Şimdi Ara

Enpara Birikim Hesabi mi? Yoksa 200 liraya altin mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
13.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Her ay 200 TL enpara birikim hesabimami atsam yoksa her ay 200 TL ye gram altin mi alsam?

Ortalama 1 yil sonra cekicem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yumurtalar tek sepete konmaz.....

• quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

Yumurtalar tek sepete konmaz.....

Hocam edebiyat ya da her neyse yapma onu düzgünce açıkla :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AppleÇılgını

Merhabalar,

Her ay 200 TL enpara birikim hesabimami atsam yoksa her ay 200 TL ye gram altin mi alsam?

altının onsu 800 dolara inebilir diyorlar. bu şartlarda altına yatırım mantıklı değil.
    ama para senin karar senin usta.

• quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Merhabalar,

altının onsu 800 dolara inebilir diyorlar. bu şartlarda altına yatırım mantıklı değil.

Birikim hesabında kalsın o halde başlangıçda ilerleyen zamanda tereddüt eder ama vaz geçemezsem parayı ikiye bölerim

• quote:

quote:

Merhabalar,

altının maliyeti zaten 1000usd ,altın uzun vadede zarar ettirmez.
  • Peki hocam 200 liranın günlük getirisi ne kadar olur birikim hesabında ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Birikim hesabında kalsın o halde başlangıçda ilerleyen zamanda tereddüt eder ama vaz geçemezsem parayı ikiye bölerim

uzun vadeli düşünürsen, altın ve dolara yatırım mantıklı olabilir.

birikim hesabında gecelik faiz kazanırsın, vade olayı olmadığı için lazım olunca çekersin, cebindeki fazla parayı yatırırsın.

bireysel emeklilik sistemini de düşün:
    http://www.anadoluhayat.com.tr/bireysel-emeklilik
    %25 devlet katkısı var.
    mesela her ay 200 lira katkı payı ödersen, her ay devlet 50 lira ekliyor.
    56 yaşında emekli olup, toplu para yada maaş alıyorsun.

• Aslinda birikim hesabi benim gibi ogrenci, ev gecindirmeyen vb. Arkadaslar icin cok mantikli benim hedefim 3-4 yil o parayi cekmemek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AppleÇılgını -- 15 Kasım 2014; 19:57:15 >
  • quote:

quote:

Yani hepsini tek yere baglama
    Bence de dogru..bir kisimi altin bir kisimini doviz yapiver ki risk azalsin.hatta hem riski azaltmis olursun hem de belki de daha karli cikacak olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

quote:

Yani hepsini tek yere baglama
    Bence de dogru..bir kisimi altin bir kisimini doviz yapiver ki risk azalsin.hatta hem riski azaltmis olursun hem de belki de daha karli cikacak olursun.

2 3 yil sonra bozdurcagim icin altin beni zarara ugratabilirmis. Bende o yuzden birikim hesabi actim her ay 200-300 atacagim.

• Baska dusuncesi olan var mi

• AppleÇılgını A kullanıcısına yanıt
    Aynı olayı her ay 500 olacak şekilde ben de yapmak istiyorum. enpara hesabı açıp oradan altin almak istiyorum. Şu birikim hesabı mevzusuna da bir bakayım. Bağlantıyı koparmayalim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: system_25

Aynı olayı her ay 500 olacak şekilde ben de yapmak istiyorum. enpara hesabı açıp oradan altin almak istiyorum. Şu birikim hesabı mevzusuna da bir bakayım. Bağlantıyı koparmayalim :)

139 TL vardi birikim hesabinda gece 3 kurus eklemisler :) Dedigim gibi parayi cekince kazandiginiz faiz de gelir ama birikim hesabinda olan parayi aksam 23:00 ile sabah 05:00 arasinda cekemezsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: system_25

139 TL vardi birikim hesabinda gece 3 kurus eklemisler :) Dedigim gibi parayi cekince kazandiginiz faiz de gelir ama birikim hesabinda olan parayi aksam 23:00 ile sabah 05:00 arasinda cekemezsiniz.

Birikim hesabı yüzde kaç oranı var
    var?
    Hesap için enpara mi açmak gerekiyor yoksa finansbankin gişeli hizmeti mi

• Gunluk hesap da oran her an degisebilir. Ama tek avantaji da dedigim gibi parayi ne zaman cekersen cek devletin kestigi vergi haric kesilme olmuyor. Benim gibiler icin en mantikli sistem de bu. Sebebi ise bende birikmis para yok ve her an da paraya ihtiyacim olabiliyor. Ama ordaki parayi unuttum. Ay da eklicen iste 200-300 falan

• Konu güncel diyelimde borsa oynayan ve birikim yapan arkadaşların görüşlerini alalım.
  • altın güvenli yatırım değil. altına oynamak için uygun anı yakalaman gerek. son birkaç yılın altın grafiğine bakarsan bunu görürsün zaten.

altın uzun vadede kaybettirmez diyen olmuş. uzun vade derken ne kadar uzun bir süreyi kast ediyorlar bilmiyorum ama altın bu forumdaki birçok kişiyi batırdı, hem de 1 yıla yakın süre bekledikleri halde. aslında bunları benim kalkıp da yazmam gerek bile yok, açın bakın son yılların altın grafiklerine.

dolar altın akdar acımasız miktarda inip çıkmasa da, altına göre daha oynaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

altın güvenli yatırım değil. altına oynamak için uygun anı yakalaman gerek. son birkaç yılın altın grafiğine bakarsan bunu görürsün zaten.

altın uzun vadede kaybettirmez diyen olmuş. uzun vade derken ne kadar uzun bir süreyi kast ediyorlar bilmiyorum ama altın bu forumdaki birçok kişiyi batırdı, hem de 1 yıla yakın süre bekledikleri halde. aslında bunları benim kalkıp da yazmam gerek bile yok, açın bakın son yılların altın grafiklerine.

dolar altın akdar acımasız miktarda inip çıkmasa da, altına göre daha oynaktır.

Hocam ben birikim hesabi actim. Surekli paraya ihtiyacim oldugu icin gunluk birikim hesabi actim. Saat 23:00 dan saat 05:00 aralarinda parayi kullanamiyorum. Ancak diger saatlerde parayi cekebiliyorum ve bana kazandirdigi faizde geliyor. 2-3 yil biriktirmeyi dusunuyorum. Ayda 200-250 atacagim. Bu konu hakkinda gorusunuz nedir

• 01001101 kullanıcısına yanıt
    evet yazan bendim, uzun vadeden kastım 5-10 yıl.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.