Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (509. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kaytu* , MrLabx , MrLabx Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil
5 sn
31.341
Cevap
909
Favori
3.052.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
29. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 507508509510511
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: expertadvisor

Geçen mayıstaki 62-62 leri görmek zor diye düşünüyorum....MB talimatla ama gönülsüz faiz indirimi yapmakta......

anlamıyorum bu merkez bankası yönetimini; sanki bu ülkenin düşmanları yav faizi artırıken 10 puan artır indirirken 0,50 indir ALLAH sizin müstehakınızı versin nedir bu ülkeye verdiğiniz zarar.
  • keb@nlı23 K kullanıcısına yanıt
    Eğer gerçekten anlamak istiyorsan, Perşembe günü 14:00 de enflasyon raporu açıklanacak, onu biraz dinle. Bir de ekonomi 101 yazıp biraz google a bakarsan, Enflasyon, faiz, sıcak para, döviz kuru, cari açık ve bankaların yurtdışından aldıkları kredi ilişkisini anlarsın.
    Tvden duyduklarının %99 u yalan, cahilce lütfen bunları hesaba katın.
  • Teb'den 1,5 ay önce 0.99 la kredi kullandım. Şu anda 0,91 veriyor görünüyor (hesapkurdu). Sizce yapılandırsam kaç oran alırım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutozkan

selam,

vakıfbankdan başvuru yaptık exper gelmiş bakmış gitmiş ve düşük bir değer biçmiş beklediğimizin altında buna itiraz hakkımız varmı acaba ?
    nasıl bir yol izlemeliyiz.

260 binlik daireye 220 bin değer biçmiş çok ilginç ve bölge şerifali bölgesi hergeçen gün değeri çok hızlı artan bir bölge

Geçen hafta bir arkadaşım Üsküdar tarafında 180.000 TL ye anlaştığı daireye eksper 120,000 TL değer biçmiş Adamdan boşu boşuna 600 TL eksper parası çıktı cebinden, iş de bozuldu haliyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keb@nlı23

quote:

Geçen mayıstaki 62-62 leri görmek zor diye düşünüyorum....MB talimatla ama gönülsüz faiz indirimi yapmakta......

anlamıyorum bu merkez bankası yönetimini; sanki bu ülkenin düşmanları yav faizi artırıken 10 puan artır indirirken 0,50 indir ALLAH sizin müstehakınızı versin nedir bu ülkeye verdiğiniz zarar.

iktisat bilimi eğitimi alırsanız anlarsınız.bu ülkenin düşmanı olan bir kurum değil.10 puan faiz indirimi almış olsa cebinizdeki paranız kuş olmuştu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keb@nlı23

quote:

ekonomi öyle 2+2 gibi kolay bir şey değil. zaten ekonomiden anlamayan bir bakan atamışlar. onun dediğini tekrar ediyorsunuz. zam yapmazsan enflasyon düşer. enflasyon düşerse faiz düşer.

ülkemizde %10 enflasyon var %8 faiz. bu -2 reel faiz demek. daha iyisini beklemeyin. gün gelir enflasyon %7 ye düşer faiz de %5 olur. o zaman 0,60 lı rakamları görürüz.

faiz enflasyonu değil enflasyon faizi taşır.

• Arkadaşlar kaba inşaatı bitmiş halde mütahitle anlaştım.evin %75 ne kredi çekcem.Acaba exper çağırdığımda experin evdeki öncelikli konuları nedir? evin kaba inşaat bitmiş şekilde,pencereler takılı,boyası yapılmış halde şuan.hangi aşamadan sonra exper çağırayım sizce? mütahitte doğal olarak,fazla beklemek istemio...bu konuda tecrubesi olan arkadslardan yorum bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyazici

Saat 16:30 itibari ile vakifbank fomara subesi 180000 tl 120 ay 500 dosya 500 dask masrafli 0,91 oran verdi bilginiz olsun arkadaslar.

Geri ödeme miktarı aylık nedir acaba?
  • bu kredi işi bayağı uzun sürüyormuş yaw... 11 temmuzda başlattık işlemleri 14 temmuzda exper geldi, 21 temmuzda avukat sizi arayacak, 22 de parayı alırsınız dediler. avukat bugün aramadı yarın ararsa çarşambaya parayı alsak 12 gün oluyor toplamda...
  • shener kullanıcısına yanıt
    2471 tl hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biraz önce ziraatten kredi başvurusu yaptım.157000 TL 120 ay için 0,90 orandan.geçen haftaki faiz indiriminin hiçbir etkisi olmamış. işbank 0,91 , akbank 0,90 vakıfbank masrafsız 0,91 ykb 0,89 verdi.tabi yapılandırma olayını düünülünce ziraat mantıklı geldi bana.toplam masrafta 1850-1900 gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dartanyan30

biraz önce ziraatten kredi başvurusu yaptım.157000 TL 120 ay için 0,90 orandan.geçen haftaki faiz indiriminin hiçbir etkisi olmamış. işbank 0,91 , akbank 0,90 vakıfbank masrafsız 0,91 ykb 0,89 verdi.tabi yapılandırma olayını düünülünce ziraat mantıklı geldi bana.toplam masrafta 1850-1900 gibi.

Hocam bende 60.000 çekmeyi düşünüyorum 120 ay vadeli. En düşük vakıf verdi 0,89 oran. Yapılandırma da ziraat'in avantajı nedir herkes yazıyor ama bilgim yok benim o konuda. Benim çekeceğim rakam için yapılandırma da -/+ avantajı ne olur bilgi verebilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

quote:

biraz önce ziraatten kredi başvurusu yaptım.157000 TL 120 ay için 0,90 orandan.geçen haftaki faiz indiriminin hiçbir etkisi olmamış. işbank 0,91 , akbank 0,90 vakıfbank masrafsız 0,91 ykb 0,89 verdi.tabi yapılandırma olayını düünülünce ziraat mantıklı geldi bana.toplam masrafta 1850-1900 gibi.

Hocam bende 60.000 çekmeyi düşünüyorum 120 ay vadeli. En düşük vakıf verdi 0,89 oran. Yapılandırma da ziraat'in avantajı nedir herkes yazıyor ama bilgim yok benim o konuda. Benim çekeceğim rakam için yapılandırma da -/+ avantajı ne olur bilgi verebilir misin?

hocam biraz zorlarsan ziraatte verir 60 ay için 0,89 a.aradaki fark yapılandırma yapacağın zaman ziraat en fazla 250 tl komisyon alır belki hiç almaz.ama vakıfbank %2 komisyon alır.senin çekeceğin miktar az ama sen bilirsin tabiki.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

quote:

hocam biraz zorlarsan ziraatte verir 60 ay için 0,89 a.aradaki fark yapılandırma yapacağın zaman ziraat en fazla 250 tl komisyon alır belki hiç almaz.ama vakıfbank %2 komisyon alır.senin çekeceğin miktar az ama sen bilirsin tabiki.

Ziraat 0,90

819 Aylık ödeme

900 Dosya Masrafı
    250 İpotek Tesis
    350 Ekspertiz

+ Sigortalar (Hayat Sigortası Zorunlu) 500 TL yi geçer

Vakıf 0,89

815 Aylık Ödeme
    600 Dosya Masrafı
    500 Ekspertiz + İpotek Tesis
    400 Sigorta (Konut+Dask)

Hayat Sigortası Zorunlu Değil

*Ziraat Şu Haliyle masrafları 2.000 TL + yapıyor. Hesap işletim ücreti almıyorlar.

*Vakıf 1.500 (Dask+Konut dışarıdan yaptırılabilir. Ben daha düşük fiyat aldım) Vakıf hesap işlem ücreti alıyormu sormayı unuttum.

• quote:

yapılandırma işine çok güvenmeyin. bende ziraatten aldım krediyi ama 0.98 falan diyor orana. nerdeyse 1 puan yüksekten söylüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: itachi84

quote:

yapılandırma işine çok güvenmeyin. bende ziraatten aldım krediyi ama 0.98 falan diyor orana. nerdeyse 1 puan yüksekten söylüyor.

şu an yapılandırma için mi 0,98 oran veriyor ? eğer böyleyse çok uçuk bir oran.
  • Oranlar ancak seçimden sonra düşer, 1 ay daha bekleyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volcanoos

quote:

Orijinalden alıntı: itachi84

quote:

şu an yapılandırma için mi 0,98 oran veriyor ? eğer böyleyse çok uçuk bir oran.

evet. 2-3 hafta önce 1.15 di 0.98 e daha yeni düştüler.

• itachi84 İ kullanıcısına yanıt
    Vade nedir acaba? Yapılandırılacak taksit süresine göre değişiyor muymuş?
  • Eylulde ,0.80 ni gorur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 507508509510511
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.