Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (689. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.307
Cevap
907
Favori
3.049.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 687688689690691
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir sorum olcak 200.000 tl kredi çeksem diyelimki 1.08 den 120 ay
    3 ay sonra bir ev satılırsa tüm krediyi kapatsam ne kadar zarar ederim?
    Evi ölü fiyatına satmamak için.
  • infest06 kullanıcısına yanıt
    Emin değişlim ama 10-15 bin Lira arası olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler malum özel sektör cift maaş alıyoruz
    asgari ücret bordrosu ile max ne kadar konut kredisi alabilirz ?
  • 2 asgari ücretin %70 ini hesapla 1300 diyelim asgari ücret çift maaşla 2.600 eder aylık ödeme 1820 lira ödemeli kredi çekebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelord03

2 asgari ücretin %70 ini hesapla 1300 diyelim asgari ücret çift maaşla 2.600 eder aylık ödeme 1820 lira ödemeli kredi çekebilirsiniz.

yok hocam öyle degil
    asgari ücret 10 gün sonrada elden alıyoruz demek istedim
    ben asgari ücret bordrosuyla ne kadar alabilirim
  • Ben olayı tamamen farklı anladım. Eşinizle sizin öyle sandım. Kural aynı resmi tarife üzerinden %70 ödemeli yapabilirsiniz en fazla 910 TL yapar. Ekstra gelir gösterebilirseniz bu giderek artabilir. Kira yada aynı konut altında yaşayan sigortalı birinin kefil olması halinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

Hocam vakif kac oran vermisti?2 ay kadar once internet kanalindan on basvuru tarzi birsey yapmistim.telefonla arayip 1.09 demislerdi oran olarak.

Birdr dikkatimi ceken butun bankalar internet sayfalarinda 1.15-1.25arasi oranlar yazarken sahsen bavuruda direk olarak 1.07-1.12oranlarina iniyorlar.

Bende sitelerine göre hesap yapıyordum fakat şubeden daha aşağıya inmeleri ilginçmiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: seeder

Banka ya sormuş eşim vakıfbank,

Kalan ana para*1,02 demiş.

Vakıf 1.13 demiş eşime yüksek geldi bana siz ne dersiniz
  • quote:

Vakıf 1.13 demiş eşime 10 yıl 150.000 için yüksek geldi bana siz ne dersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: infest06

quote:

Vakıf 1.13 demiş eşime 10 yıl 150.000 için yüksek geldi bana siz ne dersiniz

Hocam şöyle işte 3.000 O rakam ediyor. 3 Ay boyunca anaparanın 1,13 ü*3 oluyor (Yaklaşık bu rakam çünki ödediğiniz taksitten anaparada düşüyor.) Yaklaşık 5.000 TL artı kredi masrafları 2.000 Lira da o olsa toplam 10.000 Lİra. Ekstra çıkarmı bilemem.
  • Arkadaşlar, kredi çekme aşamasında son noktaya geldim.Ama iki seçenek arasında kaldım.Fikri olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Şöyle ki; ziraat bankasından120 bin tl için 1.09 faizli 7 yıl için 2250 tl sabit ödemeli bir seçeneğim var .totalde karşıma 7 yıl sonra 183 bin tl olarak ödeme çıkıyor. İkinci seçenek ise 1.14 faizli gene 7 yıl sonra azalan ödemeli (ilk yıl 2829 ikinci yıl 2546 gibi) bu seçenekte ise geri ödeme 7 yıl sonra 177 bin tl çıkıyor .İkinci yazdığım 7 yıl sonraki ödemelere bakarak avantajlı gibi duruyor. Ama azalan ödemede ilk yıl ve ikinci yıl yazdığım ödemeler bütçemi biraz zorlar,evet ödenir ama bütçemiz kılı kılına kurtarıyor gibi. Fikri olan daha önce kredi kullanan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
  • bu oranı nasıl alabiliyorsunuz ? nereye gitsem en düşük 1.13 .

teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar Bursa.da yeni bir insaat projesinden dükkan almak istiyorum, sormak istedigim dükkan kredileri konut kredileri ile oranlar ayni mi tesekurler.
  • Gunaydin arkadaslar 2014 agustos ayinda vakifbanktan 0,91 oran ile 180 bin 120 ay vade kredi cekmistim aylik odemelerim 2471 lira.Elime 65 bin lira para gecti diyorumki gidip yatirayim o parayi bankaya anaparadan dussun tekrar yapilandirmaya gideyim ortalama 100 bin tl borcum kaliyo onuda 36 ay vade yapayim sizce mantiklimi yoksa biraz daha beklemelimiyim.Saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanyurt

Arkadaşlar, kredi çekme aşamasında son noktaya geldim.Ama iki seçenek arasında kaldım.Fikri olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Şöyle ki; ziraat bankasından120 bin tl için 1.09 faizli 7 yıl için 2250 tl sabit ödemeli bir seçeneğim var .totalde karşıma 7 yıl sonra 183 bin tl olarak ödeme çıkıyor. İkinci seçenek ise 1.14 faizli gene 7 yıl sonra azalan ödemeli (ilk yıl 2829 ikinci yıl 2546 gibi) bu seçenekte ise geri ödeme 7 yıl sonra 177 bin tl çıkıyor .İkinci yazdığım 7 yıl sonraki ödemelere bakarak avantajlı gibi duruyor. Ama azalan ödemede ilk yıl ve ikinci yıl yazdığım ödemeler bütçemi biraz zorlar,evet ödenir ama bütçemiz kılı kılına kurtarıyor gibi. Fikri olan daha önce kredi kullanan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Bana göre sabit ödemeli tercih edilmeli. Şimdiden ucu ucuna geçinirim diyorsanız emin olun sıkıntı çekersiniz. Kredi ödemeye başlamadan şu kadar para ile geçinirim diyor insan. Lakin 'evdeki hesap çarşıya uymaz'diye boşa dememiş atalarımız. Beklenmedik, göze görünmeyen bir sürü masraf çıkıyor, ihtiyaç hasıl oluyor vb. Özetle bana sorarsanız ödeme limitinizi zorlamadan kullanın krediyi

• salvo357 S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bugün oranlar vakıfbank 5 yıl 100000 1,10 masrafsız ise 1,11
    halkbank 5yıl 100000 1,13
  • cihanyurt C kullanıcısına yanıt
    Ziraat bana 1.13 verdi 150.000 10 yıl
  • vakıf a 10 yıl için 1,12 masrafsız 1,13
  • infest06 kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar bugun krediye basvurduk.Hayirlisi olsun yanliz tatsiz bir olay yasadim tecrube olsun diye yaziyorum.geçen hafta başı ziraatten 120 bin icin 84 ay vadeli aldigim oran olan 1.09 un 10 gun gecerliligi oldugunu soylediler.bugun 8.gun kredi cekmeye gittigimde memurun 5 gunluk olan sureyi 10 gun olarak soyledigini yeni oranlarinin 1.16 oldugunu soylediler.Daha once boyle magduriyetleri forumda okumustum.Memura ısrarla sormama rağmen bende aynı akibete uğradım.Bu arada Krediyi halkbanktan 1.12 ile çektim.

• Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla Kredi piyasası canlanmaya başladı Asgari ücretin artmasından dolayı mıdır bilinmez ama bu iyiye işaretin olduğunun göstergesidir.
    Bende seçimden 10 gün önce kredi çekmiştim.. 1.13 Oranla Vakıfbanktan 77 Ay hala oranların düşmesini bekliyorum ama oranlar hiç değişmedi :/
  • 
Sayfa: önceki 687688689690691
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.