Şimdi Ara

Eski Pc'yi Yenilemeye Hangi Parçadan Başlasam?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar sorum gayet açık. Bilgisayarım yaklaşık 10 yıllık. Yeni bir sistem toplamanın vakti geldi. Harçlıklarımı toplayıp her 1-2 ayda bir sistemin bir bileşenini alabilirim(Ekran kartı dışında). Sizce alacağım ilk bileşen ne olsun? Merak ettiğim bu alacağım bileşeni bu külüstüre taksam uyuşmazlık olur mu?
    ŞU AN KULLANDIĞIM EMEKTAR PC:
    İşlemci: İntel Core 2 Quad 2.66 Ghz
    Ram: 4 GB DDR2 400 Mhz
    Ekran Kartı : Nvidia Geforce 9400 GT 1GB 128 Bit DDR2
    PSU: Hiç bilgim yok. Muhtemelen 250 ya da 300W
    HDD: 500 GB
    Anakart: ECS G31T-M7

Toplayacağım Parçalar
    PSU: High Power 400W + 80
    İşlemci: İntel Pentium G4560
    Anakart: MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz
    Harddisk: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache
    Ram: ADATA 8GBX1 2133MHZ SINGLE DDR4 RAM
    Ekran kartı: Gtx 1050Ti 4GB 128Bit

• Dostum aslında eski pcyi yenilerken sıralama saçma olur çünkü anakartı değiştirince mecburen diğer tüm bileşenleri değiştirmek zorunda kalırsın.
    eğer anakartı değiştirmeyim işlemci alıyım dersen. g4560 (1151pin) senın anakartın (775 pin) yani çalışmıyıcaktır. eğer ram alıyım dersen 2133 mhz rami anakartına takamazsın çünkü ddr farkları var yine ilk onu alman saçmalık olur. Ekran kartını alıyım dersen psu yetmiyicektir yetse bile anakartın destekliyiceğini zannetmiyorum. O yüzden hiçbirini alıp kullanamazsın. Yani hepsini toplu almalısın kullanmak istiyorsan. Kullanmama gerek yok idare ederim . Param oldukca alıp bir köşeye koyarım hepsi toplanınca takarım kullanırım diyorsan. Anakart veya işlemci al. Ekran kartı hariç dediğin için söylüyorum eğer paran varsa direk ekran kartını al.
  • kasayı yan yatır..

daha uyguna gelecekse ryzen sistem toplayabilirsin..

ilerde de bi ssd ekler 3 5 sene kullanırsın..
  • Anakart + İşlemci + RAM üçlüsü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.