Şimdi Ara

Eski sisteme Ekran kartı tavsiyesi lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    core2duo E6750 2.6 ghz işlemci
    6 gb ram
    500 gb hdd
    geforce gt220 ekran kartı

böyle bir sistemim var maalesef. daha iyi bir ekran kartı alsam iyi yapmış olur muyum? ekran kartı tavsiyesi alabilir miyim?

Nette biraz araştırma sonucu r7 240, r7 250, r7 260 kartların iyi olduğunu gördüm, ne kadar doğru bilmiyorum. anakartıma uyumlu siz ne önerirsiniz arkadaşlar?

yoksa hiç almasam daha mı iyi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hellbowen

Gigabyte p35-ds3l anakart
    core2duo E6750 2.6 ghz işlemci
    6 gb ram
    500 gb hdd
    geforce gt220 ekran kartı

böyle bir sistemim var maalesef. daha iyi bir ekran kartı alsam iyi yapmış olur muyum? ekran kartı tavsiyesi alabilir miyim?

Nette biraz araştırma sonucu r7 240, r7 250, r7 260 kartların iyi olduğunu gördüm, ne kadar doğru bilmiyorum. anakartıma uyumlu siz ne önerirsiniz arkadaşlar?

yoksa hiç almasam daha mı iyi :)

hiç almama durumu sana kalmış. r7 250 gibi bir kart alınabilir. fazlası sorun çıkarabilir.
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    alsam performans bakımından gözle görülür bir fark görür müyüm? başka kart tavsiyeside alabilir miyim?
  • quote:

alsam performans bakımından gözle görülür bir fark görür müyüm? başka kart tavsiyeside alabilir miyim?

işlemcinin e.kartı olarak fazla gideri yok. q6600 ile çarpanla oynayarak 260x,7790, 7850 türevi bir karta çıkabilirsin.
  • Anakartın Quad serisini destekliyorsa Q9300 ve ustu bir islemciyle beraber GTX760 ekran kartını calistirabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasıl öğrenirim destekleyip desteklemediğini? birde maksimum 250 civarı bir ekran kartı olursa iyi olur
  • quote:

nasıl öğrenirim destekleyip desteklemediğini? birde maksimum 250 civarı bir ekran kartı olursa iyi olur

Anakartinin modelini ve revizyonuna bakıp hangi markanınsa destek sayfasına gidip işlemci destek listesine bakman gerekli. Hangi işlemcileri desteklediği yazar.

250 tl civarindaki bir ekran kartını da pentium serisi çalıştırır diye düşünüyorum. Q9550 ler ortalama 200-250 tl arası.

250 Tl'ye gt740 var. Gt740' ıda pentium desteklemeli.

Benim eski sistemimde E5300 vardı. E5300'ü r7 240-250 ile kullanan vardı ets2 forumunda. Oraya bir sorabilirsin.

Gtx760 gibi bir kart icin minumum Q9300 alman gerekir. Gtx sınıfına çıkmadıktan sonra işlemcin yeterli gelir diye düşünüyorum.

• baktım destekliyormuş.

ikinci el q9650 alsam fiyat olarak 250 lira iyi midir?

ekran kartı olarakta r7 260x alsam sanırım baya toparlar pc?

(yanlışlıkla öm attım hocam)
  • quote:

baktım destekliyormuş.

ikinci el q9650 alsam fiyat olarak 250 lira iyi midir?

ekran kartı olarakta r7 260x alsam sanırım baya toparlar pc?

(yanlışlıkla öm attım hocam)

ÖM den attığımı buraya da yazayım.

Q9650 alırsan hocam GTX760 ı rahatlıkla çalıştırırsın. Ben Q9300 ile çalıştırıyorum.

Ekran kartı olarak amd serisini çok detaylı bilmiyorum ancak nvidia tarafında GTX760 veya GTX960 alırsan toplamayı bırak ultrada oynarsın çoğu oyunu.

Bazı oyunlarda islemci hafif darboğaz yapsada oynanmayacak düzeye inmedi. Darboğaz ı ets2 de biraz yaşıyorum. Onun dışında diğer oyunlarda sorun yok.

(Burda biraz da ETS2 de sorun var sanırım.)

CoD Adwanced Warfare da Q9300 ile spde sadece bolumler arasindaki introlarda biraz takılma oluyor o kadar. Oyunu oynarken bir takılma yada fps düşüşü yaşamadım.

Toplam maliyet açısından bakarsan maliyetine göre performans tatmin edici oluyor. Yukarıda yazdığım birkaç sorunda fiyatına göre ve yaşına göre normal karşılanabilecek şeyler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.