Şimdi Ara

ESP siz araç satın almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkaç haftadır devam eden araştırmalarım sonucunda mitsubishi colt satın alma arefesindeyim ama, daha önce esp olmayan bir araç satın almadım. Kullandığım esp siz araçlarda da bir rahatsızlık huzursuzluk hissi az da olsa yaşadım.

ESP olmayan bir colt (2009 sonrası makyajlı) almak tehlike yaratır mı? Eski araçlarıma olan alışmışlık esp siz araçta tehlikeye dönüşür mü?
    Ne tavsiye edersniz?

ESP mevcut olan bir punto almak daha "güvenli" olur mu?
    Saygılar

• Bu Esp , Airbag gibi sistemler hayatınızda 2-3 kere lazım olur belki ama olmadığında işte keşke dersiniz .

O araca sevdikleriniz binecek en önemlisi de siz bineceksiniz . İnsan canına önem vermiyorsanız fark etmez .

ESP siz araç olur aman ne olacak diyenler istediğiniz kadar kurallara uyun Kaza videolarında görmüyor musunuz hiç ? Adam 90 ile gidiyor bir şey oluyor ESP devreye giriyor.

Neyse insanoğlu keşke demeyi sever siz de ESP siz alın . Ancak Teknoloji çağında böyle tercihler kader değil Cahilliktir !
  • esp siz colt daha iyi yol tutar
  • viper17 kullanıcısına yanıt
    Ya tutmazsa mesele orda başlıyor
  • Sahsen araba alacak olursam esp kesinlikle bir kriter olurdu. Bircok kaza videosunda görüyoruz bu durumu.

Su benzer bir video olabilir. Olmayabilir de. Bunu buldum işte idare edin

• imkan varsa Esp siz araç almam. Hatta 4 hava yastığından aşağı güvenlik donanımına sahip araç almam. Bu donanımlara hayatta belki 1 kere ihtiyaç duyarız onda da belki hayatımız kurtulur.
  • Rahatsızlık sadece psikolojik olarak olur.Zamanla alışırsın bişey olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu forum adamı hasta eder.

Türkiye'de ki arabaların %75'inde ESP yok.

ESP'siz araba sürülmeze getiriyorsunuz resmen durumu, ESP öyle ahım şahım abartı kesin kaza yaptırmaz denilecek bir teknoloji değil.

Tıpkı hava yastığı var 200km hızla duvara gireyim ölmem diyenler gibi.

Esp kesin hayat kurtarır yada kesin olarak kazayı engeller diye birşey yok zaten. Ama öyle bir anda ihtiyaç olur ki Esp siz araçta zorladığınız son sınır belki Esp li araçta sizi Yolda tutabilir.
  • Espsiz araba aldim ve mutluyum.(focus)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Bu forum adamı hasta eder.

Türkiye'de ki arabaların %75'inde ESP yok.

ESP'siz araba sürülmeze getiriyorsunuz resmen durumu, ESP öyle ahım şahım abartı kesin kaza yaptırmaz denilecek bir teknoloji değil.

Tıpkı hava yastığı var 200km hızla duvara gireyim ölmem diyenler gibi.

Esp kesin hayat kurtarır yada kesin olarak kazayı engeller diye birşey yok zaten. Ama öyle bir anda ihtiyaç olur ki Esp siz araçta zorladığınız son sınır belki Esp li araçta sizi Yolda tutabilir.

Biliyorum, işe yarıyor.

Ancak ESP'siz araba mı alınır vs... gibi çok saçma yorumlar var bu forumda.

ben imkanlarim doğrultusunda Esp siz araç almam. Almadım mi aldım. Ama baba olduğumdan beri Esp li araç kullanıyorum. Bence Aile için uzun yola da çıkılıyorsa imkan varsa Esp li araç alınmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkemalyigit

Birkaç haftadır devam eden araştırmalarım sonucunda mitsubishi colt satın alma arefesindeyim ama, daha önce esp olmayan bir araç satın almadım. Kullandığım esp siz araçlarda da bir rahatsızlık huzursuzluk hissi az da olsa yaşadım.

ESP olmayan bir colt (2009 sonrası makyajlı) almak tehlike yaratır mı? Eski araçlarıma olan alışmışlık esp siz araçta tehlikeye dönüşür mü?
    Ne tavsiye edersniz?

Saygılar

20 senedir espsiz araç kullandım ve ölmedim daha. hiç ciddi bir vukuatım yok. 3 aydır da espli bir araç kullanıyorum ve daha esp devreye girmedi hiç. bir kere asr devreye girdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Sahsen araba alacak olursam esp kesinlikle bir kriter olurdu. Bircok kaza videosunda görüyoruz bu durumu.

Su benzer bir video olabilir. Olmayabilir de. Bunu buldum işte idare edin

espyle alakası yok bunun.

işte bu esp:

https://www.youtube.com/watch?v=x6Ms1yVnWTk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 14 Nisan 2016; 19:48:57 >

• Aracı cok sert kullanmıyor, şerit değiştirirken ani manevralar yapmıyor, uzun yolda da hız limitlerine uyuyorsanız tabiki esp olmayan araç alınabilir hiç bir sıkıntı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Birkaç haftadır devam eden araştırmalarım sonucunda mitsubishi colt satın alma arefesindeyim ama, daha önce esp olmayan bir araç satın almadım. Kullandığım esp siz araçlarda da bir rahatsızlık huzursuzluk hissi az da olsa yaşadım.

Ne tavsiye edersniz?

Saygılar

20 senedir espsiz araç kullandım ve ölmedim daha. hiç ciddi bir vukuatım yok. 3 aydır da espli bir araç kullanıyorum ve daha esp devreye girmedi hiç. bir kere asr devreye girdi.

Hocam esp devreye girmez her daim terikte ve çalışır vaziyettedir. Dönüşlerde aracınız ıkınmadan nasıl rahat dönebiliyor sorusunun cevabıdır esp

Esp nin ne olduğu ile ilgili bir sorum yok Burada sorduğum şey şu özellikle:
    ESP li araçlar kullandıktan sonra esp siz araçlarda viraja girme eğilimim ve alışkanlığım eskisi gibi olursa sıkıntı yaşama ihtimalim artabilir. Bu alışkanlık bu durumu daha da tehlikeye sokar mı?

• marmelat_06 M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu işte mantık dolu bir cevap oldu gerçekten. Teşekkür ederim

ESP si olduğu halde hafif bir su birikintisinden bile geçerken sallanan araçlar yok değil tabiiki. Bir sistemin varlığı yokluğu önemli olsa da ne derece verimli ve kaliteli olduğu da önemli. Misal her hız sabitleyici aynı şekilde çalışmıyor. Bazı arabalar yokuşlarda yavaşlamaya bir miktar izin verirken bazıları olmadık yerde gazlıyor bağırtıyor.

Ama eski araçlarım el verdiği ölçüde hızlı kullanıyordum. Dikkatli olmak çok önemli. ESP Olmazsa olmazım derdim ama işte büyük konuşmamak gerekirmiş :)
  • mkemalyigit M kullanıcısına yanıt
    Olmazsa olmaz değil tabiki eskiden esp mi vardı :) Kendi aracım icin diyorum uç seneyi geçti toplam uç dört kez çalıştı ve yalnızca bir kez ciddi anlamda ise yaradı. Dikkatli ve kurallara uyan sürücü icin sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Sizin içinize sindiyse hayırlı olsun şimdiden aracınız.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Dedim ya bunu buldum. Olabilir de olmayabilir de Ama bu video alakali iste

• quote:

Hocam bu işte mantık dolu bir cevap oldu gerçekten. Teşekkür ederim

ESP si olduğu halde hafif bir su birikintisinden bile geçerken sallanan araçlar yok değil tabiiki. Bir sistemin varlığı yokluğu önemli olsa da ne derece verimli ve kaliteli olduğu da önemli. Misal her hız sabitleyici aynı şekilde çalışmıyor. Bazı arabalar yokuşlarda yavaşlamaya bir miktar izin verirken bazıları olmadık yerde gazlıyor bağırtıyor.

Ama eski araçlarım el verdiği ölçüde hızlı kullanıyordum. Dikkatli olmak çok önemli. ESP Olmazsa olmazım derdim ama işte büyük konuşmamak gerekirmiş :)

10 sene önce aldığım stilo'da esp olmasını çok istedim ama o zamanlar insanlar esp'nin ne olduğunu vile bilmiyordu, çok az araç espli geliyordu. bu sebeple espli alamamıştım. 20 senedir bir kere espye ihtiyacım oldu, o zamanlar sanırım hiçbir araçta yoktu esp (94-95 yıllarıydı). aracımla başka bir aracı solladım ve frene bastığım an araç savrulup 360" döndü, hiçbir araç bana çarpmadı bişey olmadı gerçi de. eğer esp olsaydı başıma gelmezdi bu heralde. bir daha da hiç ihtiyaç duymadım. ama yine de elimin altında olsun isterim. sonunda bir espli aracım oldu şükür.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Allah esirgesin hepimizi.
    İnşallah darısı bizlerin de başına.
  • Eski aracim espsiz ve b sinifinda iyi yol tutan araclardan biriydi. Direksiyonla guresmek suretiyle kontra vermem gereken bir duruma düştüm, yerler islak aman yavas gireyim dedigim bir virajda.kuru yolda yerleri kazirken, islakta cay demlerdim hep

Simdiki arabamin yol tutmak gibi bir gayesi yok. Yeni atistirmaya baslayan yagmurun neticesinde, yine aman yavas gireyim kaymayalim dedigim bir virajda, anlik bir sarsinti ,arkayi birakma ile birlikte tikir tikir yola soktu esc beni
  • Clio 2004 esp yok
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.