Şimdi Ara

eşimin iş yerine ihtar çektik kafamız çok karışık acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba sevgili DH kullanıcıları her Google aramasında sizlerin verdiği en güzel cevaplarla kafamızı rahatlatıyoruz ama şimdi aklımızdaki sorulara yanıt bulmak için yazmam gerekti şimdiden
    verdiğniz bütün bilgiler için çok teşekkür ederim

eşim 22/11/2011 yılından bu yana çalışmakta olduğu işyerinde sürekli fazla mesai yaptırılması mesailerinin denkleştirme adı verilen bir uygulama nedeni ile yatırılmaması,
    yatırılsada bi kısmının iç edilmesi,sürekli kendi işi (kasiyerlik) dışında işlerde çalıştırılmak istenmesi , günlük 15+15+60 dk lık dinlenme molalarının kullandırılmadığı halde kullandım diye yazdırarak zorla imza attırılması
    ve 5 yılı doldurmaya yaklaştığı için 2 yıldan fazladır bölge müdürleri,magaza müdürleri tarafından mobing uygulanması,
    son iki aydır hamileliği sebebi ile riskleri bile bile agır işlerde çalıştırılmak istenmesi,üstüne bide dalğa geçilmesi
    (örn: müdürüm benim mesai saatim doldu çıkabilirmiyim dediği zaman sen git bnm canım ne zmn isterse o zmn çağırırım) gibi muamelede bulunulması,
    sürekli işyerinde haksız sebeplerle üstüne yürünmesi ağlatılması sebebi ile 14 ekim 2016 cuma günü avukat aracılığı ile kayseri 8. noterden hakklı nedenlerle iş sözleşmesini
    fesih ettiğimize dair ihtar çektik

şimdi kafamızı karıştıran sorular şunlar
    1.biz ihtar çektikten sonra eşim işe gitmedi(rapor vs yıllık izin, ücretsiz izin almadık)
    2.araya cumartesi pazar girdiğinden dolayı bir sıkıntı olurmu
    3. 3 gün üst üste işe gelmemesi sebebiyle çıkışını verirlerse bizim çektiğimiz ihtarmı geçerli olur onların verdiği çıkışmı
    4. mağaza müdürü eşim işe gelmediği için bana telefonda agır konuştu ben haksız duruma düşmemek için bir şey demedim ( bunu mahkemede anlatmak istiyorum)
    5. mahkeme olursa ben tanık olabilirmiyim ( bende o şirketin bir mağazasında 6 ay kadar çalıştım)

eşimin iş yerine ihtar çektik kafamız çok karışık acil yardım

• Ezdirmeyin kendinizi. Her türlü legal ve illegal haklarınızı koruyun. Bir avukata danışın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahir Amca

Ezdirmeyin kendinizi. Her türlü legal ve illegal haklarınızı koruyun. Bir avukata danışın

abi avukatımız var var ama şu kafa karışıklığını gidereyim diye yazdım bide yıllık izin veye ücretsiz izin vermemekte diretiyorlar
  • iş davasında haklı çıkıp kazanan iş veren pek yok(hiç yok) , tüm haklarınızı fazlasıyla alırsınız ama şahit lazım orada çalışmış olan , mesai saatlerine uyulmadığını kanıtlayacak şahitler ve kasa fişlerinden gün içinde hiç ara vermeden çalıştığıda bence ispatlanabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.