Şimdi Ara

Eski İSS'de Her Siteye Girebiliyordum , Yeni İSS'de giremiyorum. Yardım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. İnternet Kutusundan , Turbonete geçtim. İK'da iken VPN kullanmadan yerli yabancı , yasaklı her websayfasına giriyordum. İSS değiştirince giremez oldum. VPN şart oldu. VPN de kullanım kalitesini düşürüyor. Nasıl çözebilirim ? Fark nereden kaynaklanıyor ? IP çıkışının TR de olup olmaması mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torquehp -- 2 Ekim 2023; 13:56:47 >

• İss kaynaklı.

• Evet hocam tahmin edebiliyorum da tam oalrak buna sebep olan nedir ? İnternet kutusu ne yapıyor da her siteye rahatlıkla girebilmemi sağlıyor ?

• torquehp kullanıcısına yanıt

Derin mevzular bunlar yeğenim; kurcalamamak lazım. Eski İSS&#39;de Her Siteye Girebiliyordum , Yeni İSS&#39;de giremiyorum. Yardım ? 

Eski İSS&#39;de Her Siteye Girebiliyordum , Yeni İSS&#39;de giremiyorum. Yardım ?

Esnek davranıyor; firmaları ifşa etmeyelim.

• Anladım hocam. Bunu nasıl sağlıyorlar. Bunu yapabilen firmaların müşterisi olmak istiyorum ve ya şuanki firmama bunu yapmalarını dikte etmek istiyorum. websitelerindeki buna dair herhangi bir vaat/bilgilendirme yapıyorlar mı ? Abone olup tek tek denemeden anlamanın bir yolu var mı ?,

• Bu arada konuyu açtığım zaman da bir tek siz cevap vermişsiniz. Hiç farketmemişim :) Hangi hangi İSS yi kullanıyorsunuz hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torquehp -- 2 Kasım 2023; 23:38:4 >

Sayın Dns Vpn Risitasleone, torquehp arkadaşı sitelere sokmuyorlar. Bana derdini anlattı; sitelere girmek istiyorum giremiyorum. Bu sorunu çözse çözse Bay Risitasleone çözer dedi.

Eski İSS&#39;de Her Siteye Girebiliyordum , Yeni İSS&#39;de giremiyorum. Yardım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady-Of-Ice -- 2 Kasım 2023; 23:44:58 >

• DNS engeli yüzünden oluyor genelde. Ufak firmalarda istediğiniz DNS'i girip her siteye erişebiliyorsunuz, TürkNet mesela modeme 1.1.1.1 DNS'i yazdığın zaman giremeyeceğim hiçbir yer yok.

• Büyük firmalar IP engelleme yapıyor, ufak firmalar ise DNS'den engelleyip geçiyor. Büyük firmalardaysanız VPN satın almanız şart bu da toplam maliyeti artırıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.