Şimdi Ara

Eskilerin gözü yaşlı, yeniler bu ne diyor!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    ADSL'in ilk dedikoduları çıktığında 2000'li yılların başıydı herhalde.
    Biz Dial-up kullanıcıları için imknasız gibi bir durumdu aslında.Hayallerimizi süslerdi.

Nasıl yani? İnternete sürekli bağlı mı kalacaktık? Numara falan çevirmeye gerek kalmayacak mıydı? Birisi telefonu aradığında hattan düşmeyecek miydik? Her ay sabit bir ücret mi ödeyecektik? Vaaayyyy süüüpeeeeerrr birşey bu yaaa:)

Kablonet o aralar 128 Kbps hizmet vermeye başlamıştı galiba.Ben üniversiteye giderken (1998) sanki kuzenimde Kablonet vardı diye hatırlıyorum.Ama altyapı neredeyse hiçbir yerde yoktu tabi. :)
  • umidoo kullanıcısına yanıt
    Ben vardım hatırlıyorum o zamanlar ixir internet almıştım fiyatı 1 dolardı ama sonradan ixirden fatura gelmişti extra 10 lira gibi.. Ayrıca o zamanlar bırak video izlemeyi doğru düzgün girilecek website bile yoktu Google yoktu genelde mircte chat yapılırdı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crazyboy nicki IRC'de pek meşhurdu :)

Babalar gibi Netscape Navigator'ımız vardı, şimdiki Firefox'un atası.

Vidyo seyretmek bir yana Netscape ayarlarında ---> Resimleri gösterme sürekli aktifdi.Merka ettiğim resimleri üzerine tıklayıp açardım.

Arama motorum hotbot, korsanım da astalavista'ydı :)

/msg nickserv register .... :)
  • telekomun ilk çıkardığı adsl den erken bağlanıyordu en azından
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    O heyecanlı zamanların ne kadar tatlı ne kadar güzel olduğunu şimdi anlayınca insan hüzünlenmiyor değil. ben gerçi modemli zamanları gördüm siz daha önceleri görmüşşünüz üstad

Şimdi elimizin altında herşey var ama eski heyecanlar yok.

• Gooerge2 G kullanıcısına yanıt
    Eskilerin gözü yaşlı, yeniler bu ne diyor!!!

Aynen o zamanlar 16 yaşındaki iken bir ünv abi bana 1 paket karşılığı e mail alacaktı bende ne olsun derken oda Cool bir isim olsun demişti o bulmuştu bu nicki eskiden e mail üyeliği açmasını bilen kişi parmakla gosterilirdi (aldığı e mail hâlâ duruyor) bende abi anlamı ne diye sormuştum senelerce kullandım şimdi çoluk çocuklu adam olduk o nick bazı yerlerde aynı kaldı gitti eski efsane nicklerden hatırladığım yalniz_kurt gecelerin_yargici sagittarius Zeus gibi nickler vardi

• Gooerge2 G kullanıcısına yanıt
    İster inan ister inanma geçen arkadas aradi winn calismiyor diye sordum ne var diye 4gb avea jet miş lan dedim dejavu oldum napiyon 4gb ile 2020 de dedim hala kullananlar var bunlari sömurmeye devam milleti

• astanca111 A kullanıcısına yanıt
    Hahaha çok iyi 4 GB ama benim zamanım da 10'du iyi hatırlıyorum rezalet ya küçücük flash bellek adamın sinir damarıyla oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gooerge2 -- 26 Mayıs 2020; 2:23:14 >
  • O donemde alinan mail adresi hala kullanilir onun bereketi farklidir 😁 hala kullanirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Biz arama motoru falan hak getire birbirimize sorardik boyle bir web site var diye google falan hic biri yokktu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.