Şimdi Ara

Eskişehir Anadolu Üniversitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu sene lys mf4 sıralamam 53bin, ve eskişehir anadolu üniversitesinin endüstriyel tasarım bölümüne girebiliyorum (57bin)

Bölüm benim 8. Sınıftan beri hayalim, tabiki itü'de hayal ederdim fakat sıralamam bana anadolu üniversitesini seçtirdi.
    Bölüm ve üniversite hakkında yeterince bilgim var araştırmam var ve tercih listemi çok mutlu/memnun bir şekilde gönderdim

Sizden bu bölüm ve üniversite hakkındaki görüşlerinizi istiyorum, ayrıca tercihine anadolu üniversitesinin mimarlık ve tasarım fakültesindeki bölümleri (iç mimarlık, mimarlık vs.) yazan arkadaşlarla da şimdiden tanışalım :)

Hele birde şu an bu bölümde okuyanlardan da görüş alabilirsem "dadundan yinmiycek"

Edit : imla tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mordukke2 -- 21 Temmuz 2013; 23:52:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bölümün hakkında bir fikrim yok ama, üniversite ve şehir süper. İstanbul'u aratmaz kesinlikle, hatta İstanbuldaki çoğu üniversiteden daha iyi bir üniversite. Hayırlı olsun.
  • Mordukke2 M kullanıcısına yanıt
    Ben de iç mimarlığı yazdım ama benim sıralamamdan 4 bin üstte, gelir diye umuyorum :)

Mimarlık önceden mühendisliğe bağlı, 2eylül kampüsündeymiş. Güzel sanatlar da yunus emrede. Yeni açılmış sanırım mimarlık ve tasarım fakültesi adı altında ve yunus erme kampüsü yazıyor sitede. Umarım öyledir de 2eylül kampüsüne gitmeyiz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escad -- 19 Temmuz 2013; 14:00:34 >
  • @SR8SR teşekkür ederim

@escad umarım iç mimarlığa girebilirsin, fakülte yunus emre'de olucak fakat hazırlık eğitimi 2 eylül'deymiş

Bizim bölümlerde hazırlık isteğe bağlı diye biliyorum :)
  • Evet isteğe bağlı
    Ama bence mutlaka okunmalı

Ben iki yılımı başka bir üniversitede harcadıktan sonra hazırlık okumayı düşünmüyorum.
    Ama evet, hazırlık önemlidir her ne kadar Anadolu'nunki zorlu olsa da. En azından kafanızı dağıtmak, dinlenmek açısından lazım.
  • Sebin durumun farklıymış :)
    Malesef anadolu üniversitesinin hazırlığı epey zormuş ama ben ingilizcem'in iyi olduğunu düşünüyorum. Baştan muaf olamasam bile 1 yılda bitiririm umarım

Zaten zorunluluk olmadığı için de rahat olabilirsin.

Neyse, öncelikle şu yerleştirmeler açıklansın da. Benim hala 56binlik yere 60binle girememe durumum var. Kendimi tam olarak Anadolu'da hissedemiyorum henüz :D Kayıttı, hazırlık sınavıydı bunların hepsi tatlı heyecanlar olacak :)
  • Kesinlikle :)

• Up 👍

• Endüstriyel tasarımcıların iş sahası başkaları tarafından çok fazla işgal ediliyordu ve bundan şikayetçiydi bazı arkadaşlar.Alaylı olanlar da var diyordu.Yani üniversite okumamış.

Üniversite'deyken dersle sınırlama kendini.Programları,tasarımı iyi öğren.

İş sahan açısından sıkıntı çekmezsin.
  • Evet yine herşey kişinin kendini geliştirmesine bağlı tabi
    Yorum için teşekkürler.

• Yok mu aranızda ya bu üniversiteyi düşünen

• quote:

Orijinalden alıntı: Mordukke2

Yok mu aranızda ya bu üniversiteyi düşünen

bu yıl hazırlık sınıfında isteğe bağlı bir arkadaş vardı, endüstriyel tasarımdan.Zorunlu olsaydı oldukça zor olacaktı hazırlık, sınav sistemi zor, ödevleri zor herşeyi zor seneye uzatma ihtimalin yüksek kur sistemi var en alt kurdan başlarsan direk seneye oluyor ama sen herhangi bir kurda kalsanda ister bırak ister devam et sonraki yıl bölümüne başlıyorsun.Artık tercih senin.Şehir çok güzel öğrenci memleketi (klişe cevap) ama büyük şehirden geleceksen sıkılabilirsin yinede herşey içiçe canlı cıvıl cıvıl bir şehir elbet alışırsın.End.Tas. yunusemre kampüsünde çok güzel bir kampüs hazırlık okursan şehir dışındaki kampüste '2 eylül' de okuyacaksın ulaşım sıkıntı diğer kampüse kıyasla sosyal imkanlar az ama yinede güzel diyebiliriz.kazandın mı noldu bilmiyorum bende yazdım böyle ama üniversite başlığı altına herhalde birilerine yardımcı olur.

• Merhaba arkadaşlar.

bugün bildiğiniz üzere üni yerleştirme sonuçları açıklandı. bende tercih yaparken büyük bi hata yaptım.anadolu üniversitesi iktisat ingilizce uolp-suny cortland bölümü tercih ettim ve geldi. yanlız bu bölümle ilgili pek bilgiye sahip deildim. bugun bi araştırma yaptım ve 2. sınıf ile 4. sınıfı amerikada tuzlu bi meblaya okuyomussun. Bunu ne ben isterim nede ailem. oyuzden hazırlık sınıfı ile 1. sınıfı okuyup yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. acaba yapabilirmiyim bilgisi olan varmı. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    Paylaş
  • eskişehir anadolu üniversitesi porsuk meslek yüksekokulu hakkında bilgisi olan var mı paylaşırsanız çok mutlu olurum çevresi,kampüs olanakları nasıldır kampüse yakın yurt var mı varsa yurt fiyatları nasıldır yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler
  • Tesekkürler çok yardımcı oldu
    Evet kazandım bu arada

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.