Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sinanakgl , sinanakgl Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.348
Cevap
910
Favori
3.054.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün İş Bankası 120 ay için 0.82, 60 ay için 0.79 verdi. Yılbaşından önce 120 aya 0.79 veriyorlardı ama Merkez Bankası faizleri düşürecek diye beklemeye karar vermiştim. Faizler düştü ama MB kredi kullandırma oranına müdahale ettiğinden kredi faizleri arttı, bankalar da peş peşe faiz yükseltti. O dönem kredi faizleri düşecek diye beklerken hiç bir şey söylenmezken iş bittikten sonra birkaç kişinin buraya gelip "eh zaten bu beklenen birşeydi" diye fikir beyan etmesi de çok can sıkıcıydı. Şimdi ya seçim sonrası faiz düşer diye beklemek ya da zararı sineye çekip daha yüksek orandan yapılandırmaktan başka çare yok.
  • vakıfbank 150.000 TL - 120 ay için 0,76 dan ve 1700 TL masraf..

hayat sigortası mecburiyeti yok, dask masrafın içinde.

tapu masrafı çok fazla çıkıyor ve satıcı hepsini bana yıktı, bir de emlakçı komisyonu, e bir de bankanın haybeye aldıkları, ilk günden 12 bin TL havaya uçuyor. off kararsızım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi - peki -- 27 Şubat 2011; 1:24:39 >
  • Bankaların iyisi olmaz, al birini vur ötekine hepsi aynı sonuçta faiz ile işleyen bir sistem.

Geçenlerde 70 Bin TL'yi 120 ay vadeli olacak şekilde baktım, geri ödeme planında neredeyse yarısına yakın faiz ile karşılaştım.

Dedim kendi kendime cebimde para olursa alırım evimi olmazsa beklerim.
  • reserve
  • mecbur seçimler beklenecek bakalım seçim sonrası ne olur düşermi artarmı onu oluşacak yeni siyasi yelpaze belirlicek kimse bilemez ne olacanı
  • Yukarı...

Konuyu güncel tutarsak herkese yardımcı olacaktır. Yakında bende teklif almaya gidicem birkaç yerden. Buradan bilgi veririm.
  • arkadaşlar daha önce hiç kredi kartı yada kredi kullanmadım. kredi alamazmıyım?
  • Alırsın neden alamayasın,yeter ki gerekli şartları sağla.
  • Siz siz olun arkadaşlar, SAKIN HSBC den konut kredisi çekmeyin, çektirmeyin!!! bütün bankalar arasında YAPILANDIRMA yapmıyoruz diyen tek banka....

1 sene önce 1,04 den 70 bin çektik. Aylık ödemesi 1024 TL. 120 ay. 0,73 lere düşmüştü faiz oranları ama yapılandırma yapamadık. Şimdi 0,80 lerde faiz ama yapmıyorlar yine. Başka bankaya gidin ama oda sizi 10 gün uğraştırır diyorlar. 14 ay yatırdık ve şu ana kapama tutarı 67 binmiş. Ben böyle Banka kanununun taaaaa............
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferfecir06

Siz siz olun arkadaşlar, SAKIN HSBC den konut kredisi çekmeyin, çektirmeyin!!! bütün bankalar arasında YAPILANDIRMA yapmıyoruz diyen tek banka....

1 sene önce 1,04 den 70 bin çektik. Aylık ödemesi 1024 TL. 120 ay. 0,73 lere düşmüştü faiz oranları ama yapılandırma yapamadık. Şimdi 0,80 lerde faiz ama yapmıyorlar yine. Başka bankaya gidin ama oda sizi 10 gün uğraştırır diyorlar. 14 ay yatırdık ve şu ana kapama tutarı 67 binmiş. Ben böyle Banka kanununun taaaaa............

Uzun süreceğini sanmıyorum bütün bankalar yapılandırma yapar, 10 gün sürse bile ne farkeder şimdikinden daha az ödeyeceğiniz kesin..Oranlar daha fazla yükselmeden gidin bankalarla tek tek pazarlık yapın..Aynı zamanda Hsbc nin ilgili bankasını da şikayet edin..Sizi mutlaka arayacaklardır..

• quote:

Siz siz olun arkadaşlar, SAKIN HSBC den konut kredisi çekmeyin, çektirmeyin!!! bütün bankalar arasında YAPILANDIRMA yapmıyoruz diyen tek banka....

Başka bankaya taşı kurtul... Tek tavsiyem bu.
  • quote:

Başka bankaya neden geçmiyorsunki. Borç transferi yap başka bankaya geç. Can sıkacak birşey yok. Kaybeden onlar olur sen değil.
  • arkadaşlar acil yardım lazım!

ben bir emlakçıya ev almak üzere kapora verdim, sözleşme imzaladık. Sözleşmede ödediğim kapora bedeli yazılı. Evi kredi ile alacaktım, emlakçı benden bilgileri alıp kredi için başvuruda bulundu. ben bankaya ekspertiz ücretini ödedim ve bankanın cevabını beklemeye başladım. bu arada nakit para arayısına girdim ama nakit ödeme yapılacak diye emlakçı kendi başına benim okeyimi almadan kredi işlemlerimi durdurmuş. Sonrasında ben krediyi niye durdurdunuz dedim, krediyi tekrar aktif edilmesini istedim ama evsahibi evi satmaktan vazgeçmiş. Kredi çıkmadığı takdirde alıcının sorumlulugu olmayacağı yazılı sözleşmede. sözleşme tarihi geçen cuma sondu. 04.03.2011

sonuç 1000 TL kapora ve 525 TL ekspertiz olmak üzere 1525 TL zarardayım.

haftalardır ugrasıyorum saatlerce telefonla konuştum ama adamlardan 1000 TL yi geri istedim kapora yandı vermiyoruz dediler.

elimde sözleşme, tapu fotokopisi, bankaya ödediğim expertiz ücreti dekontu var.

arkadaşlar bir aylık maaşım gitti, bana bir yol gösterin.

• quote:

Orijinalden alıntı: iyi - peki

arkadaşlar acil yardım lazım!

ben bir emlakçıya ev almak üzere kapora verdim, sözleşme imzaladık. Sözleşmede ödediğim kapora bedeli yazılı. Evi kredi ile alacaktım, emlakçı benden bilgileri alıp kredi için başvuruda bulundu. ben bankaya ekspertiz ücretini ödedim ve bankanın cevabını beklemeye başladım. bu arada nakit para arayısına girdim ama nakit ödeme yapılacak diye emlakçı kendi başına benim okeyimi almadan kredi işlemlerimi durdurmuş. Sonrasında ben krediyi niye durdurdunuz dedim, krediyi tekrar aktif edilmesini istedim ama evsahibi evi satmaktan vazgeçmiş. Kredi çıkmadığı takdirde alıcının sorumlulugu olmayacağı yazılı sözleşmede. sözleşme tarihi geçen cuma sondu. 04.03.2011

haftalardır ugrasıyorum saatlerce telefonla konuştum ama adamlardan 1000 TL yi geri istedim kapora yandı vermiyoruz dediler.

Hocam expertiz ücreti için bankaya müracat ed,n sonuç çıkmailçe kaymakamlıkalrında bulunan hakem heyetine dilekçeyle başvurun 3 ay kadar sonra tahsil edersiniz.
    Kapora için evden vazgeçen satıcı olduğu için normalde 1000 tl nizi tahsil etmeniz gerekir olmazsa zorlamayın mahkemeye başvurun şahidinizde varsa tek oturumda çözülecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: iyi - peki

arkadaşlar acil yardım lazım!

Emlakçıya vekalet vermediğinizi varsayarak yazıyorum. Eğer bankaya kredi iptal talimatının sizin tarafınızdan verilmediğini ispat ederseniz (iptal ettiğiniz yönünde imzanız olması gerekir diye düşünüyorum bu sebeple rahatlıkla ispat edersiniz) hakem heyeti yoluyla ekspertiz ücretini geri alır ve kaporayıda mahkeme yoluyla sebepsiz zenginleşmeden dolayı geri alırsınız. Benim merak ettiğim emlakçıların hazırladığı standart sözleşmelerde vazgeçen satıcı aleyhinede yaptırım maddesi olur bu sözleşmede böyle bir madde yokmu?

• Mümkün olduğunca emlakçılara bulaşmayıp kredinizi de kendiniz halledin.. Benden de sadece tapu işlemleri için 150 tl talep ettiler..Ardından 75 tl ye düştüler..Onu bile vermeyip bütün işlerimi kendim hallettim..Yarım gün ayıracağınız boş zaman varsa hepsini halledersiniz.Olmadı 3-5 verin ama emlakçıya verdiğiniz yüzde 1-2 komisyona yazık değil mi? Oturdukları yerden para kazanıyor adamlar..
  • @
    hunmen

bilgi için çok teşekkürler

@
    tanercemil

emlakçıda vekaletim yok, vermedim. Ama adamlar sürekli o bankayla çalışıyorlarmış. O rahatlıkla iptal etmişler. Sözleşmede hangi taraf cayarsa 5000 TL öder yazıyor. Satıcı olarak emlakçı ve evsahibinin imzası var. Ama ben 5000 değil kendi kaporamı alsam yeter. Bu adamların beni böyle dolandırması, haftalarca oyalaması, aptal yerine koyması acayip kanıma dokunuyor.

@
    x15

çok haklısın ama artık evsahipleri alıcı yerine emlakçıları tercih ediyor. bu ev çalıştıgım okula yakındı ve bütcem sadece o ev için uygundu, o fiyata başka ev bulamadım, birde şimdi oturdugum evden çabuk çıkmam lazım pek vaktim de yoktu beklemeye. mecbur kaldım yani. yoksa emlakçıdan ev almak istenecek şey değil. kira ödeyeceğime biraz daha katıp evsahibi olayım demiştim. of.. demez olaydım. :(

arkadaşlar desteginiz için hepinize çok teşekkürler. bana şans dileyin.

• Arkadaşlar, kısmetse bende bir ev buldum, kredi kullanmayı düşünüyorum. Kredi meblağım maalesef biraz yüksek olacak (90.000 - 100.000 TL)
    İnternette yaptığım araştırmalarda çıkan hesaplama ile emlakçının bana çıkarttığı hesaplama birbirinden farklı.
    Acaba emlakçılar bankalardan özel düşük faizli kredi alabiliyorlar mı ?
    Birde maaşım Vakıfbank'a yatıyor, Vakıfbank'tan kullanmak istiyorum ama kredi oranları bir hayli artmış. Hangi bankayı önerirsiniz ?
    İnternette kredi hesaplama içinwww.hangikredi.com 'u kullanıyorum, onun dışında hemen hemen bankaların vereceği hesaplama cetveline ilişkin yakın bilgiyi hangi siteden alabilirim ?

Yardımlarınız için teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: serbay_ozturk

İnternette yaptığım araştırmalarda çıkan hesaplama ile emlakçının bana çıkarttığı hesaplama birbirinden farklı.
    Acaba emlakçılar bankalardan özel düşük faizli kredi alabiliyorlar mı ?

Bundan 1 sene evvel ev aldım, maaşımın yattığı bankadan 0,98 faiz oranı alırken aynı bankadan emlakçımın vasıtasıyla 0,92
    oran la kredi alabildim.
  • Hakemlerden sonra en çok küfür yiyen meslek emlakçılık, bazen hak ediyorlar, Size bir kaç emlakçı hilesi anlatayım arkadaşlar dikkatli olun.

Birincisi emlakçıların en çok küfür yeme sebebi, örneğin ; okula yakın mevkide deyip okula en az 1 km uzakta olması, veya hastane civarı deyip hastanenin 3 km ötede olması yüzünden, ev alacak kişiye yalan yanlış bilgi verip zaman çalmadan dolayı. Tabi müşteri emlakçınını yüzüne gülüyor ama ayrılınca arkadan dümdüz gidiyor. Birdahada o emlakçıya uğramıyor. Bu birincisi.

İkinciside emlakçılar "biz size çok düşük oranda kredi çekeriz" ayakları. Bu tamamen yalan arkadaşlar. 2 dk yanınızda hesap yapıyor bak gördünmü ne kadar düşük çıktı diye sizi oyuna getiriyorlar. Oturup anlayarak adam akıllı hesap yaptığınızda emlakçının hesabını çok daha fazla olduğunu anlarsınız. Yani siz gidip bankadan çekerseniz daha uygun çekersiniz. Emlakçıya bırakırsanız fazla ödersiniz. Peki Neden ? Sebebi şu, Diyelim alacağınız ev normalde değeri 100 bin TL. Ama mal sahibi 150 bin istiyor. veya mal sahibi evin değerini halen 25 binden gösteriyor. Bu durumda evin tamamına kredi kullanamazsınız. örenk veriyorum 100 bin yerine 70 bin verir banka. peki geri kalan 30 bini nasıl hallediyor emlakçı. Bireysel ihtiyaç kredisi çekip bunu konut kredisi ile birleştirerek. Bu durumda fiyat artıyor. Mesela aylık taksidiniz 1200 TL olması gerekirken 1400 TL oluyor.

Ev alıyorsunuz arkadaşlar, 1 kilo portakal değil. gerekirse oturun 3-4 ay sıkı bir araştırma yapın. Detaylarını iyice öğrenin. 120 demek ömrümün yarısı demek ya. koskoca 10 yıl siz o eve çalışacaksınız. Gezemeyeceksiniz. Tatil yapamayacaksınız. Madem bukadar mühim ozaman iyice araştırıp herşeyini öğrenip öyle ev alın.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.