Şimdi Ara

Esenyurt'a Taşınmak İsteyen Gelmesin ! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
6
Favori
60.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: exclbr

quote:

Orijinalden alıntı: PCMORS

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 0nur!

Gelin bir çayımı için

nerde hocam ev hemen gelirim

böbreklere dikkat hocam

tek gitmem hocam burası esenyurt

en iyisi hocam avcılarda iyidir hocam sakindir,metrobüs vs vardır,ulaşım kolaydır heryere,avm vardır,beşiktaşa falan bi saatte gidersn ,evler değerlidir,genel olarak sakindir bence tavsiye ederim

avcılar iyi am en iyi tarafı marmara caddesi yanlış hatırlamıyosam

marmara caddesi merkez,ben pelican avmnin karşısında oturuyorum merkeze 10 dakika nerdeyse

yıkık binanın orda mı

bursa iskenderin o tarafta hocam
    @Natsukai. +1

meslek yüksek okulunun orda

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gelin bir çayımı için

böbreklere dikkat hocam

en iyisi hocam avcılarda iyidir hocam sakindir,metrobüs vs vardır,ulaşım kolaydır heryere,avm vardır,beşiktaşa falan bi saatte gidersn ,evler değerlidir,genel olarak sakindir bence tavsiye ederim

avcılar iyi am en iyi tarafı marmara caddesi yanlış hatırlamıyosam

marmara caddesi merkez,ben pelican avmnin karşısında oturuyorum merkeze 10 dakika nerdeyse

yıkık binanın orda mı

bursa iskenderin o tarafta hocam
    @Natsukai. +1

meslek yüksek okulunun orda

aynen

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

ben bikere güngörene kiralık bi eve bakmaya gittim, oralara ilk defa gidiyom hayatımda, bağcılar devlet hastanesinin alt tarafında kalan bi yermiş, gidince öğrendim.

taksiden bi indim aman allahım, her köşede 5-6 kişilik gruplar halinde elinde tespihlerle falan bekleyen, gelen geçene tip tip bakan garip garip gençlerle dolu. evi buldum, ev sahibi kendisi de benim evime yakın bi yerde oturuyomuş, kadıköy tarafında. abi dedim kusura bakma, yanlış anlama, evin güzel ama ben çevreyi pek beğenmedim dedim. adam tabi direk kabul etti, zaten aynı yerde oturduğumuz için, buralar bizim orlara benzemez falan dedi hak verdi bana.

evden çıktım otobüs durağına kadar zor gittim, millet tip tip bana bakıyo. bide bekar olarak ev bakmaya gittiğim için iyi giyinmiştim. durakta otobüs beklerken bile garip tipli biri otobüs gelene kadar aralıksız beni süzdü.

bidaha uğramam oraya.

güngören parkını bilir misin
    orada kürtler olay çıkarmıştı bıçaklı kavga falan orada kirada oturduğumuz zamanlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gelin bir çayımı için

böbreklere dikkat hocam

Beni uğraştırma böbrekleri hazırlayıp gel hacım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gelin bir çayımı için

böbreklere dikkat hocam

Beni uğraştırma böbrekleri hazırlayıp gel hacım

cerrahi bilgi 0 kusura bakma azcık uğraş

• Esenyurt'tan;
    Taksim,Aksaray,Bakırköy ve BüyükÇekmeceye direkt iett hatları.
    1 indirimli ve 3 normal iett hattıyla direk metrobüse.
    En yakın Esenkent'ten aktarmayla;
    Yenikapı,Bağcılar,Yüzyıl ,Olimpiyat stadına ve Olimpiyatköy metrosuna bir de Sefaköy köyiçi'ne ulaşım vardır.
    Ayrıca Esenkent'ten aktarmayla 2 express taksim hattı ve 1 express hatla mecidiyeköy'e TEM yoluyla gidilebilir..
    Marmaray'a da gitmek için ilerde ister bakırköy'den isterseniz yenibosna'dan,ister küçükçekmeden aktarma yapılabilecektir..
    Ayrıca;
    Bakırköy dvlt hst.'e,
    KSS Eğt Arşt hst'e,
    Büyükçekmece dvlt hst'e,
    Çapa Tıp fakültesine,
    Bezmi Alem vkf hst'ne direk ulaşımda vardır.
    Otogar'a gitmek için Avcılardan veya Şirinevlerden aktarma hatlarla gidebilirsiniz.
    Saygılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Avcılar'da oturuyorum.Ama akrabalarımın çoğu o tarafta oturuyor.8 yıldır arada giderim...Söylediğin her şey doğrudur.Ancak şöyle bir şey var.Orada Esenkent mahallesi vardır bilirsin.Orası eskiden Bahçeşehir ilçesine bağlıydı ancak iktidardaki parti sırf oyları bölmek amacıyla Bahçeşehir'i mahalle yaptı ve yarısını Esenyurt, yarısını da Başakşehir'e bağladı.Bu yüzden Esenkent mahallesi her ne kadar Esenyurt'a bağlı olsa da gittiğinde çok güzel ve elit bir yer olduğunu göreceksin.Keşke orada bir ev tutsaydın.Güzel bir dairenin kirası 600 TL civarında.Ayrıca apaçisi falan da yok.Senin adına üzüldüm...Ayrıca merkez için söylediğin şey kesinlikle doğru.Bilmeyen bir adama burası en az 3-4 jenerasyon sonra toparlanır dedim.Adam bana ne dese beğenirsin..."Burası 2 seneye kalmaz ne binalarla dolar,paran olsa da alamazsın." Yani her şeyin binadan ibaret olduğunu zannediyorlar.Oysaki insanlarını bir tanısalar Ayrıca merkezi bile güzel değil.Eskule AVM'nin bir arka sokağı bildiğin varoş...

• Etiler , Caddebostan gibi birkaç yer hariç İstanbul'un her yeri bozuldu artık . Eskiden Yeşilköy tarafları çok güzeldi .Şimdi oralar bile bozuldu

Dünyada bir şehir düşünün ki 15 milyona yakın nüfusu olsun ama bunların sadece 2 milyonunun yaşadığı şehre ikameti olsun . İşte orası İstanbul . Ne beklersiniz ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 9 Mart 2014; 16:03:31 >
  • 2012 tarihli başlıklı konuda kendini yükseklerde gören bir insanın kötü analizlerini okuduğum için güldüm. esenyurt gibi yakın gelecekte parlayacak bi yeri yarın bulamayacak ve dizlerini dövecek insanlar olacaktır. bu forum nasıl kalitesini bir zamanlar koruyup tavan yaptıysa bi örnekte esenyurt için verilebilir. kendini geliştirecek genç bir ilçe ve istediğiniz o betonlaşma ve ne komşu nede selam tanıyan insanlar bunları isteyen topluluk yakında esenyurt içinde güncellenecek ister ota istersende usb'den.
  • 2 senelik konu hort etmişsiniz la hala aynı sitedeyim ben sıkıntı yasamadım gelmeye çekinen arkadaşlar gördüm o kadar sıkıntı yapmayın problem yok taşıncaksanız arkadaşın dediği gibi Esenkent,Bogazköy ve Bahçeşehir kısmına taşının ben bahçeşehir kısmındayım baya kaliteli insanlar var herkesin altında çifter çifter arabalar var sosyete insanları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

quote:

quote:

Emniyet Müdürlüğüne en kolay nasıl giderim? Metrobüs yolundan doğru tarif edebilir misiniz?

hocam mesajı geç gördüm yardımcı olayım mı

Iyi olur hocam rica etsem en güvenli ve kestirme yol nasılsa öyle giderim

Esenyurt'tan Aksaray Emniyete direk Bahçeşehir yönünde giden 142E'ye binin önünde inersiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

2 Hafta Oldu Taşınalı Fakat Merkezi Kısım Sanırım Köyiçi Olarak Geçiyor Böyle Pislik Bir Yer Görmedim.Kız Görmesinler Deli Gibi Bakıyorlar Sağda Solda 3-5 Tane Eleman İnsanın Gözüne Bakıyor Bir Laf Söylesen Hepsi Koşup Gelicek Ben Esenyurt'un İçin Değilim Hoşdere Yolu Üzerinde Kiptaş 3.Etapta İkamet Ediyorum Allahtan Site İçi Temiz Bir Problem Yok.Ama Esenyurt'un Merkezi Gerçekten Yaşanılcak Bir Yer Değil Taşınmak İsteyenler Bir Kere Daha Düşünsünler.Benim Bulundugum Yer Bahçeşehirin Yanında Kalıyor O Yüzden Pek Bir Problem Görmüyorum.Ancak Arabası Basık Olan Çok Problem Yaşar 5 Metrede 1 Kasis Var Çok Abartmışlar.Minibüsü Desen 10 Km'lik Yolu 1 Saatte Gidiyor.Şuan Elimde Olsa Direk Çıkıcam Florya Tarafına İnicem Ama 1 Yıllık Kontrat İmzaladık Nasıl Geçer Bilmiyorum.

Konuyu Açmamın Sebebi Arkadaşlara Yardımcı Olmak.Esenyurt Köyiçi,Parseller,Tabela Vs.. Kötü Yerler Annemi Kardeşimi Gönül Rahatlığıyla Bir Yere Gönderemiyorum.Taşıncaksanızda Kiptaş 3.Etap Mevkisi Kötü Değil Önerebilirim Aynı Zamanda İhtiyaclarınız İçinde 500 Metre Mesafede Pazar Türk Diye Bir Yer Var Pazar Alışverişlerinizi Yapabilirsiniz.Salı ve Cumartesi Günleri Açık.Yine Aynı Mesafede Akbatı AVM Var Gerçekten Kaliteli Dizayn Edilmiş Büyük Bir Yer.Ama Buraya Gelicekseniz Kesinlikle Şahsı Aracınızın Olması Gerkiyor.Minibüsçüleri,İnsanları Konusmayı Bilmeyen İnsanlarla Dolu

bu bahsettiğin durum istanbulun tüm varoş sonradan oluşma semtlerinin hepsi için geçerli, sadece esenyurt değil! hepsinin benzer kötü özellikleri biribiri ile yarışır ama senin kiptaş dediğin yerde 1000tl ye bile kiralık ev bulamazsın, o varoş semtlerinden evler ve kiralar 3 de 1 fiyatına.

zaten parası olan o semtlerde oturmuyor..

edit imla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 9 Mart 2014; 16:18:05 >

• quote:

Hocam aksaray tarafından binsem gidemez miyim? Çünkü ben şehir merkezinden doğru gelecegim

Trafi turkiye diye bi mobil program var. Indirin onu butun otobus seferleri filan her sey elinizin altinda.

• quote:

quote:

quote:

Emniyet Müdürlüğüne en kolay nasıl giderim? Metrobüs yolundan doğru tarif edebilir misiniz?

hocam mesajı geç gördüm yardımcı olayım mı

Iyi olur hocam rica etsem en güvenli ve kestirme yol nasılsa öyle giderim

nerden giderksiniz
  • quote:

Hocam aksaray tarafından binsem gidemez miyim? Çünkü ben şehir merkezinden doğru gelecegim

Hangi ilçeden Emniyet'e gideceksiniz..?

• quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Etiler , Caddebostan gibi birkaç yer hariç İstanbul'un her yeri bozuldu artık . Eskiden Yeşilköy tarafları çok güzeldi .Şimdi oralar bile bozuldu

Dünyada bir şehir düşünün ki 15 milyona yakın nüfusu olsun ama bunların sadece 2 milyonunun yaşadığı şehre ikameti olsun . İşte orası İstanbul . Ne beklersiniz ki

yeşilköyün bozulduğunu nerden çıkardın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: marantz

quote:

2 Hafta Oldu Taşınalı Fakat Merkezi Kısım Sanırım Köyiçi Olarak Geçiyor Böyle Pislik Bir Yer Görmedim.Kız Görmesinler Deli Gibi Bakıyorlar Sağda Solda 3-5 Tane Eleman İnsanın Gözüne Bakıyor Bir Laf Söylesen Hepsi Koşup Gelicek Ben Esenyurt'un İçin Değilim Hoşdere Yolu Üzerinde Kiptaş 3.Etapta İkamet Ediyorum Allahtan Site İçi Temiz Bir Problem Yok.Ama Esenyurt'un Merkezi Gerçekten Yaşanılcak Bir Yer Değil Taşınmak İsteyenler Bir Kere Daha Düşünsünler.Benim Bulundugum Yer Bahçeşehirin Yanında Kalıyor O Yüzden Pek Bir Problem Görmüyorum.Ancak Arabası Basık Olan Çok Problem Yaşar 5 Metrede 1 Kasis Var Çok Abartmışlar.Minibüsü Desen 10 Km'lik Yolu 1 Saatte Gidiyor.Şuan Elimde Olsa Direk Çıkıcam Florya Tarafına İnicem Ama 1 Yıllık Kontrat İmzaladık Nasıl Geçer Bilmiyorum.

Konuyu Açmamın Sebebi Arkadaşlara Yardımcı Olmak.Esenyurt Köyiçi,Parseller,Tabela Vs.. Kötü Yerler Annemi Kardeşimi Gönül Rahatlığıyla Bir Yere Gönderemiyorum.Taşıncaksanızda Kiptaş 3.Etap Mevkisi Kötü Değil Önerebilirim Aynı Zamanda İhtiyaclarınız İçinde 500 Metre Mesafede Pazar Türk Diye Bir Yer Var Pazar Alışverişlerinizi Yapabilirsiniz.Salı ve Cumartesi Günleri Açık.Yine Aynı Mesafede Akbatı AVM Var Gerçekten Kaliteli Dizayn Edilmiş Büyük Bir Yer.Ama Buraya Gelicekseniz Kesinlikle Şahsı Aracınızın Olması Gerkiyor.Minibüsçüleri,İnsanları Konusmayı Bilmeyen İnsanlarla Dolu

bu bahsettiğin durum istanbulun tüm varoş sonradan oluşma semtlerinin hepsi için geçerli, sadece esenyurt değil! hepsinin benzer kötü özellikleri biribiri ile yarışır ama senin kiptaş dediğin yerde 1000tl ye bile kiralık ev bulamazsın, o varoş semtlerinden evler ve kiralar 3 de 1 fiyatına.

edit imla..

2 senelik konuya alıntı yapmıssın kim hortlattıysa artık

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marantz

quote:

edit imla..

2 senelik konuya alıntı yapmıssın kim hortlattıysa artık

doğrudur kusura bakma..

ama değişen birşey var mı?

• Alıştım esenyurtta çok işim olmuyor bi sıkıntım heryere uzak olmam

• Bauhaus un arka tarafında başlayın , Esenyurt Devlet hastanesinin oraya kadar yapılan tüm sitelerde gönül rahatlığı ile oturabilirsiniz..
    Yeşil İnşaatın İnnovia siteler , New residence , Papatya residence ya da öğretmenler sitesinin orası nezih yerler..

Amaaa... Nazım hikmet bulvarından aşağı indiğinizde iş değişiyor...... Görünmez bir sınırı geçiyorsunuz resmen..
    İnsanların hal ve hareketlerinden kıyafetlerine , araçlardan konuşmalara kadar her şey değişiyor..

Hani göz göze gelelimde sana bi bulaşayım diyecek tipler her sokakta köşe başlarında...
    Apaçi şahinlerin yerini , apaçi Fiorinoları dobloları connectleri almış... araç ile gidiyorsanız özellikle yazın çoluk çocuğa çok dikkat edin... her evde en az 6 çocuk olduğu için birden yola atlayıp çıkıyorlar ortaya...

Yani demem o ki... Esenyurt belli bir alan için güzel nezih yerler... hemde iyi prim yapacak... Ama o görünmeyen sınırı geçmeyin.. Devlet hastanesinin oradaki büyük havuzlu kavşak sınır... Orayı geçtiğinizde fragman bitiyor film başlıyor...

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.