yanıbaşımdan" gibi bir şarkı yapsın. ama o kendine has tarzıyla söylesin...

duman eder ortalığı duman
  • Abi dalga geçmeden düzgünce söyleyeyim Şarkı ingilizce olmadıkça biz o yarışmada ilk 3'ü zor görürüz. Sertap geldi 1. oldu(ingilizce söyledi) Manga geldi 2. oldu(ingilizce söyledi) örnekte de olduğun gibi olay İngilizce söylemekten ibaret... Tabii ki tek ingilizce değil, başka etkenler de var. Politik oylar vs.

Bu yönden Duman'ı tercih edersek, Duman'ın kendi has tarzıyla ingilizce bir şarkı yazmasını ve söylemesini beklemek hata olur :D Duman severim. Onun söyleyiş tarzı sarhoş içkili gibi bir şeye yakın oluyor. Yani bunu ingilizce hayal ettiğimde ortaya gülünecek bir şey çıkar. Her şarkı eurovision'luk değildir diye düşünüyorum doğru mu?

Gripin desek, ingilizce yazar gider. Mor ve ötesi zaten ingilizce şarkıları var. Ve "Deli" adlı şarkıyı ingilizce söylese belki tutardı. O şarkıyı sevmiştim. Çilekeş desek, yıllardır haberi gelmiyor. Noldu grup dağıldı mı hala çalıyor mu, müzik yazar mı yeniden belli değil...

Ama yapsa yapsa Rock şarkılarımızla gideriz ve kazanırız. Aklıma Çilekeş, Mor ve Ötesi, Pinhani, ve Kurban geliyor. Tabi Kurban eski albümlerindeki neşeli şarkılarıyla ve tabii ki ingilizce olarak çıkarsa iyi bir performans yakalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: dexea

Çilekeş ve Dört Çarpı Dört gibi güzide rock gruplarımızı da düşünmüyor değilim
    ama bu seçimde TRT çok büyük rol oynadığı için...

TRT Çilekeş'i amatör bir grup olarak görür. Ama Çilekeş eurovision'a yakışır be abi Tabi ingilizce olursa
  • quote:

Orijinalden alıntı: ashreff

Ismail Yk nasıl olsa müzik konuşmuyor...

İsmail Yk çıkarsa bütün ülkelerin apaçi kitlesinden büyük oy toplarız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carp3dieM

Bedük.

Aklıma başlığı görünce gelen tek isim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dabbemre

quote:

Orijinalden alıntı: ashreff

Ismail Yk nasıl olsa müzik konuşmuyor...

İsmail Yk çıkarsa bütün ülkelerin apaçi kitlesinden büyük oy toplarız

Bi gitar çalsın yeter başka birşeye gerek yok

• quote:

Abi dalga geçmeden düzgünce söyleyeyim Şarkı ingilizce olmadıkça biz o yarışmada ilk 3'ü zor görürüz. Sertap geldi 1. oldu(ingilizce söyledi) Manga geldi 2. oldu(ingilizce söyledi) örnekte de olduğun gibi olay İngilizce söylemekten ibaret... Tabii ki tek ingilizce değil, başka etkenler de var. Politik oylar vs.

Bu yönden Duman'ı tercih edersek, Duman'ın kendi has tarzıyla ingilizce bir şarkı yazmasını ve söylemesini beklemek hata olur :D Duman severim. Onun söyleyiş tarzı sarhoş içkili gibi bir şeye yakın oluyor. Yani bunu ingilizce hayal ettiğimde ortaya gülünecek bir şey çıkar. Her şarkı eurovision'luk değildir diye düşünüyorum doğru mu?

Gripin desek, ingilizce yazar gider. Mor ve ötesi zaten ingilizce şarkıları var. Ve "Deli" adlı şarkıyı ingilizce söylese belki tutardı. O şarkıyı sevmiştim. Çilekeş desek, yıllardır haberi gelmiyor. Noldu grup dağıldı mı hala çalıyor mu, müzik yazar mı yeniden belli değil...

Ama yapsa yapsa Rock şarkılarımızla gideriz ve kazanırız. Aklıma Çilekeş, Mor ve Ötesi, Pinhani, ve Kurban geliyor. Tabi Kurban eski albümlerindeki neşeli şarkılarıyla ve tabii ki ingilizce olarak çıkarsa iyi bir performans yakalar.

Aslında Duman o kadar kötü olmaz ama onların iyiliği açısından katılmalarını istemem

• katılmayalım..
  • Demir Demirkan bencede.Müthiş bir "müzisyen"
  • Bence hoş bir bayan katılsın Bu sene gördük Lenayı..
  • quote:

Abi dalga geçmeden düzgünce söyleyeyim Şarkı ingilizce olmadıkça biz o yarışmada ilk 3'ü zor görürüz. Sertap geldi 1. oldu(ingilizce söyledi) Manga geldi 2. oldu(ingilizce söyledi) örnekte de olduğun gibi olay İngilizce söylemekten ibaret... Tabii ki tek ingilizce değil, başka etkenler de var. Politik oylar vs.

evet uzun bir ara oldu çilekeş'i görmeyeli/duymayalı
    ama 3. albümleri Histeri Çalışmaları yolda
    albüm tamamen sitelerinden ücretsiz dinlenebilecekmiş
    yeni albümleri ise 5tl'den satışa sunulacakmış
    Kara Mizah diye bir şarkı duyuruldu albümden
    http://www.cilekes.com.tr/kategori/haberler/11800/kara-mizah-dinleyin
    AYRICA ÇİLEKEŞ EUROVISION SAHNESİNE ÇOK YAKIŞIR

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.