Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (645. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.348
Cevap
910
Favori
3.054.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: westernblew

Şimdi banka ile konuştum, konut sigortası dediğim yangın sigortasıymış ve tüm bankalarda zorunluymuş dedi.

Gerçekten böyle mi arkadaşlar? Dask zorumlu biliyorum dedim, ama herhangi bir yanma vs sonrası çökme den dolayı yangın sigortası zorunluymuş diyor.

Banka sallamis.yangin diye zorunnlu yapilan bir sigorta yok.konut kredisi kullanildiginda yapilmasi zorunlu olan tek sigorta dasktir.gerisi istege baglidir ve banka sizi zorlayamaz.bunun yasasi da var.bddk sayfasinda olabiilr.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar BEYLERBEYİ ZİRAAT BANKASIndan bir oran özelden müşteri temsilcisinin adını verebilirim
    ben 91 den kullandım şuan yaklaşık 95 ama bir şey yapabiliriz diyordu
    ben geçen cuma günü 91 den kullandım 130 000 tl 120 ay
    masraflar
    650 tl dosya
    300 tl dask konut sigortası
    101 tl yıllık hayat sigortası
    450 tl de expertiz ( ben vermedim binanın expertizi vardı )
    130 bin tl için 120 ay 1784 tl toplam faiz 84000 tl civarı
    hayat sigortasına aldanmayın hepsi aynı ürün tek farkları bazıları sadece ölümü karşılıyor bazıları malüliyetide karşılıyor başka fark yok hayat sigortasında
    hesap işletim ücretine dikkat edin yıllık 70 tl den 700 tl oluyor
    kredi kartı ücretine bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zgbayraktar -- 19 Haziran 2015; 20:13:01 >
  • zgbayraktar kullanıcısına yanıt
    101 TL ye hayat sigortası ? ferdi kaza sigortası olmasın yaptırdığınız sigorta
  • quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

quote:

Arkadaşlar merhabalar;

2 yıl önce buradaki arkadaşlarında yardımıyla bir ev almak nasip olmuştu, Allah herkese uygun koşullarda bir ev nasip etsin. Şimdi danışmak istediğim konu ev alan/alacak herkesin başına gelebilecek bir durum.

Bugün bankadan aradılar ve konut ve dask sigortasının yapılması gerektiğini söylediler(evi alalı 2 yıl oldu)

KONUT --> 274 tl
    DASK --> 170 tl

fiyatları olduğu söylendi. 1.si fiyatlar normal midir ? 2.si ve daha önemlisi telefonda konuştuğum bankacı bu sigortayı ipotek süresi devam ettiği sürece(yani 8 yıl) yenilemem gerekliliğinin bulunduğunu ifade etti. Bu konuda prosedürü bilen/ takip eden arkdaşlar durum böyle midir gerçekten, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Her yıl 500 lira sigorta için ödememiz geröekten gerekiyor mu bu konuda malumatı olanlar varsa makbule geçer.

Benim bildiğim sigortaları bankadan yaptırmak zorunda değilsin. Daskı her türlü yaptıracaksın ve bunun fiyatı sabit. Banka veya acente fark etmiyor. Ama konut sigortasını mümkünse dışarıda bir yere yaptır. Bankadan yaptıkları konut sigortasında sadece bina teminatı var. Siz buna evinizdeki eşya bedelini de ekletin. 220 değil gerekirse 300 verin ama ALLAH korusun bir aksilik olduğunda sigorta birşeye yarar. Bankadan yaptıklarında eşyayı eklediklerinde çok acayip farklar oluşuyor.

Bir de bunlar bankanın insiyatifinde. gereksiz birşeyler ekliyorlar poliçeye dünyanın bedeli çıkıyor.

Bir öğretmen arkadaşımın 2 yıl önce evi kısmen yandı. Para topladık falan ama zararı 50000 tlye yakındı. Çok sıkıntı çekti. Böyle bir şey yaşamamak adına konut sigortası için bankaya sıkıntı çıkarmadım. İlk yıl asistans hizmeti istedim hemen tesisatçı geldi termosifon bağlantısında kaçak vardı yaptı gitti. Bu yıl dışarda kendim yaptırdım, eşyayı da dahil ederek. Poliçeyi inceledim, apartmanın kazanı asansörü bozulsa hissem kadar teminatlı, buzdolabım bozulsa içindeki yiyecekler ve tamir bedeli sigortalı evimi su bastı alt komşuya verdiğim zarar dahi sigortalı. Ödediğim para dask dahil 300 tl. Günde 1 tl bile değil. Hepimizin bu konuda bilinçlenmesi lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

arkadaşlar BEYLERBEYİ ZİRAAT BANKASIndan bir oran özelden müşteri temsilcisinin adını verebilirim
    masraflar
    650 tl dosya
    hayat sigortasına aldanmayın hepsi aynı ürün tek farkları bazıları sadece ölümü karşılıyor bazıları malüliyetide karşılıyor başka fark yok hayat sigortasında

Pm attim bilgi verirmisiniz. Tesekkurler...

• quote:

Orijinalden alıntı: koyay

quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

quote:

Arkadaşlar merhabalar;

2 yıl önce buradaki arkadaşlarında yardımıyla bir ev almak nasip olmuştu, Allah herkese uygun koşullarda bir ev nasip etsin. Şimdi danışmak istediğim konu ev alan/alacak herkesin başına gelebilecek bir durum.

Bugün bankadan aradılar ve konut ve dask sigortasının yapılması gerektiğini söylediler(evi alalı 2 yıl oldu)

KONUT --> 274 tl
    DASK --> 170 tl

fiyatları olduğu söylendi. 1.si fiyatlar normal midir ? 2.si ve daha önemlisi telefonda konuştuğum bankacı bu sigortayı ipotek süresi devam ettiği sürece(yani 8 yıl) yenilemem gerekliliğinin bulunduğunu ifade etti. Bu konuda prosedürü bilen/ takip eden arkdaşlar durum böyle midir gerçekten, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Her yıl 500 lira sigorta için ödememiz geröekten gerekiyor mu bu konuda malumatı olanlar varsa makbule geçer.

Benim bildiğim sigortaları bankadan yaptırmak zorunda değilsin. Daskı her türlü yaptıracaksın ve bunun fiyatı sabit. Banka veya acente fark etmiyor. Ama konut sigortasını mümkünse dışarıda bir yere yaptır. Bankadan yaptıkları konut sigortasında sadece bina teminatı var. Siz buna evinizdeki eşya bedelini de ekletin. 220 değil gerekirse 300 verin ama ALLAH korusun bir aksilik olduğunda sigorta birşeye yarar. Bankadan yaptıklarında eşyayı eklediklerinde çok acayip farklar oluşuyor.

Bir de bunlar bankanın insiyatifinde. gereksiz birşeyler ekliyorlar poliçeye dünyanın bedeli çıkıyor.

Bir öğretmen arkadaşımın 2 yıl önce evi kısmen yandı. Para topladık falan ama zararı 50000 tlye yakındı. Çok sıkıntı çekti. Böyle bir şey yaşamamak adına konut sigortası için bankaya sıkıntı çıkarmadım. İlk yıl asistans hizmeti istedim hemen tesisatçı geldi termosifon bağlantısında kaçak vardı yaptı gitti. Bu yıl dışarda kendim yaptırdım, eşyayı da dahil ederek. Poliçeyi inceledim, apartmanın kazanı asansörü bozulsa hissem kadar teminatlı, buzdolabım bozulsa içindeki yiyecekler ve tamir bedeli sigortalı evimi su bastı alt komşuya verdiğim zarar dahi sigortalı. Ödediğim para dask dahil 300 tl. Günde 1 tl bile değil. Hepimizin bu konuda bilinçlenmesi lazım.

ayni sey benimde basima geldi.
    en basit ornegi su aslinda;20 bin tl lik arabaya her yil 1000 tl kasko yaptiriyoruz ama 200 bin lik eve yilda 300 tl fazla goruyoruz..ikisi de sonucta ayni risk.yanma su baskini vs ile kaza riski ayni bence.

• Fibabank 0,89 oran ve her yıl için yaş bağımsız 900 küsür tl sigorta alıyor ancak telefonda ısrar ettim ilk sene sonunda diğer senelerde yapılmanın zorunlu olmadığını forumlardan araştırıp öğrendiğimi işin aslını filan sordum.Kem küm etti yetkili sonunda evet iptal edebiliriz ancak sadece ilk sene düzenli ödeme yapan müşterilemizie ve iyi müşterilerimizi dikkate alıyoruz dedi..Buna kesin olarak emin olabilsem direkt gidip çekicem.

200.000 tl 120 ay cuma günü aldığım oranlar ama bu hafta değişecek demişlerdi,İnşallah değişmemiştir.
    İşbankası 0,94 hayat sigortalı eşim için 30 yaşında 300 tl yıllık
    İşbankası 0,96 hayat sigortası yok.Doya masrafında indirim yaparmısınız dedim bizde öyle birşey mümkün değil dediler..
    YKB 0,95-0,96 arası yaparız demiş şube müdürü,Eşimin maaş bankası..Yanlız yaşam sigortası mecburi demiş.nedir kaça malolur sormamış eşim
    Akbank benim maaş bankam 0,98 sigorta zorunlu değil dedi parzalıkla konuşuruz dedi. sanırım 0,96 ya kadar iner..

Başka oran alan varsa paylaşırsa sevinirim.Geçen hafta işi bağlayamadık.Bu hafta sonuna kadar bitirmem gerekiyor..

• Anladığım eğer doğruysa şöyle bir yorumum olucak,
    Eğer ev kendinize alınıyor ve siz oturacaksanız konut sigortası tabiki gerekli ancak yatırım amaçlı alıp kiraya verilecek ise bunu kiracının insiyatifine bırakmak gerekecek.Kiracı isterse kendisi yaptırabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: skayacik

Fibabank 0,89 oran ve her yıl için yaş bağımsız 900 küsür tl sigorta alıyor ancak telefonda ısrar ettim ilk sene sonunda diğer senelerde yapılmanın zorunlu olmadığını forumlardan araştırıp öğrendiğimi işin aslını filan sordum.Kem küm etti yetkili sonunda evet iptal edebiliriz ancak sadece ilk sene düzenli ödeme yapan müşterilemizie ve iyi müşterilerimizi dikkate alıyoruz dedi..Buna kesin olarak emin olabilsem direkt gidip çekicem.

200.000 tl 120 ay cuma günü aldığım oranlar ama bu hafta değişecek demişlerdi,İnşallah değişmemiştir.
    İşbankası 0,96 hayat sigortası yok.Doya masrafında indirim yaparmısınız dedim bizde öyle birşey mümkün değil dediler..
    YKB 0,95-0,96 arası yaparız demiş şube müdürü,Eşimin maaş bankası..Yanlız yaşam sigortası mecburi demiş.nedir kaça malolur sormamış eşim
    Akbank benim maaş bankam 0,98 sigorta zorunlu değil dedi parzalıkla konuşuruz dedi. sanırım 0,96 ya kadar iner..

Başka oran alan varsa paylaşırsa sevinirim.Geçen hafta işi bağlayamadık.Bu hafta sonuna kadar bitirmem gerekiyor..

hocam fibabanka ya dikkatli ol şuana kadar ikinci yılda hayat sigortası iptalini daha hiç kimse kabul ettirememiş.şubeye gidip özellikle sordum bende öyle olunca vazgeçtim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Han_09

101 TL ye hayat sigortası ? ferdi kaza sigortası olmasın yaptırdığınız sigorta

değil hayat sigortası
    ama uyarın için teşekkür ederim tekrar kontrol ederim
  • aykut119 kullanıcısına yanıt
    Pm attım ama cevap yazmadız. bilgi verirmisiniz. Teşekkürler
  • quote:

arkadaşlar BEYLERBEYİ ZİRAAT BANKASIndan bir oran özelden müşteri temsilcisinin adını verebilirim
    masraflar
    650 tl dosya

masraflar
    650 tl dosya

Pm attim bilgi verirmisiniz. Tesekkurler...

• quote:

Orijinalden alıntı: sunrise45

quote:

Fibabank 0,89 oran ve her yıl için yaş bağımsız 900 küsür tl sigorta alıyor ancak telefonda ısrar ettim ilk sene sonunda diğer senelerde yapılmanın zorunlu olmadığını forumlardan araştırıp öğrendiğimi işin aslını filan sordum.Kem küm etti yetkili sonunda evet iptal edebiliriz ancak sadece ilk sene düzenli ödeme yapan müşterilemizie ve iyi müşterilerimizi dikkate alıyoruz dedi..Buna kesin olarak emin olabilsem direkt gidip çekicem.

hocam fibabanka ya dikkatli ol şuana kadar ikinci yılda hayat sigortası iptalini daha hiç kimse kabul ettirememiş.şubeye gidip özellikle sordum bende öyle olunca vazgeçtim.

Daha önce bankeuropa iken ismi 84 aylık bir kredi maceram oldu,oradan biraz sigortalar konusunda tecrübeliyim.Şuan en uygun İşbankası gözüküyor.Eşim son kez şuan YKB ile yüz yüze görüşüyor.Birini seçicez artık kısmetse

• skayacik S kullanıcısına yanıt
    iş bankası en son size %kaç vermişti? teşekkürler
  • quote:

Anladığım eğer doğruysa şöyle bir yorumum olucak,
    Eğer ev kendinize alınıyor ve siz oturacaksanız konut sigortası tabiki gerekli ancak yatırım amaçlı alıp kiraya verilecek ise bunu kiracının insiyatifine bırakmak gerekecek.Kiracı isterse kendisi yaptırabilir

Bana eksi veren arkadaş !...
    eksi puan vermek yerine varsa bildiğin doğrusunu yazmaya zahmet etseydin daha insancıl olurdu !...

Buyrun buna da eksi vermiş :)) Eksi ne işe yarıyor bilmiyorum ama bunlarla uğraşan arkadaşın neye benzediğini merak ettim açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skayacik -- 24 Haziran 2015; 8:53:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat67.67

iş bankası en son size %kaç vermişti? teşekkürler

Alıntıladığınız mesajımda mevcut hocam..
    Belli ki sizde araştırma halindesiniz ancak sizde paylaşırsanız aldığınız oranları sevinirim...

YKB yaşam sigortalı 0,95 (30 yaş için 550 tl çıkardı) yaşam sigortası olmadan 0,96 oran verdi.Eşimin maaş şubesinin müdürü.Ayrıca çalıştığı firma 1000 civarı personel maaşı var ve eşim Y.kurulu başkanının baş asistanı.Patorunun şube görüşmelerini hep eşim yapıyor ona rağmen bukadar duyarsızca bir oran vermesi garibime gitti.Keşke ben de gitseydim eşimle beraber

Anlaşılan piyasa çok durgun.Şubelerin kotaları dolu ve genel müdürlükler bu sebeple hiç kasmıyor
    Sadece 1000 tl olan tahsiz ücretini 750 tl ye indirmiş.İşbankası bunda pazarlık yapmayız diyor.Bugun son kez İşbanaksı ve akbank ile görüşüp muhtemelen İşbankası'nı seçicem.Tabii sizlerden daha iyi bir fikir gelmez ise arkadaşlar

Mülk sahibi kapora almak için bugun son gün der...

• Garanti bankası şu anda % kaç faizle kredi veriyor, yakınlarda görüşmüş olan birileri var mı?

Tşkler.
  • murat67.67 M kullanıcısına yanıt
    Zonguldakta kredi arıyorsun en uygun ziraat ve vakıfbank ben mart ayında kredi kullandım 0,83 ile ziraattan
  • sofist67 kullanıcısına yanıt
    keşke zonguldakdan olsaydı.. memleketten kopalı 5 yıl oldu. istanbulda bakıyorumm... teşekkür ederimm...
  • skayacik S kullanıcısına yanıt
    bana iş bankası %0,93 vermişti hayat sigortalı.. yalnız telefonla aradımm pazarlıkla daha düşeceğine eminim. arkadaşlar ziraatden %0,91 kullanmışş zirate kesinlikle uğrayacam.. ya iş ya ziraatt hayırlısı
  • 
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.