Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.307
Cevap
907
Favori
3.049.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Poyri

Benim çok değişik bir sorum olacak.
    0,75 ile kredi çektim.

Şimdi bankadan 0,41 ile tüketici kredisi alsam. O para ile kendi kredimi ödesem. tabii maximum 10.000 TL veriyorlar. Yani böyle birşey yapsam kar edebilirmiyim hesaplayamadım.

0,41le komisyonsuz alabiliyorsan iyi.Ama vardır bir bityeniği.hiçbir ihtiyaç kredisinin mortgagedan daha düşük olacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RccP

quote:

Benim çok değişik bir sorum olacak.
    0,75 ile kredi çektim.

Şimdi bankadan 0,41 ile tüketici kredisi alsam. O para ile kendi kredimi ödesem. tabii maximum 10.000 TL veriyorlar. Yani böyle birşey yapsam kar edebilirmiyim hesaplayamadım.

0,41le komisyonsuz alabiliyorsan iyi.Ama vardır bir bityeniği.hiçbir ihtiyaç kredisinin mortgagedan daha düşük olacağını sanmıyorum.

ihtiyaç kredisi ile konut kredisi ödemeyi düşünüyorsanız mortgage da erken ödemelerde ceza vardır. masraf alırlar. uzun vadede kar ettirmez....
  • Yani o yüzde 0,41 lik ihtiyaç kredisi oranını hiç bir faydalı şekilde kullanamazmıyız? Hepimiz için düşünüyorum.

Bir tek şunu buldum. Eğer 0,41 ile 120 ay bütün kredini kapatabilecek kadar para çekersek işimize yarar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

quote:

Orijinalden alıntı: cnylmz

Arkadaşlar merhaba,
    bu sabah bankaları dolaşıp aldığım tutarları yazayım. Hem ilgilenen arkadaşlara belki bir faydamız olur, hem de piyasaya hakim arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Fiyatlar 60.000 TL ve 60 ay vade içindir.

HALKBANK
    0.81 faiz - 1.266 taksit
    500 dosya
    350 eksper
    150 ipotek (avukat)
    208 hayat sigortası (5 yıllık) (sigorta mecbur tutuyorlar)

VAKIFBANK
    0.80 faiz - 1.264 taksit
    500 dosya
    525 eksper
    ipotek ücreti yok diyorlar
    hayat sigortası olmadan kabul ediliyor

DENİZBANK
    0.85 faiz - 1.281 taksit
    1000 dosya
    450 eksper
    200 ipotek (avukat)
    azami 500 hayat sigortası (sigorta mecbur tutuyorlar)

İŞ BANKASI
    0.83 faiz - 1.273 taksit
    500 dosya
    500 eksper
    ipotek ücreti yok diyorlar
    hayat sigortası olmadan kabul ediliyor

TEB
    0.79 faiz - 1.259 taksit
    750 dosya
    400 eksper
    200 ipotek (avukat)
    456 hayat sigortası (sigorta mecbur tutuyorlar)

Rakamlara göre iş bankası ve vakıfbank daha makul görünüyor bana.
    Siz ne dersiniz? yüksek, normal, iyi, vs. gibi mesela.
    Bu arada pazarlığın P'sinden anlamadığım için bunlar zorlamadan alınmış rakamlardır :)

Hocam arkadas 96 ay için sizden düşük faiz almış :) Biraz pazarlık yapsanız düşer diye tahmin ediyorum

hocam pazarlik meziyeti benim genlerde yok maalesef :)

bugun vakifbankin baska subesinden 0.79 aldim ama.

yarina kadar yukselmez insallah.

• quote:

Yani o yüzde 0,41 lik ihtiyaç kredisi oranını hiç bir faydalı şekilde kullanamazmıyız? Hepimiz için düşünüyorum.

Bir tek şunu buldum. Eğer 0,41 ile 120 ay bütün kredini kapatabilecek kadar para çekersek işimize yarar :)

0,41 i hangi banka verdiğini belirtirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReJim

quote:

Yani o yüzde 0,41 lik ihtiyaç kredisi oranını hiç bir faydalı şekilde kullanamazmıyız? Hepimiz için düşünüyorum.

0,41 i hangi banka verdiğini belirtirseniz sevinirim.

finansbankın var 0.41 ile ihtiyaç kredisi ancak onda da dosya masrafı, komisyon vs.... vardır, ayrıca 25bin liradan daha fazla vermiyorlar ihtiyaç kredilerinde.
  • 15bin üstü ihtiyaç kredilerinde genellikle kefil istiyorlar. tek bordro ile 15binden fazla çıkması biraz zor oluyor.
  • vakfıbank 50 bin tl ye kadar kefilsiz veriyor ama kamu çalışanına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birikideneme

vakıfbanktan dün kullandım

0,79 oran, 85000 tl çektim.
    aylık ödemesi 1098 tl

525 eksper
    500 dosya masrafı
    500 sigorta+dask

bugün aynı oranda kullandırmıyorlar.

oranlar 0,85 çizgisine çıkmış bilginiz olsun.

120 Ay vadeniz değilmi?
  • 0,41 ile İş Bankası veriyor arkadaşlar.
    @trust_company dostum 25.000 TL çeksek mesela bu parayı kendi kredimize yatırsak , aylık ödemelerimiz düşse acaba kar edebilirmiyiz?
  • quote:

0,41 ile İş Bankası veriyor arkadaşlar.
    @trust_company dostum 25.000 TL çeksek mesela bu parayı kendi kredimize yatırsak , aylık ödemelerimiz düşse acaba kar edebilirmiyiz?

Nerede yazıyor iş bankası 0,41 diye link verebilirmisiniz?

http://www.isbank.com.tr/content/TR/FiyatOran.aspx
  • Arkadaşlar, tüketici kredileri ile otomobil ya da konut kredilerini kıyaslamak doğru olmaz. Bankalar için karşılığı olan yani otomobil ve konut kredileri daha avantajlıdır, çünkü ödeme ile ilgili problemlerde zaten ipoteğin karşılığı vardır, dolayısıyla çoğunlukla bu kredilerde hayat sigortasını da zorunlu tutmazlar. Ancak tüketici kredileri risklidir, çünkü karşılığını alamama riski vardır, bu nedenle bu kredileri kefille vermeyi ya da düzenli bir maaş ödemesi olan kişilere vermeyi tercih eder bankalar. Ancak her zaman risk yüksek olduğu için tüketici kredilerinin aylık ve yıllık maliyetleri yüksek olur. Bu yüzden kredi ararken asla orana bakmayın 0.41, 0.75, 1.05 çok birşey ifade etmez, önemli olan özellikle şu anda bankaların vermek zorunda olduğu yıllık maliyettir ki bu orana tüm masraflar ve vergiler dahildir. Yani bankanın 0.41 oran dediği bir kredinin yıllık maliyeti muhtemelen masraflar+vergiler ile %15'lere kadar çıkar. Halbuki konut kredilerinde bu oran her zaman daha düşüktür. Kısacası kredileri yıllık maliyet oranının ne olduğuna bakarak ya da toplamda ne kadar faiz ödeyeceğinize bakarak değerlendirmek bence daha doğru olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

quote:

0,41 ile İş Bankası veriyor arkadaşlar.

Nerede yazıyor iş bankası 0,41 diye link verebilirmisiniz?

http://www.isbank.com.tr/content/TR/FiyatOran.aspx

Ev kredisi değil arkadaşım dediğim oran dört dörtlük nakit kredi diye bir kampanyadır. ihtiyaç kredisi yani.

• Dediğim gibi ilk satırda faiz oranı 0.41 ancak yıllık toplam maliyete bakarsanız oran %17.04 oluyor, halbuki 11. satırda 25000 tl'ye faiz oranı 0.00 verilmiş ve aylık taksit olan 2083.33 ile vade olan 12'yi çarparsanız 24999.96 TL çıkarki sanki banka babasının oğluymuşsunuz gibi 25000 TL'yi size 12 ay faizsiz veriyormuş gibi çıkar. Ancak bu kredinin de yıllık faiz oranı %17.80 aslında ve dikkat ederseniz burada faizi aslında ilk anda yani kredi başvurusu sırasında dosya ücreti adıyla sizden 2077.50 TL + sigorta 175 TL olarak alıyor. Önemli olan masraflar+vergiler+vade süresi toplamında ödeyeceğiniz taksit toplamı ne kadar olacak, hesabı buna göre yapmalısınız.

• Bugün itibariyle Vakıfbank'tan kredi oranı istedim.
    120 ay vade için 0,82 oranını verdiler. 60 ay için 0,79 oranı veriyorlar.
    Geçen hafta 0,78 ile 120 aylık kredi alabiliyordum ama evi almak istediğim kişi ile anlaşamayınca ne yazık ki faiz oranı konusunda zarardayım.
  • Banada geçen hafta 120 ay ve 100 bin tl için 0.79 oran vermişlerdi. O zaman geri ödenecek toplam para 155 bin tl iken şu anda ne kadar oldu acaba :) ?
    Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simonmc

quote:

Orijinalden alıntı: birikideneme

vakıfbanktan dün kullandım

0,79 oran, 85000 tl çektim.
    aylık ödemesi 1098 tl

525 eksper
    500 dosya masrafı
    500 sigorta+dask

bugün aynı oranda kullandırmıyorlar.

oranlar 0,85 çizgisine çıkmış bilginiz olsun.

120 Ay vadeniz değilmi?

evet 120 ay vadeli pardon unutmuşum yazmayı.
  • Bugün ziraat bankasından 100.000 tl için 0,86 teklif aldık 120 ay vade için, 60 ay içinde 0,82 dediler. Çok artmış yahu faizler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Bugün ziraat bankasından 100.000 tl için 0,86 teklif aldık 120 ay vade için, 60 ay içinde 0,82 dediler. Çok artmış yahu faizler.

seçim dönemi diye mi böyle acaba
  • Faiz artışları Merkez bankasının kredi kullanımını azaltmak amacıyla bankaların munzam karşılık oranlarını artırmasından kaynaklanıyor..
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.