Şimdi Ara

Eski müzik setini bilgisayara bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. elimde eski bir müzik seti var. kolonları sağlam. ben bunu bilgisayara bağlamak istiyorum. nasıl bağlarım? gördüğünüz gibi aux düğmeside var. giriş çıkışlar resimdeki gibi. bunu pc'ye bağlamam için neler gerekli?
    önden görünüş

arkadan görünüş

yukarıdaki jack girişlerinden birisi sağ hoparlörün girişi, diğeri ise sol hoparlörün girişi. öbür büyük olan giriş nedir onu bilmiyorum.

• Benim fikrime göre en kolayı, doğru kablo (aşağıda ) ile headphone'dan çıkış alıp PC'nin Mic(rophone)/Line In (kanımca Line In daha uygun olur) girişine bağlayıp iyi bir software ile kaydetmek olur.

Hatta sana birde tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir program SourceForge'dan Audacity

http://sourceforge.net/projects/audacity/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oicero -- 3 Ocak 2012; 3:14:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oicero

Benim fikrime göre en kolayı, doğru kablo (aşağıda ) ile headphone'dan çıkış alıp PC'nin Mic(rophone)/Line In (kanımca Line In daha uygun olur) girişine bağlayıp iyi bir software ile kaydetmek olur.

Hatta sana birde tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir program SourceForge'dan Audacity

Kardeş o şekil olmaz ya. canlı olarak dinleyemedikten sonra bi anlamı yok. hertürlü şeyi çalması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: spyagent

quote:

Orijinalden alıntı: oicero

Benim fikrime göre en kolayı, doğru kablo (aşağıda ) ile headphone'dan çıkış alıp PC'nin Mic(rophone)/Line In (kanımca Line In daha uygun olur) girişine bağlayıp iyi bir software ile kaydetmek olur.

Kardeş o şekil olmaz ya. canlı olarak dinleyemedikten sonra bi anlamı yok. hertürlü şeyi çalması lazım

Valla ben aynı yöntemi DVB'den ses alamadığımda uyguluyordum. Görüntü TV-Out tan alıp sesi de yukarıdaki resimdeki kablo ile PC ye aktarıp CANLI alabiliyordum Line In'den.
    Programı sadece eski kasetlerini kayıt edebilirsin bu şekilde diye yazdım yoksa gerekli değil.

• mic in girişinden olmaz . Setin arkasındaki o büyük giriş aux girişidir çok eskiden aynı bağlantı biçimi olan bir set bende kullandım. Muhtemelen o girişi 3,5 mm kulaklık jackına çevirecek bir aparat bulamayacaksınız ancak o girişten elektronikçilerde bulunuyor ve kendiniz ara kabloyu yapabilirsiniz . o tip bağlantı kablosundan bendede bulunabilir eğer bulamazsanız tekrar iletişime geçelim bulursam size gönderirim.
  •  Eski müzik setini bilgisayara bağlama

dostum eski alet çantamda jackı buldum hatta hazırda bir ucu kesik 3,5 mm kabloda vardı birleştirdim ve senin ilacın bulundu :) pmden adresini yolla kabloyu sana göndereyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyblack

dostum eski alet çantamda jackı buldum hatta hazırda bir ucu kesik 3,5 mm kabloda vardı birleştirdim ve senin ilacın bulundu :) pmden adresini yolla kabloyu sana göndereyim.

Kablo adresime geldi. gönderdiğin için teşekkürler.
  • yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
  • işte forum ruhu tebrikler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.