Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
31.311
Cevap
907
Favori
3.049.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
74. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    120 ay vadeli Konut Kredisi ( 100.000 TL tutarındaki) Faiz Oranı 1,07%
    120 ay vadeli Konut Kredisi ( 100.000 TL tutarındaki) Taksit Tutarı 1.484 TL
    120 ayvadeli Konut Kredisi ( 100.000 TL tutarındaki) Dosya Masrafı 1.250 TL
    120 ay vadeli Konut Kredisi ( 100.000 TL tutarındaki) Diğer Masraflar 955 TL
    120 ay vadeli Konut Kredisi ( 100.000 TL tutarındaki) Yıllık Maliyet Oranı 13,41%
  • Halkbanktan yeni mesaj geldi.120 ay 0,78 faiz oranı
    dosya masrafı vs yok.
    Yalnızca 370 lira sigortaların toplam tutarı yazıyordu.Tabi ben maaşımı ordan aldığım için belki bu oranları vermişleridr.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

Halkbanktan yeni mesaj geldi.120 ay 0,78 faiz oranı
    dosya masrafı vs yok.
    Yalnızca 370 lira sigortaların toplam tutarı yazıyordu.Tabi ben maaşımı ordan aldığım için belki bu oranları vermişleridr.

120 aya varan vadede 0,78 den başlayan demiştir

vakıftan bana 60 aya zorla 0.79 masrafıda 1500 yakın dediler

senin hesabınla 100bin için 120ay *1,286.32TL geri ödeme 155bin tl yapıyor , bana güzel göründü, bize de yaparlarmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: buyrun2005

VAKIFBANK

VAKIFBANK
    60 000 tl için 48 ay vade için bugün aldığım fiyat

0.79 faiz oranı
    1506.78 aylık ödeme
    1275 TL = 750 TL dosya masrafı + 525 TL ekspertiz ücreti
    Diğer masraflar = 400 TL dask ,konut paket (evin değerine göre değişir ekspertiz raporuna göre )
    ve hayat sigortası

72327.51 toplam..

GARANTİ BANKASI

Kredi Tutarı 60.000,00 TL
    Kredi Vadesi 48 ay
    Faiz Tipi Sabit Faiz
    Faiz Oranı (Aylık) % 0,8600
    Faiz Oranı (Yıllık) % 10,3200
    Kredi Taksit Tutarı 1.530,99 TL
    Toplam Faiz Ödeme Tutarı 13.487,69 TL
    Toplam Anapara Ödeme Tutarı 60.000,00 TL
    Toplam Geri Ödeme Tutarı 73.487,69 TL
    Masraflar
    Dosya Masrafı
    Ekspertiz Ücreti
    Toplam
    850,00 TL
    Önerilen Sigortalar
    Kredi Ödeme Güvencesi Sigortası
    veya Hayat Sigortası
    Konut Sigortası
    DASK

YAPI KREDİ bu faizlerle YAPI FALAN KURAMAZLAR KURDURMAZLAR

0,87 1535 aylık taksit 2500 masraf ohaaa en pahalısı bu geldi
    73680 toplam geri ödeme

YAPI KREDİDEN UZAK DURMAK LAZIM

daha araştırmalara devam ediyorum sizde bilgilendirin arkadaşlar haziranda çok fazla zam gelicek haberiniz olsun...

merhaba dün itibari ile VAKIFBANKTAN KULLANMIŞ BULUNUYORUM

bilgiler VAKIFBANK İSTANBUL ZEYTİNBURNU DEMİRCİLER SİTESİ BİLGİLERİ VEREBİLİRİM !!!

ÇEKİLEN TUTAR 60 000 TL

VADE 48 AY

TEMERRÜR FAİZİ 17.940

FAİZ 0.790

KREDİ TAHSİS ÜCRETİ 500 TL DOSYA MASRAFI

EKSPER 525 TL ( AVUKAT ÜCRETİ DAHİL)

AYLIK NET TAKSİT 1506,78

TOPLAM GERİ ÖDEME 72327,51 TL

TAPU MASRAFI DAİRE RAYİÇ BEDELİ 990 TL +145 DÖNER SERMAYE

DASK EV SİGORTASI ev metrekaresi deprem bölgesine göre fiyat çıkıyor !!! ( AKBANK DEMİRCİLER SİTESİ ) AKBANK 250TL toplam

HAYAT SİGORTASI YAPTIRMADIM

bizim şirkette iseniz pazartesi 2 tepsi baklava alıcam buyrun gelin :) :) evi ıslatıyoruz

ALLAH HEPİNİZE EV NASİP ETSİN İNŞŞALLAH BU CUMA GÜNÜNDE ... BİRAZDAN DUA EDİCEM SİZLER İÇİN CUMADA..

• beyler,ben de vakıfbank + ing den aldım...
    evin tapusu işyeri geçiyordu (home ofis tarzında bi yerden aldım) ev kredisi kullanamıyorum...
    iş yeri kredisini de en fazla % 50 sine veriyolar...
    ihtiyaç kredisi aldım...
    vakıfbank 50000 TL 48 ay 0,92 faiz oranı 525 lira masraf...
    işyeri kredileri %1 in üzerinde...
    en uygun vakıfbank...
    ihtiyaç kredisi ile almak isteyen varsa en avantajlı kredi bu galiba...
    kuruluş yıldönümü kredisi diye adlandırmışlar,kampanya süresi bitmek üzereymiş...

ing den de 20000 TL 48 ay 0,95 faiz 520 TL masraf ile alabildim..

ev kredisinden yüksek faiz ama ipotek expertiz vs den de tasarruf etmiş oldum...
  • Ben de; Aralık 2009 da; % 0,77 faiz oranıyla İşbank tan 125.000 TL. kullandım.

Aylık taksidim 1600 TL. Toplam Maliyet:192.000TL. +Eksper: 300tl Dosya Masrafı:500tl +dask+yangın 300 tl (And. Sigorta kazık biraz!!!)
    Şubedeki ahbabımız hayat sigortasının 1500 tl; fakat zorunlu olmadığını söyledi yapmadık, tercih meselesi!

Ev kredisi kullanacaklara önerim ;
    Türkiye de iş yapan en tehlikeli bankaları;
    Citibank, Hsbc, Garanti, İng, finansbank,Yapı kredi, Akbank, Denizbank,(Diğer küçük bankaları tanımıyorum,ama güvenilir gibi gelmiyorlar.)Bunları selamlamayın bile, borçlu çıkarsınız

Banka kalmadı yahu diyenlere; Türkiye de 40-50 kadar banka olduğunu hatırlatayım..

Gelelim az da olsa müşterisini de düşünebilme yeteneğine sahip, az sayıdaki bankalara: Ziraat, Bankasya, Türkiye Finans, Halkbank, İşbankası;
    bunlardan en iyi oranı verenden " MASRAF DAHİL TOPLAM KREDİ MALİYETİNİ" hesaplatarak kredi kullanılabilir .

Vakıfbank a gelince , bu banka(?)yı unutmadım; özellikle yazmadım, çünkü tek olumlu tarafı devlet bankası olması, dezavantajı ise cahil personeli !! evet personeli malesef bilgisiz ; inanmazsınız bırakın bankacılık işlemlerini; başakşehir şubesi bana kredi kartımı nasıl teslim edeceğini bile bilemedi, birilerine sordular ve de banka 10 yıldır bir türlü bu durumu değiştiremediği halde, 3 ay da 500 milyon dolara yakın kar edebiliyor ya; elemanlarının müşteriyi nasıl yolalım diye, gözleri fıldır fıldır dönen GARANTİ nin sadece 3 ayda 1 milyar kar etmesine şaşırmamak gerekir!!!

Ziraat ve Halk bank ta aynı durumda iken (bilgisiz eleman konusunda) , son yıllarda işe aldığı teknolojiyle barışık,zeki ve pratik personel ile nisbeten telafi etmiş durumdalar. Bir de; şu binbir zahmetle girilebilen internet sitelerine girişi kolaylaştırabilseler, ziraat ve halk yetecek ..

Sözün özü, mümkünse işlerinizi ziraat,bankasya,türkiye finans yada halka bank ile halletmeye çalışın derim. Ha bir de, şubede ahbabınız varsa İşbank la!!!

• arkadaşlar bu hafta ev için ekspertiz isteyeceğim... hangi banka ekspertiz ücreti almıyor.. yani kredi istediğim rakamda çıkmazsa veya kredi kullanmazsam ekspertiz ücreti ödemeyeceğim bir banka var mıdır ? veya en ucuz bu işi yapan banka ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VATAN34 -- 4 Haziran 2011; 12:39:27 >
  • Valla en uygun hangisiyse , bu sıralar bana da lazım olabilir. Benim baktığım kadarıyla akbank ve halkbank ilgimi çekiyor. Tam ayrıntılı olarak gidip konuşmadım ama, sadece internette ne yazıyorsa ona göre diyorum bunları.
  • valla süper yazmışsın tebrik ederim bu sıralar kredi lazım olacak gibi işbankası şubesinde tanıdığımız var umarım yararı olur
    quote:

Orijinalden alıntı: kalyoncum

Ben de; Aralık 2009 da; % 0,77 faiz oranıyla İşbank tan 125.000 TL. kullandım.

Aylık taksidim 1600 TL. Toplam Maliyet:192.000TL. +Eksper: 300tl Dosya Masrafı:500tl +dask+yangın 300 tl (And. Sigorta kazık biraz!!!)
    Şubedeki ahbabımız hayat sigortasının 1500 tl; fakat zorunlu olmadığını söyledi yapmadık, tercih meselesi!

Citibank, Hsbc, Garanti, İng, finansbank,Yapı kredi, Akbank, Denizbank,(Diğer küçük bankaları tanımıyorum,ama güvenilir gibi gelmiyorlar.)Bunları selamlamayın bile, borçlu çıkarsınız

Banka kalmadı yahu diyenlere; Türkiye de 40-50 kadar banka olduğunu hatırlatayım..

Gelelim az da olsa müşterisini de düşünebilme yeteneğine sahip, az sayıdaki bankalara: Ziraat, Bankasya, Türkiye Finans, Halkbank, İşbankası;
    bunlardan en iyi oranı verenden " MASRAF DAHİL TOPLAM KREDİ MALİYETİNİ" hesaplatarak kredi kullanılabilir .

Vakıfbank a gelince , bu banka(?)yı unutmadım; özellikle yazmadım, çünkü tek olumlu tarafı devlet bankası olması, dezavantajı ise cahil personeli !! evet personeli malesef bilgisiz ; inanmazsınız bırakın bankacılık işlemlerini; başakşehir şubesi bana kredi kartımı nasıl teslim edeceğini bile bilemedi, birilerine sordular ve de banka 10 yıldır bir türlü bu durumu değiştiremediği halde, 3 ay da 500 milyon dolara yakın kar edebiliyor ya; elemanlarının müşteriyi nasıl yolalım diye, gözleri fıldır fıldır dönen GARANTİ nin sadece 3 ayda 1 milyar kar etmesine şaşırmamak gerekir!!!

Ziraat ve Halk bank ta aynı durumda iken (bilgisiz eleman konusunda) , son yıllarda işe aldığı teknolojiyle barışık,zeki ve pratik personel ile nisbeten telafi etmiş durumdalar. Bir de; şu binbir zahmetle girilebilen internet sitelerine girişi kolaylaştırabilseler, ziraat ve halk yetecek ..

Sözün özü, mümkünse işlerinizi ziraat,bankasya,türkiye finans yada halka bank ile halletmeye çalışın derim. Ha bir de, şubede ahbabınız varsa İşbank la!!!

• şubat 2011de hsbc den 75.000tl krediyi 72 ay için 0,71 den çekmiştim toplam 1600tl masraf olmuştu hayat sigortası dahil. şu an fiyatlar artmış. allah yardımcımız olsun.
  • forumda gezerken konu dikkatimi çekti. araştırma yapan çok arkadaş var. birazda bana bilgi verirmisiniz?

yaklaşık olarak 170.000 bin tl kredi çekmeyi düşünüyorum. fazla araştırma yapma zamanım olmadı. hangi banka yüzde kaç faiz oranıyla bu kadar kredi veriyor?
    170.000 tl çektigimde ne kadar faiz ödüyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalyoncum

Ben de; Aralık 2009 da; % 0,77 faiz oranıyla İşbank tan 125.000 TL. kullandım.

Aralık 2010 olmasın tarih? 2009 aralık ayında faizler 1 seviyelerindeydi sanırım...

• quote:

Orijinalden alıntı: alibjk1903183
    forumda gezerken konu dikkatimi çekti. araştırma yapan çok arkadaş var. birazda bana bilgi verirmisiniz?

yaklaşık olarak 170.000 bin tl kredi çekmeyi düşünüyorum. fazla araştırma yapma zamanım olmadı. hangi banka yüzde kaç faiz oranıyla bu kadar kredi veriyor?

Sorunuzun cevabini bulacaginiz yer teker teker bankalari dolasmak ama su kadarini diyebilirimki faiz oranini kullanilan krediden ziyade geri odeme suresi belirliyor
  • çok iyiymiş gerçekten umarım allah bizede nasip eder.
    quote:

Orijinalden alıntı: cLk

şubat 2011de hsbc den 75.000tl krediyi 72 ay için 0,71 den çekmiştim toplam 1600tl masraf olmuştu hayat sigortası dahil. şu an fiyatlar artmış. allah yardımcımız olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibjk1903183

forumda gezerken konu dikkatimi çekti. araştırma yapan çok arkadaş var. birazda bana bilgi verirmisiniz?

VAKIFBANK ARKADAŞIM...
  • Arkadaşlar bende bu hafta 30000 TL KONUT kredisi çekmek istiyorum.Hangi banka daha uygundur.Faiz oranlarından daha çok dosya masrafı sigortalar vs dahil olup yani misal 10 yıllık aylık şu taksit ödemeli şeklinde yardımcı olabilirmisiniz?
  • bende vakıfbanktan 48 ay vadeli konut kredisi kullanıyorum.
    0,80 faiz oranı verdiler. eksper 300 lira, dosya masrafı 750. hayat sigortası zorunlu değil. konut sigortası içinde fiyatı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydogdu -- 8 Haziran 2011; 16:04:05 >
  • arkadaşlar halkbankasının esnaf kredisi dikkatimi çekti.

http://www.halkbank.com.tr/channels/1.asp?id=145

link bu . ancak ben bu krediyi nasıl hesaplayatabilirim internet üzerinden . 250.000 tl para çekmek istiyorum. çekince 1 senelik dışında vadesi var mı? varsa ne kadar ödemem gerekiyor.

eger hesaplayabilcegim bir link varsa bana verirseniz sevinirim..
  • ARKADAŞLAR ZAM GELMİŞ !!!!!!!!

http://ekonomi.milliyet.com.tr/konut-kredisinde-faizler-artacak/ekonomi/ekonomidetay/16.06.2011/1403169/default.htm

Bazı bankaların internet sitelerinde duyurdukları masraflar hariç konut (mortgage) kredisi faiz oranları şöyle:

Banka 12 ay 24 ay 36 ay 60 ay 120 ay

----- ------ ----- ----- ----- ------

Ziraat 0,89 0,89 0,89 0,94 0,95

İş Bankası 0,89 0,92 - 0,95 1,05

Garanti - - 0,96 0,99 1,09

Akbank 0,91 0,94 0,97 - 1,07

Yapı Kredi 0,93 0,96 0,96 0,99 1,09

Halkbank - - 0,88 0,92 0,95

Vakıfbank - - - 0,92 1,02

Finansbank 0,86 - 1,00 1,01 1,10

TEB 0,85 - 0,85 0,85 0,88

Denizbank 1,09 1,09 1,09 1,09 1,09

HSBC 0,82 0,83 0,85 0,89 0,93

VAKIFBANKTAN 0,79 dan almıştım 0,92 olmuş ohaaaaaaaaaaaaa

• quote:

quote:

VAKIFBANK

VAKIFBANK
    60 000 tl için 48 ay vade için bugün aldığım fiyat

0.79 faiz oranı
    1506.78 aylık ödeme
    1275 TL = 750 TL dosya masrafı + 525 TL ekspertiz ücreti
    Diğer masraflar = 400 TL dask ,konut paket (evin değerine göre değişir ekspertiz raporuna göre )
    ve hayat sigortası

72327.51 toplam..

GARANTİ BANKASI

Kredi Tutarı 60.000,00 TL
    Kredi Vadesi 48 ay
    Faiz Tipi Sabit Faiz
    Faiz Oranı (Aylık) % 0,8600
    Faiz Oranı (Yıllık) % 10,3200
    Kredi Taksit Tutarı 1.530,99 TL
    Toplam Faiz Ödeme Tutarı 13.487,69 TL
    Toplam Anapara Ödeme Tutarı 60.000,00 TL
    Toplam Geri Ödeme Tutarı 73.487,69 TL
    Masraflar
    Dosya Masrafı
    Ekspertiz Ücreti
    Toplam
    850,00 TL
    Önerilen Sigortalar
    Kredi Ödeme Güvencesi Sigortası
    veya Hayat Sigortası
    Konut Sigortası
    DASK

YAPI KREDİ bu faizlerle YAPI FALAN KURAMAZLAR KURDURMAZLAR

0,87 1535 aylık taksit 2500 masraf ohaaa en pahalısı bu geldi
    73680 toplam geri ödeme

YAPI KREDİDEN UZAK DURMAK LAZIM

daha araştırmalara devam ediyorum sizde bilgilendirin arkadaşlar haziranda çok fazla zam gelicek haberiniz olsun...

merhaba dün itibari ile VAKIFBANKTAN KULLANMIŞ BULUNUYORUM

bilgiler VAKIFBANK İSTANBUL ZEYTİNBURNU DEMİRCİLER SİTESİ BİLGİLERİ VEREBİLİRİM !!!

ÇEKİLEN TUTAR 60 000 TL

VADE 48 AY

TEMERRÜR FAİZİ 17.940

FAİZ 0.790

KREDİ TAHSİS ÜCRETİ 500 TL DOSYA MASRAFI

EKSPER 525 TL ( AVUKAT ÜCRETİ DAHİL)

AYLIK NET TAKSİT 1506,78

TOPLAM GERİ ÖDEME 72327,51 TL

TAPU MASRAFI DAİRE RAYİÇ BEDELİ 990 TL +145 DÖNER SERMAYE

DASK EV SİGORTASI ev metrekaresi deprem bölgesine göre fiyat çıkıyor !!! ( AKBANK DEMİRCİLER SİTESİ ) AKBANK 250TL toplam

HAYAT SİGORTASI YAPTIRMADIM

bizim şirkette iseniz pazartesi 2 tepsi baklava alıcam buyrun gelin :) :) evi ıslatıyoruz

ALLAH HEPİNİZE EV NASİP ETSİN İNŞŞALLAH BU CUMA GÜNÜNDE ... BİRAZDAN DUA EDİCEM SİZLER İÇİN CUMADA..

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN EV ALICAK ARKADAŞLAR şuraya bakın ne kadar zam gelmiş yaaaaa

2200 kardayım şuan

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.