Şimdi Ara

Eski İçerik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eski içerik olduğundan editledim. Silebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kepslook -- 7 Şubat 2016; 17:18:37 >

• Bilgisayar Mühendisliği ile Programcılığı ayrı şeyler. Programcı senin dediğin gibi kod yazar, program oluşturur, bilgisyar mühendisi ise projenin aşamalarını oluşturur, yani programcıyı inşaat yapan ustaya mühendisi de inşaat mühendisine benzetebiliriz (İnşaat somut bir alan olduğu için örnek verdim) TEOG puanın ortalama ya da iyi bir anadolu lisesine yetiyorsa ona git, MF (Sayısal) oku ve Bil. Müh bölümüne gir. Anadolu tutmuyorsa An. Teknik olabilir, oradan çıkıp müh. olabilirsin sanırım ama daha zor olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalaNari

Bilgisayar Mühendisliği ile Programcılığı ayrı şeyler. Programcı senin dediğin gibi kod yazar, program oluşturur, bilgisyar mühendisi ise projenin aşamalarını oluşturur, yani programcıyı inşaat yapan ustaya mühendisi de inşaat mühendisine benzetebiliriz (İnşaat somut bir alan olduğu için örnek verdim) TEOG puanın ortalama ya da iyi bir anadolu lisesine yetiyorsa ona git, MF (Sayısal) oku ve Bil. Müh bölümüne gir. Anadolu tutmuyorsa An. Teknik olabilir, oradan çıkıp müh. olabilirsin sanırım ama daha zor olur.

Vermek İstediğin Bilgiyi Anladım Evet İnşaat Somut Olarak Kullandın Bilgisayar Programcılısı Oldum Diyelim Yani Maaşı Çokmu Azdır.
    Mühendisliği anladım biliyorumda Çünkü Bu İki Meslekten Birisini Olmak İsterim Hayatım Pc Başında Geçiyor.
    Maaşı Azsa Veya Başarıyla Arttırabilirmiyiz Maaşı Bilmiyorum Ama Çoğu Programcı Açıkta Kalıyo Diye Duymuştum Galiba :/
    Yardımlarını Bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kepslook

quote:

Bilgisayar Mühendisliği ile Programcılığı ayrı şeyler. Programcı senin dediğin gibi kod yazar, program oluşturur, bilgisyar mühendisi ise projenin aşamalarını oluşturur, yani programcıyı inşaat yapan ustaya mühendisi de inşaat mühendisine benzetebiliriz (İnşaat somut bir alan olduğu için örnek verdim) TEOG puanın ortalama ya da iyi bir anadolu lisesine yetiyorsa ona git, MF (Sayısal) oku ve Bil. Müh bölümüne gir. Anadolu tutmuyorsa An. Teknik olabilir, oradan çıkıp müh. olabilirsin sanırım ama daha zor olur.

Vermek İstediğin Bilgiyi Anladım Evet İnşaat Somut Olarak Kullandın Bilgisayar Programcılısı Oldum Diyelim Yani Maaşı Çokmu Azdır.
    Mühendisliği anladım biliyorumda Çünkü Bu İki Meslekten Birisini Olmak İsterim Hayatım Pc Başında Geçiyor.
    Maaşı Azsa Veya Başarıyla Arttırabilirmiyiz Maaşı Bilmiyorum Ama Çoğu Programcı Açıkta Kalıyo Diye Duymuştum Galiba :/
    Yardımlarını Bekliyorum

Hocam yazılımcılık isine nasıl basladınız ? Ben de bu yaz bir adım atmak istiyorum da.

• hocam bende programlama üstüne çalışmalara başladım visual basic ögreniyorum visual basicden sonra neye geçmeliyim lütfen yardımcı olurmusunuz
  • Bende bu sene 8. Sınıfım. Çok küçükken daha ilgi duydum babam hep bilgisayar programlardı. Ne olmak istersin diye sorduklarında cevabım bilgisayarcı olurdu 1. Sınıfta daha. Ben henuz program yazmaya başlamadım. Aslında başlayamadım. Babam sınavlar yüzünden bütün bilgisayarları şifreledi. Ne zaman şifreyi kırsam değiştiriyor, neyse. Sayısaldan sıkılmasam kesinlikle seçerdim. Teknikte kız olarak işimin ne kadar zor olabileceğini tahmin edebiliyorsunuzdur. Bilmiyorum zaman ne gösterir... Sende matematiğe ağırlık ver ve kendini kodlarda geliştir. Bende bu yaz temel kodların dışında şeylere geçeyim artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TowerBank

hocam bende programlama üstüne çalışmalara başladım visual basic ögreniyorum visual basicden sonra neye geçmeliyim lütfen yardımcı olurmusunuz

Herşey O kadar Koaly Olsaydı İyiydi C++ dan başla taban budur zaten geliştikçe form yaratısın mesela ben ilk offline oyunlarda console hack yapmayı öğrendim cmd gibi bişe açılıyo örnek yaptıgım kodlama böyledi

Fly Hack: 1
    1 hit: 0
    Bunun Gibiydi
    sonra kendimi geliştirerek flash kodlamaya başladım flash form kodlama örnek launcher yapıp onu keyloggera çevirme gibi gibi en başından başla eğitim setini izle
  • quote:

Orijinalden alıntı: TowerBank

hocam bende programlama üstüne çalışmalara başladım visual basic ögreniyorum visual basicden sonra neye geçmeliyim lütfen yardımcı olurmusunuz

Dedigim Gibi Çok Kolay Olmuyan Bişe Ama Bi kavradıktan Sonra Gerisi Geliyor Zaten Kodlarken Hata Yaptıgınız yeri otomatik düzeltiyor c++ dan başlıyabilirsin baktın o baya zor geliyo başla visual studiodan form oluştur keylogger yap kavrarsın zaten
  • kepslook K kullanıcısına yanıt
    yanlız programlama üstüne hiçbir egitimim yok sizce C++ çok agır gelmezmi
  • Bilgisayar üzerinde çalışılacak çok alan var, bilgisayara ilgili olman illa mühendis olacağın anlamına gelmez, mesela Photoshop öğrenip Grafik Tasarım üzerine çalışabilirsin, Web Sitesi için HTML vs. Eğer program üzerine çalışacaksan önce Algoritma mantığını kavraman gerekir "Falanca programlama dilini biliyorum" demekle olmaz. İleride bir proje üzerinde çalışırken hemen "Ben C# biliyorum onunla yapayım" demeyeceksin. Eğer Algoritma mantığını biliyorsan projeye uygun dili seçersin zaten, o dile hâkim değilsen de kavraman 1-2 haftanı alır.
  • quote:

Bilgisayar üzerinde çalışılacak çok alan var, bilgisayara ilgili olman illa mühendis olacağın anlamına gelmez, mesela Photoshop öğrenip Grafik Tasarım üzerine çalışabilirsin, Web Sitesi için HTML vs. Eğer program üzerine çalışacaksan önce Algoritma mantığını kavraman gerekir "Falanca programlama dilini biliyorum" demekle olmaz. İleride bir proje üzerinde çalışırken hemen "Ben C# biliyorum onunla yapayım" demeyeceksin. Eğer Algoritma mantığını biliyorsan projeye uygun dili seçersin zaten, o dile hâkim değilsen de kavraman 1-2 haftanı alır.

Photoshop hakkında bilgilerim var Grafik Tasarımla Pek Uraşmadım ama iyi sonuçlarım var daha birçok örnek verebilecegim çok şy var
    yani çoğu dili kavradım zaten daha yaşım kaç 0 eğitimle bunları yapabiliyorum tamamen merak ve zaman aracılığıyla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.