Şimdi Ara

Eticaret Sitesi, Kargo ve Banka ayağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeri burası mı bilemiyorum buraya yazmak istedim . Bir ticaret sitesi kurdum . Eticaret için bir firmayla anlaştım, ürünleri girdim şimdi sıra kredi kartı kısmını halletmeye geldi .
    Ve ayrıca bir de kargo firması ayarlamam gerekiyor .
    İşte bu iki Kısımda takılıp kaldım kredi kartı için bankaları ayrı ayrı mı gezmem gerekiyor ? Bir de kargo firmaları nasıl çalışır?
    kargo fiyatlarını nasıl ayarlayacağız?
    Kredi kartı ile alış veriş için aracı kurumlar varmış. Ne kadar güvenilir?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Sanal pos alabilmek için önce şirket olman ve bazı yükümlülükleri yerine getirmen gerekiyor ama dersen ki ben sadece ücreti yapıp ödemeyi bankanın açılan penceredeki siteleri üzerinden yaptıracağım o zaman biraz daha esnek olur.
  • Uzun zamandir calistiginiz banka varsa onun sanal posuna basvurabilirsiniz. O banka kartlarina taksitli, diger kartlara tek cekim satis yapabilirsiniz. Senelik sanal pos ucreti odersiniz. Ya da araci kurumlara satis basina yuzde komisyon vererek de bu entegrasyonu saglarsiniz.
    Kargo sirketlerinden de en az biriyle anlasip, fiyatlandirmalarini ogrenip sisteminize entegre edersiniz. O da genelde kutu boyutlari uzerinden sizin anlastiginiz fiyat uzerinden olur. Yine kargo sistemi uzerinden sizin sitenizdeki kullanicilar siparislerinin kargo durumunu sorgulayabilirler.
    Eger yuksek islem hacmi beklemiyorsaniz sanal pos icin araci kullanmak daha makul ama satislar arttikca ciddi para odemek zorunda kaliyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler yrdımlarınız için..
    Şirket var.. Eksik olan şu an 1-2 şey var onun dısında bahsettiğim gibi kargo ve banka kısmı. Seo derseniz onu saçmalıyorum..
    Aracı kurum komisyon oranı satışa göre şekilleniyor sanırım?
    Bir de nasıl güveniyoruz? Ben ordayim biraz da..
    Peki;
    Bankam garanti, axess te ordan alis yapabiliyor ama taksit yapilamiyor. Dogru anladim sanirim.
    Kargo konusunda y.içi ne ulaşmak imkansız.. Cazip olup düzgün olanı hangisi acaba? Fiyatlamayı hacim üzerinden kendimiz hesaplayıp giriyoruz sanırım. Aylık min bir gönderi şartı koyuyor. Daha ortaya çıkmadı :) o şartı sağlayabilme garantisini bana kimse beremiyor ama neyse..

• böyle bir devirde banka ile kasmanıza ıvır zıvır triplerini çekmenize hiç gerek yok, iyzico alın geçin satış yaptıkça ödersiniz hem de tüm kartlara taksit imkanı olur, hatta kapıda ödeme vs. kurye hizmeti sunmayı düşünüyorsanız bulunduğunuz ilde onu da ödeal ile verin
  • İyzico yu araştırıyorum. @dracos teşekkürler. Bundan haberim dahi yoktu.
    Kurulumu kolay ve aidatla çalışmıyor sanırım. Satılan mal üZerinden alıyor.
    Ödeal'i anlamadım. Onu da mı duymadım acaba?!

• quote:

Orijinalden alıntı: nyhang

İyzico yu araştırıyorum. @dracos teşekkürler. Bundan haberim dahi yoktu.
    Kurulumu kolay ve aidatla çalışmıyor sanırım. Satılan mal üZerinden alıyor.
    Ödeal'i anlamadım. Onu da mı duymadım acaba?!

pos cihazı yerine işyeri için ödeal hesabı açıyorsunuz aynı şekilde pos misali, ciro hedefi harcama sözü vs. aptallıkları olmadan rahatça yaptığınız satış üzerinden komisyon ödeyerek dönüyor iş, uygulama olduğu için gsm hattına sabit ücret alma soygunu vs. de yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.