Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.360
Cevap
912
Favori
3.055.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali_ankara

quote:

Orijinalden alıntı: ugur1706

Cancan burak ve eraser ikinizle ayni durumdayim pmden de konusalim yapilandirma olayini kazik yemeyelim ne kadar az zarar o kadar iyi

Bende 4 ay önce Halkbanaksından 105.000 TL % 1 den konut kredisi çekmiştim. Bir anda nasıl bu kadar indi faziler anlamadım. Üzülsemmi sevinsemmi bilemedim. Yapılandırma olayı için bilgilendirmede bulunalım aynı durumda olan arkadaşlarla. Bankamla görüştüm ayın 4 ünde yeni oran belirleneceğini ve bir miktar daha düşeceğini söylediler, hatta Merkez Bankasınında yakın zamanda düşürereceğini de düşünürsek bankalar bir miktar daha düşecekler. Bence acele etmeden doğru zamanı kollamakta fayda var. İktidarın faiz politikası ve yıl sonunda oranları düşük gösterme çabasından mütevellit Merkez Bankası mecburi bir düşüş gösterecek ve sanırım Aralık sonu gibi 0,70-75 leri görecek faziler. Bizde 0,75-80 den kendi bakamızla yapılandırma yapabilirsek bence mantıklı rakamlar gibi duruyor. Paylaşıma devam. Saygılar...

hocam bende faiz düşüşünü bekliyorum şuan en düşük 0.87 oran aldım ama beğendiğim evin satılması durumu olursa da hevesim kaçar ev işinden vazgeçerim kısaca çok kararsızım siz ne tavsiye ederseniz ? şuan baktığım ev piyasadan 10.000 lira civarında düşük ama faizlerde istenen düzeyde değil

• vakıfbank için şuan bu rakamları aldım. sizce nasıl?

120.000 Tl kredi için 120 ay.
    aylık taksit =1.631 TL
    aylık faiz oranı = 0,89
    toplam masraf = 2.200 TL.
    toplam geri ödeme : 195.000 TL

---- ----- ----

DD mortgace de şu rakamları verdi:

120.000 TL 120 AY
    0,87 aylık faiz
    taksit = 1.615 TL
    masraf =3.190 !!!! burası kötü.
    toplam geri ödeme = 193.823 TL

bu hafta içi kredi çekmem lazım. ne yapsam? başka bankaları araştırayım mı?
  • Ben de halkbankasından almıştım. verdikleri oran söylediğim gibi 0,93 + %1 masraf
    Bayram sonu biraz daha düşer diye umduğum için bekledim. 4 kasımda düşeceğini öğrendiğim iyi oldu.
    1 aydır bu oranla bekliyorum, yapılandırmayı beklettikçe de yüksek faizden taksitlerim devam ediyor.
    Ben bu 1 hafta içerisinde bir inidirim daha alıp yapılandırayım daha sonra 0,70-0,80 lere düşerse tekrar yapılandırırım
    diye düşünmeye başladım, yanılıyormuyum acaba, çünkü geçen her ay 300-400 lira arası zararım oluyor sanırım
    sonuçta masrafım 1350TL kadar olacak yapılandırmada 4-5 ay sonra oranlar daha da düşerse zaten masrafı çıkarmış olacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraser76

Ben de halkbankasından almıştım. verdikleri oran söylediğim gibi 0,93 + %1 masraf
    Bayram sonu biraz daha düşer diye umduğum için bekledim. 4 kasımda düşeceğini öğrendiğim iyi oldu.
    1 aydır bu oranla bekliyorum, yapılandırmayı beklettikçe de yüksek faizden taksitlerim devam ediyor.
    Ben bu 1 hafta içerisinde bir inidirim daha alıp yapılandırayım daha sonra 0,70-0,80 lere düşerse tekrar yapılandırırım
    diye düşünmeye başladım, yanılıyormuyum acaba, çünkü geçen her ay 300-400 lira arası zararım oluyor sanırım
    sonuçta masrafım 1350TL kadar olacak yapılandırmada 4-5 ay sonra oranlar daha da düşerse zaten masrafı çıkarmış olacağım.

ne kadar kredi çekmiştiniz ki her geçen ay 300-400 arası zarar edebiliyorsunuz eski parayla trilyon falanmı çektınız ?

100bin tl için 0.01 puan 7tl fark ediyor bılgınıze
    yanı 100k için 0.86 veren ile 0.85 veren arasında aylık 7 tl oynar
    120 ay almış olsanız toplamda 840tl fazla odeme yapmış olursunuz,0.86 veren 841 tl daha az masraf çıkarmışsa,0.85 verenden daha karlıdır.

• 140.000 TL 120 ay 1,15 çekmiştim 11 ay önce,
    yapılandırma ile taksidim aylık 200 TL düşüyor ama,
    yapılandırma hesapları yapan sitelerde herşey aynı kalmak koşulu ile 1 ay farkla aynı hesabı yaptırınca
    toplam ödemede fark 344 TL yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraser76

140.000 TL 120 ay 1,15 çekmiştim 11 ay önce,
    yapılandırma ile taksidim aylık 200 TL düşüyor ama,
    yapılandırma hesapları yapan sitelerde herşey aynı kalmak koşulu ile 1 ay farkla aynı hesabı yaptırınca
    toplam ödemede fark 344 TL yapıyor

1.15 yuksekmiş bence siz eğer gerçekse ayın 4'ünü bekleyerek yapılandırın,bu devletın işi belli olmaz bi açıklama gelir Allah gecinden anında fırlar.
  • Dun akbank 0.85,halk 0,86 verdi.Bende belediyenin ihalesi yoluyla ev aldım,belediyenin dosyayı hazırlayarak tamam kredi çek demesını beklıyorum eli kulagındadır.Umarım 0,80 lere kadar bir düşüş yaşanır.
  • Finansbank keyap dudullu şb. dosya masrafı 2200tl herşey içinde faiz % 0,85 arkadaşlar bilginize. dosya masrafını pazarlık ile biraz daha düşebilirler.
  • Beyler dün Yapı Kredi den;

6 yıl 72 ay için 0,88 faiz oranı aldım.

Masraf ise hatırladığım kadarıyla eksper için 650 TL , ipotek için avukata 350 TL rakamı verdiler,diğerlerini hatırlamıyorum ve hayat sigortasını da zorunlu tuttular.

Sizce nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrhusnu

Beyler dün Yapı Kredi den;

Masraf ise hatırladığım kadarıyla eksper için 650 TL , ipotek için avukata 350 TL rakamı verdiler,diğerlerini hatırlamıyorum ve hayat sigortasını da zorunlu tuttular.

Sizce nasıl?

yuksek 0,85 veya 0,84 rahat alırsınız (72 aya)
    halkbankası bana 0,86-100bin-120 ay
    1400 masraf (dosya+ipotek+ekpertiz)
    verdi
    akbank kafadan 0,85 verdi aynı rakam ve vadeye masraf içinde pazarlık yaparız dedı ama 600 exper+200 ipotek diyordu sanırım 750 falanda dosya der
    hayat sigortasıda zorunlu degil akbankta
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilk3r

Vakıfbank, daha önce aynı bankadan çektiğim kredi için %2 erken kapama komisyonunu almayıp sadece 210 tl masraf ile 90 bini 0,86 dan 60 aya indirecek bu şekilde teklif etti hemen yapayım mı yoksa, faizlerin düşmesini beklemeli miyim?

Arkadaşlar daha önce 108000 tl lik 120 ay 0,86 dan çektiğim krediyi vakıfbank, yine 0,86 oranla 48 aya 2530 lira aylık ödemelerle indirdim. Masraf olarak %2 ödemeyip sadece 210 tl işlem ücreti ödedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lethe_57

vakıfbank için şuan bu rakamları aldım. sizce nasıl?

aylık taksit =1.631 TL
    aylık faiz oranı = 0,89

---- ----- ----

120.000 TL 120 AY
    0,87 aylık faiz
    taksit = 1.615 TL

dün işbankasından 120 ay, 120bin tl için 0,85 faiz 2000 tl toplam masrafla teklif geldi. galiba bunu kullanacağım.
  • quote:

quote:

vakıfbank için şuan bu rakamları aldım. sizce nasıl?

aylık taksit =1.631 TL
    aylık faiz oranı = 0,89

---- ----- ----

120.000 TL 120 AY
    0,87 aylık faiz
    taksit = 1.615 TL

dün işbankasından 120 ay, 120bin tl için 0,85 faiz 2000 tl toplam masrafla teklif geldi. galiba bunu kullanacağım.

bunun için ne kadar ücret ödeyeceksiniz aylık ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mrhusnu

Beyler dün Yapı Kredi den;

Sizce nasıl?

Teşekkürler.Bu durumda bu rakamları aldığım bankadan, hayat sigortasının iptalini ve biraz daha faiz oranında indirim isteyebilirim değil mi? Yada isterken nasıl davranayım ters tepki yapmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrhusnu -- 2 Kasım 2012; 12:23:51 >
  • İş Bankası, kentsel dönüşüm kredisi kapsamında aylık yüzde 0,55 oranında faiz uygularken bu oran yıllık yüzde 6 faiz seviyesine denk geliyor. İşte kentsel dönüşüm kredisinin ayrıntıları;

Kentsel Dönüşüm Projesi ile bankalarca 31.12.2013 tarihine kadar kullandırılacak konut kredilerinde yıllık yüzde 4, iş yerlerine ise yüzde 3 faiz desteği uygulanacak. Bakanlıkça sağlanacak faiz desteğinin yanı sıra, hak ediş usulü ile yapılacak müteahhit ödemeleri nedeni ile kredi bedelleri peyderpey müteahhitlere kullandırılacak, kullanımı bekleyen kredi bedelleri nedeniyle oluşacak getiri de, riskli yapı sahiplerine verilecek kredi faiz oranlarına indirim olarak yansıtılacak.
  • Onumuzdeki hafta artık indirim olması gerekıyor ki yavaş yavaş 0,85 leri görüyoruz
    haftaya cumaya kadar 120 ay için 0.83-0.84 leri gorecegiz gibi geliyor.
  • Ayin 4 unu bekleyecegiz artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur1706

Ayin 4 unu bekleyecegiz artik

4 ü pazara denk geliyor ama olurmu sizce
  • Forumda bir arkadas yazmisti ona gore yazdim ben .fakirin ekmegi umut bekleriz pazar farketmez dussun de oranlar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence bankaların herkesi arayıp faizimiz bu oldu gelin demesi hayrı alamet değil bana kalırsa faizler düşecek şimdiden piyasanın altında faiz oranı verip kilitlemek istiyolar yoksa banka bu babasının hayrına faizimizi düşürdük sizin için gelin demez beyler benim düşüncem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.