Şimdi Ara

Epson SX405 ve 711-714 dolan kartuşlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
1
Favori
25.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cance

quote:

Orijinalden alıntı: acars55

t711-714 kolaydolum kartuş

alıyormuyuz-almıyormuyuz?
    sorunlu mu-sorunsuz mu?
    tavsiye ediyormusunuz-etmiyormusunuz?
    cipler makinayı tanıyor mu-tanımıyor mu?

6. kere yazıyorum...
    cescesordan aldım sorunsuz...
    tavsiye ederim...
    çiplerde sorun çıkmadı- çıkarsa bozuktur değiştirirler okur...

koptum

• quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

acar benim yazıcımda hem 711-714 serisi hemde 811-814 serisi kartuşlar kullanılıyor..bende şu anda 811 serisi takılı ve defalarca yazdım sana sorunsuz kullanıyorum şu anda..ama sorunsuz derken bens aldığım firmanın ürünlerine kefilim diğerleri sorunludur vs. onu bilemem..al artık şu yazıcıyı ya

hangi modeli kullanıyosun?
    sx.....? kaç....
  • quote:

quote:

acar benim yazıcımda hem 711-714 serisi hemde 811-814 serisi kartuşlar kullanılıyor..bende şu anda 811 serisi takılı ve defalarca yazdım sana sorunsuz kullanıyorum şu anda..ama sorunsuz derken bens aldığım firmanın ürünlerine kefilim diğerleri sorunludur vs. onu bilemem..al artık şu yazıcıyı ya

hangi modeli kullanıyosun?
    sx.....? kaç....

sx110
  • sx 110 nun baskı kalitesi çok düşük...
    almaya değmez...

sx215 üstü yada
    hp c4680

eğer dolankartuşlarla sorunsuz bir dolum
    gerçekleşiyorsa ki sen
    sorunsuz dolum yaptığını söylüyorsun

espson sx 215 yada 415 alırım...
  • quote:

sx 110 nun baskı kalitesi çok düşük...
    almaya değmez...

sx215 üstü yada
    hp c4680

eğer dolankartuşlarla sorunsuz bir dolum
    gerçekleşiyorsa ki sen
    sorunsuz dolum yaptığını söylüyorsun

espson sx 215 yada 415 alırım...

acar beni deli etme kullandığım yazıcıyı bana anlatıyorsun yaw..çıktının baskı kalitesi nasıl düşük olacak çıktı işte allaaalla ya..hem hiçde düşük falan değil yani sen düşük derken resim baskısındanmı bahsediyorsun?
  • quote:

acar beni deli etme kullandığım yazıcıyı bana anlatıyorsun yaw..çıktının baskı kalitesi nasıl düşük olacak çıktı işte allaaalla ya..hem hiçde düşük falan değil yani sen düşük derken resim baskısındanmı bahsediyorsun?

sx 110 baskı çöz.düşük..
    foto baskı kalitesi düşük...

sx205 yada 405-415 alınabilir....
  • quote:

quote:

sx 110 baskı çöz.düşük..

bu kadar araştırmışsın ama boşuna araştırmışsın... sx115 ile sx 405in veya sx215in baskı çözünürlükleri aynıdır ve 5760 x 1440dir fakat baskı hızları farklıdır... ayrıca tarama çözünürlükleri aynıdır...

sx110 ile aynı çözünürlükte yazar ama tarama çözünürlüğü farklıdır...

• quote:

quote:

quote:

sx 110 baskı çöz.düşük..

bu kadar araştırmışsın ama boşuna araştırmışsın... sx115 ile sx 405in veya sx215in baskı çözünürlükleri aynıdır ve 5760 x 1440dir fakat baskı hızları farklıdır... ayrıca tarama çözünürlükleri aynıdır...

buda sana kapak olsun

• quote:

vah ki vah...!

en düşük çözünürlükte ve en ağır modda yazan sx 110 dur..

bilmemek ayıp değil,öğrenmemek ayıp
    kullandığınız yazıcıyı tanımıyorsanız ben ne edeyim..

bir kere daha yazmıştım:unutmayın..!

herhangibir teknoloji ürününün yanında hediye olarak verilen
    bir ürünü,almayın..!
    kullanışsız,işe yaramayan,satılmayan ürünler güya! hediye olareak verilir,
    göz boyamak için.
    2.el çöplüğüne bakın,en fazla satılmak,elden çıkarılmak istenen epson modeli sx 110 dur..

• quote:

quote:

vah ki vah...!

bir ürünü,almayın..!
    göz boyamak için.
    2.el çöplüğüne bakın,en fazla satılmak,elden çıkarılmak istenen epson modeli sx 110 dur..

hediye edilen ürünlerin kullanışsız olması ne alaka konumuzla... ayrıca kendi saçma sapan bir teorin... hediye olanları çöpe atarmış... sen kesin pahalı olan malların kaliteli olduğunu da iddia edersin...

sx110 senin salladığın gibi yazıcı çözünürlüğü kötü vs değil... elden en çok çıkarılmak istenen sx110 olduğunu sen nerden biliyorsun nerede gördün bunları?

• quote:

quote:

vah ki vah...!

bir ürünü,almayın..!
    göz boyamak için.

senin bu paranoyik yorumlarına artık kifayetsiz kalıyorum acar yaa..nasıl bir modelsin sen bilemedimki

• quote:

hediye edilen ürünlerin kullanışsız olması ne alaka konumuzla... ayrıca kendi saçma sapan bir teorin... hediye olanları çöpe atarmış... sen kesin pahalı olan malların kaliteli olduğunu da iddia edersin...

sx110 senin salladığın gibi yazıcı çözünürlüğü kötü vs değil... elden en çok çıkarılmak istenen sx110 olduğunu sen nerden biliyorsun nerede gördün bunları?

silindi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acars55 -- 25 Nisan 2010; 20:02:48 >
  • quote:

quote:

buraya bir bak istersen,ben söylemiyorum ..!

http://www.sahibinden.com/search.php?c2=22789&b[special_type]=&b[promo_hpva]=&b[promo_fdva]=&b[promo_chva]=&b[promo_hpsa]=&b[promo_spva]=&b[all]=&b[search_text]=&c=22789&search_result_page_limit=20&b[detay_3181]=66688&b[detay_3182]=66699&b[detay_3184]=&b[product_condition]=&b[country_id]=1&b[city_id]=0&b[lrt]=1&b[location_data]=&b[region_id]=0&b[uncompleted]=0&b[minprice]=&b[maxprice]=&b[pricecurr]=1&b[ilantarih]=&b[date_type]=&dpage=

ohaaaaaaa o nee yaaaa nası bi link şeklidir bu
    acar her forumun bi delisi olur ya bende seni bizim forumun delisi ilan ediyorum

• quote:

quote:

quote:

buraya bir bak istersen,ben söylemiyorum ..!

http://www.sahibinden.com/search.php?c2=22789&b[special_type]=&b[promo_hpva]=&b[promo_fdva]=&b[promo_chva]=&b[promo_hpsa]=&b[promo_spva]=&b[all]=&b[search_text]=&c=22789&search_result_page_limit=20&b[detay_3181]=66688&b[detay_3182]=66699&b[detay_3184]=&b[product_condition]=&b[country_id]=1&b[city_id]=0&b[lrt]=1&b[location_data]=&b[region_id]=0&b[uncompleted]=0&b[minprice]=&b[maxprice]=&b[pricecurr]=1&b[ilantarih]=&b[date_type]=&dpage=

ohaaaaaaa o nee yaaaa nası bi link şeklidir bu
    acar her forumun bi delisi olur ya bende seni bizim forumun delisi ilan ediyorum

arkadaşın verdiği linke bak... birde sanki çok kesin ve teknik bir link vermiş gibi ben sölemiyorum bak istersen diyip sahibinden.comdaki ilanları vermiş... yaşın kaç ciddi anlamda merak ediyorum... 12nin üstünde çıkarsa şaşırırım....

• ben 13 diyorum
  • hani bilinmeyen numaralar war ya..

sizinki aynı hesap
    118...kaç???
  • quote:

Orijinalden alıntı: webhaluk
    Uzun Zamandır sx 405 i Goprint ten aldığım mürekkep ve cıss lerle birlikte kullanıyorum 15000 (on beş bin) sayfadan sonra yazıcı bu gün ilk defa tekledi. Sarı mürekkep olmasına ve yazıcı hiç bir hata vermemesine rağmen sarı renkleri yazmıyor ve sarı kartuşu kullanamıyor. Onlarca yol denedim; enjoktör ile kartuştan mürekkep çekmeye çalıştım ama enjektörün içine gram mürekkep gelmiyor. Sanki ciss hortumlarına bir şey takılı kalmışta mürekkep akışını engelliyor. Onlarca kez kartuş temizlettirdim ama nafile. Bakalım bu sorun nasıl çözülecek.

sorunun kaynağını buldunuz mu. merak ettim doğrusu. sizin kurduğunuz sistem kafama yatan bir sistem. bu nedenle deneyimlerinizden faydalanmak isterim...
  • Arkadaşlar SX400 ve SX405 için tam uyumlu Atık Mürekkep Ped Sayaç Sıfırlama programı, buyrun:
    SX400-405 Adj. Program
    Ayrıca da SX405'imde DMBS ile 15000 sf. ya ulaştım. Hala da tıkır tıkır maşallah. Sadece uzun bekleme yapmayınız (1 hafta gibi). Eğer yapacaksanız da mürekkep tanklarının tüm deliklerini tıkayınız. Nail bey'in standart (Claria veya durabrite değil yani) mürekkeplerini ve DMBS'ini kullanmaktayım ve bu zamana kadar da hiç bir sorun yaşamadım. Hatta bir ara başka bir marka mürekkep geçti elime ama cihaz çizik atmaya başlayınca hepsini boşaltıp attım, tekrar doooğru kürkçü dükkanına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrTHoMaNiaC -- 29 Nisan 2010; 19:07:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: webhaluk

Uzun Zamandır sx 405 i Goprint ten aldığım mürekkep ve cıss lerle birlikte kullanıyorum 15000 (on beş bin) sayfadan sonra yazıcı bu gün ilk defa tekledi. Sarı mürekkep olmasına ve yazıcı hiç bir hata vermemesine rağmen sarı renkleri yazmıyor ve sarı kartuşu kullanamıyor. Onlarca yol denedim; enjoktör ile kartuştan mürekkep çekmeye çalıştım ama enjektörün içine gram mürekkep gelmiyor. Sanki ciss hortumlarına bir şey takılı kalmışta mürekkep akışını engelliyor. Onlarca kez kartuş temizlettirdim ama nafile. Bakalım bu sorun nasıl çözülecek.

Ya kardeş hakkaten de çözdün mü olayı? Benim aklıma gelen kafanın altında nozzle civarında mürekkep katılaşmış olabilir. Bende de olmuştu yazmama sorunu bir defasında ve altına sığacak kadar kalınlık ve genişlikte peçeteye mürekkep temizleme solüsyonunu boca edip kafanın gezindiği hat üzerine koydum. Kafayı da sürükleyip peçete üzerinden birkaç kere geçirdim. Sonra da kafayı bu ıslak peçete üzerinde bir müddet bıraktım. Bu şekilde düzelmişti. Umarım işine yarar.

EDIT: Ha bir de yeni aklıma geldi. Bir kere daha yazmama sorunum olmuştu. Birkaç şey denedikten sonra belki filitreler tıkanmıştır da basınç dengelenemiyordur diye tankın filitrelerini çıkarmak aklıma geldi. Çıkardım ve biraz bekledikten sonra yazmayan mürekkep sorunum çözülmüştü. Sonra bir ara tankın dibinde belki tortu oluşur bekledikçe diye tankı hafifçe salladığım aklıma geldi ve o sırada sanırım filitrelere mürekkep kaçıp tıkamış. Ben de tüm filitreleri enjektöre sıcak su çekip temizledim ve kalorifer peteklerinin üzeri koyup kuruttum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrTHoMaNiaC -- 28 Nisan 2010; 22:26:55 >

• Sürekli besleme sistemininde bir ömrü olduğu anlaşıldı öyle sınırsız baskı almak gibi hayali hikayelere inanmayalım lütfen. CIss sisteminde daha önce meydana gelen bütün problemleri bir şekilde Serkan bey'inde yardımıyla halletmiştik ama bu problem bir türlü hallolmuyor. Peçeteye tıkanıklık temizleyici solüsyondan döküp yazıcının kafasının altına koyup bekletmekte dahil her türlü yöntemi denedim. Bu sefer çizik değil farklı bir problem.

Ayrıca Epson SX405 lerde bir sorun daha keşfettim 240 gr fotoğraf kağıdına baskı yapamıyor. Arkadaşın sx100 modelinde denedim bir sorun olmadan yazıyor ama sx405 yazamıyor. Acayip sinirim bozuldu. Kağıtlarıda yurtdışından gelirken almıştım hepsi 1. kalite hepsi elimde patladı.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.