Şimdi Ara

Eski Philips müzik seti anfisinin hoparlör çıkışları yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    pİhilipis setinizin nominal çıkış gücünden %10 daha yüksek watlı hoparlör olması tercih edilir,,
    kendi kabininde veya bilgi kitapcığında 40w yazıyorsa, 50w ideal,,,
    ama tiwitir işi bilmediğim bir mevzu, bass ve orta ses çoğunlukla filtre ile kesildiği için 20w lık kolona 5w lık tiz bağlı oluyor,,,
    biz burada en basit güç değerini bulamıyoruz, kondansatör o durumdan 10 kat daha zor inanın..

50w güce 10w tivitır dedik örneğin , kenara koyduk...

tiwitırı alınca , teknik bilgilerden kesim frekansını bulmak gerekli,, kesim frekansından sonra omaj değeri, omaj değeri ve kesim frekansı ile birlikte > kondansatör değeri bulunur.. 4-6 ve 8 ohm için kesimler değişir.
    tiwitir hoparlörden bas sesn ne kadar süzüldüğü, az veya çok, bilmek çok zor,

ben sadece yapılması gereken işin %1 ini yazdım, oda en çok bildiğim hali, %50 sini bilen yokmu bu forumda arkadaş,

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

pİhilipis setinizin nominal çıkış gücünden %10 daha yüksek watlı hoparlör olması tercih edilir,,
    kendi kabininde veya bilgi kitapcığında 40w yazıyorsa, 50w ideal,,,
    ama tiwitir işi bilmediğim bir mevzu, bass ve orta ses çoğunlukla filtre ile kesildiği için 20w lık kolona 5w lık tiz bağlı oluyor,,,
    biz burada en basit güç değerini bulamıyoruz, kondansatör o durumdan 10 kat daha zor inanın..

50w güce 10w tivitır dedik örneğin , kenara koyduk...

tiwitırı alınca , teknik bilgilerden kesim frekansını bulmak gerekli,, kesim frekansından sonra omaj değeri, omaj değeri ve kesim frekansı ile birlikte > kondansatör değeri bulunur.. 4-6 ve 8 ohm için kesimler değişir.
    tiwitir hoparlörden bas sesn ne kadar süzüldüğü, az veya çok, bilmek çok zor,

ben sadece yapılması gereken işin %1 ini yazdım, oda en çok bildiğim hali, %50 sini bilen yokmu bu forumda arkadaş,
    Bu koca forumda beni yalnız bırakmadın ya sana çok teşekkür ederim.Bilen vardır da yazmaya üşeniyorlar galiba.Ama senin verdiğin bilgiler yabana atılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cidelimemo -- 21 Kasım 2019; 14:11:26 >

• Piyasada 2.2 3.3 4,7 mikrofad kutubsuz kondansatör bulamadım arkadaşlar.
  • 1.58.00 MKT GMF .010uF M 250 V ÇARPI2 40-100-21 SH Alternatif akım işareti var

Arkadaşlar bu kondasatör lazım bulamadım okunuşu nedir veya muadili nedir hangi kondansatörü almamm lazım.
    Ekolayzır açma kapama tuşunun arkasına takmışlar çok ısınıyor.Ne almam lazım.Acil lazım arkadşlar lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cidelimemo -- 5 Aralık 2019; 20:9:4 >
  • cidelimemo kullanıcısına yanıt
    220 v ac girişine paralel mi bağlı ,,,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

220 v ac girişine paralel mi bağlı ,,,
    bu şekilaçma kapama tuşunun arrkası

Eski Philips müzik seti anfisinin hoparlör çıkışları yardım
    Eski Philips müzik seti anfisinin hoparlör çıkışları yardımEski Philips müzik seti anfisinin hoparlör çıkışları yardım

• cidelimemo kullanıcısına yanıt
    Açıp kapatırken çat çat ses olmasın diye ,,, anahtar devredeyken bi amacı yok, devreden çıkarken veya devreye alırken iş yapıyor,,
    Herhangi bir 10 nf ,, 22nf ,, 400v olur ,,, bağlı olmasada olur ,,, deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah kardeşim sağolasın pek önemi yokmuş demekki.
  • ARKADAŞLAR BİLDİĞİNİZ İYİ BİR MÜZİK SETİ TAMİRCİSİ VARMI ÇOK KATLI MÜZİK SETİ PHLIPS

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.