Şimdi Ara

Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU] (78. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.701
Cevap
43
Favori
136.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • More nostrum tam bir çöp olmuş claim atmak için iki saat spy networkşe uğtaşıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkovic

More nostrum tam bir çöp olmuş claim atmak için iki saat spy networkşe uğtaşıyorsun

Aslında bence daha iyi, şimdi claim'i dakikalarca bekleyeceğine Spy Network kuruyorsun 10 puan harcayıp anında alıyorsun Claim'i, bana daha mantıklı geldi. Tabi bu sefer diplomatlar daha fazla önem kazanmış oldu, sürekli bi Spy Network kurma uğraşı içerisinde kalıyorsun çünkü.
  • Tam tersi claim atmak çok kolay olmuş millet birbirine pata küte claim atıyor.

• dip puan yiyot . ayrıca iki tane diplomatı meşgul ediyor .

• Dip puan yemiyorki Spy Network 0'dan 100'e artıyor. O puandan 10 yiyor.

• DLC'yi aldığım gibi geri iade ettim. Bu kültür rezaleti değişmediği sürece paradox oyunu almayı düşünmüyorum.

• Osmanli yla Arabistan kurmak ne alaka ya kafayi yemis bunlar duzeltemediler bi türlü şu kültür rezaletini

• Arabistan olayı tamamen saçmalık olmuş, arkadaş hadi koydun aynı kültür grubuna ama arabistan nedir be!
    Bunun dışında spy network olayı hoş.
    Ama state-territory ve corruption olayını bir arkadaş açıklarsa güzel olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hele dur sen, bütün Arabistan'ı culture conversion ile Türk yapmazsam ne olayım. El mi yaman bey mi yaman görelim.
  • Durun bide her sürümde Osmanlıya nerf atmamak olur mu bu seferde asker sayılarına nerf gelmiş 27k dan 23k ya düşmüş tarihle çok alakasız Fatih Sultan Mehmet İstanbulu almadan önce batıdan bir destek gelmesin diye 200 bin e yakın asker hazırlamış normalde ama oyuna bakarsak sadece 23 bin askerimiz var ne utanç verici. .d
  • Açıklayayım ilk olarak state eyalet oluyor ve o şehire bir eyalet kurabiliyosun bazı yerlerin bazı eyalet merkezleri var.Corruption olayını gelirsek şimdi eyalet yapmazsan corruption olursa %50 daha az core ücreti oluyor ama automony %75 in altına inmiyor eğer state yaparsan bir daha core laman gerekiyor bu sefer %0 a kadar inebiliyor yani başka bir uğraş getirmiş oyun.
  • Osmanlı şimdi Arabia'yı kurmadan imparatorluk olamıyor mu? Öyleyse süper saçma birşey olmuş, gerçekte İstanbul ele geçirildikten sonra imparatorluk sayılmaya başlanıyor zira bizans imparatorluğunun bütün topraklarını ele geçirmiş oluyoruz. Kültür olayını biraz ırkla karıştırıyorsunuz aynı ırka mensup olmayabiliriz ama Selçuk döneminde arap kültürü benimsenmeye başlandı tabiki özümüzü unutmayıp 2sinin ortasında yeni bir kültür oluşturduk ama mimariden tutun sanata edebiyata kadar osmanlı kültürünün temellerinden biri arap kültürüdür, aynı grupta yer almaları çokta absürd birşey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 6 Nisan 2016; 19:33:14 >
  • bluestorm02
    corruptiondan kastın territory sanırım, teşekkürler yazdıkların için

eminmetehan
    istanbulu alınca imparatorluk olunuyor. kültürel açıdan o dönemde irana daha yakınız, oradan anadoluya geçiş yaptık, ilk devlettleri oralarda kurduk,
    edebiyatı mimariyi de onlardan almıştık, turko-iran daha mantıklı. gerçi arabia kurmak olayı olmasaydı benim için sorun yoktu, ya bizi çıkarsınlar arabia kurmadan
    ya da ismi değiştirsinler

bir de oyuna roma eklenmiş, keşke osmanlıyla da kurulabilseydi, Fatihin en büyük hayali

• Evet karıştırmışım onu corruptionda yozlaşma oluyor ülkenin yozlaşma durumu o %100 olunca bazı şeyler düşüyoda tam olarak hatırımda değil onu bazı şeyler etkiliyor örneğin Religious Unity arttırıyor onu azaltmak için para ödeyebiliyorsun.
  • eminmetehan E kullanıcısına yanıt
    Asıl şikayet etmemiz gereken şey 1 kişinin isteğiyle fransanın development puanı 50 puan arttırıldı Litvanya nın düşürülmesi Fransa artık osmanlnıdan 50 development puanın önde başlayacak bu da 500 puan fazla başlaması demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluestorm02 -- 6 Nisan 2016; 20:40:50 >
  • Hafta Ortası Çılgınlığı kapsamında oyun Steam'de %75'lik indirim ile 14.75 TL. den satılıyor.Kampanya Cuma gününe kadar devam ediyor,ilgilenenlere duyrulur.
  • Beyler söyleyeyim şu State-Terriotory ve corruption göçmen devletler için tam bir dengeleme seviyesine bunu yapmışlar göçmen devletler çok toprak alabiliyorlar ama paraları düşmesine neden oluyor yani overextension varken savaş açamıyosun artık riske girmiş oluyorsun baya bir para kaybı yiyorsun yeni fark ettim %40 overextension varken -4.00 gelir kaybediyordum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyalist

bluestorm02
    corruptiondan kastın territory sanırım, teşekkürler yazdıkların için

eminmetehan
    istanbulu alınca imparatorluk olunuyor. kültürel açıdan o dönemde irana daha yakınız, oradan anadoluya geçiş yaptık, ilk devlettleri oralarda kurduk,
    edebiyatı mimariyi de onlardan almıştık, turko-iran daha mantıklı. gerçi arabia kurmak olayı olmasaydı benim için sorun yoktu, ya bizi çıkarsınlar arabia kurmadan
    ya da ismi değiştirsinler

bir de oyuna roma eklenmiş, keşke osmanlıyla da kurulabilseydi, Fatihin en büyük hayali

İlk dönemlerde iran kültürüne daha yakınız ama Selçuklu döneminde Bağdat alındıktan sonra arap kültüründe patlama oluyor bence, zaten temellerinden biri, iran kültürünüde bir diğeri, yunan kültürü de yok denemez :D. Aslında hepsi bir grup olabilir ama o zamanda oyunda Osmanlı çok güçlenebilir sonuçta bu bir oyun bir şekilde dengelemeleri gerekiyorki sürekli tarihsel olaylar yaşanmasın macaristanla başlayan her oyun yıkılmasın..

İmparatorluk yine kuruluyorsa sıkıntı değil ya, bence böyle daha iyi doğudan daha zengin arap toprakları, mutlaka almak zorundasın aslında daha karlı çıkıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 7 Nisan 2016; 12:56:58 >

• Ben steam atölyeden modlara abone oluyorum,indirme yapıyor ancak oyunu açtığım vakit oyunda modlar gözükmüyor.Bu konuda bir bilginiz var mı? Nasıl çözebilirim?
  • a.ekin kullanıcısına yanıt
    İlk penceredeki mod kısmında mı gözükmüyor yoksa oyunun içinde mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.