Şimdi Ara

En iyi hamburger

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hamburger herkesin bildiği üzere ekmek arası ketçap ve mayonezli köfte olup yan ürün olarak tercihen soğan marul turşu kullanıldığı bir yemektir. Bu arada hemen ıslak hamburgerin sırrınıda verelim, sosundaki ketçap birazcık şekerlidir okadar. Ekmeğide sosa yağa bulanmıştır başka bir sırrıda yoktur.
    Şimdi en iyi hamburger nerede? Evde. Çünkü kıyması en kaliteli ve lezzetli köfte sadece evde yapılabilir. Evde yapılmasında bir dezavantaj vardır o da ekmeği. Piyasada satılan hamburger ekmekleri aslında farklı. Elde pütür pütür dağılan bir ekmek, sandviç ekmeği filan olabilir ama hamburger ekmeği değil. Büfelerin ekmekleri herzaman farklıdır o farkı anlamak çok basit ancak yinede çok lezzetli olmaz çünkü kıyması çarşıdan alınan kıyma kadar kaliteli olması teorik ve pratik olarak pek mümkün değil. Büfelere gelen hamburger ekmeklerinin farklı markaları vardır onlar piyasada satılmaz ve bence özellikle böyle yapılıyor çünkü büfelerin hamburgerinin tek farkı ekmeği. O da satılsa kimse büfeden hamburger yemeyebilir. O ekmeklere ulaşabilen varsa alabilir alamazsa normal ekmek ile yapmayı deneyebilir.
    Ketçabı mayonezi yeşillikleri artık tercihen nasıl isteniyorsa yapılabilir en iyi hamburger işte budur.

• Aynen katılıyorum.
  • dışarıda restaurantlarda nasıl güvenip yiyorlar anlamıyorum, her zaman en iyisi evde yaptığındır yoksa sadece kendini öldürmüş olursun
  • Ekmeğiyle alakası yok. Çocuğuna vakit ayıramayan aileler var. Mecbur hazır yiyorlar. Aynı şekilde öğrenciler vs. Ha bir de benim gibi evde yapmayo seven ama üşenen tipler var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeewbl

Ekmeğiyle alakası yok. Çocuğuna vakit ayıramayan aileler var. Mecbur hazır yiyorlar. Aynı şekilde öğrenciler vs. Ha bir de benim gibi evde yapmayo seven ama üşenen tipler var

Ekmekle öyle bir alakası var ki hemde. O ünlü hambürgercilerin ekmeği çok yumuşak olur ve elde hiç dağılmaz. Marketlerdeki hazır paketlte satılan hamburger ekmekleri tutarken bile değil daha hazırlarken bile elde dağılıp parçalanabiliyor birde fazla şekerli gibi, sandviç ekmeği gibi yine iyi yani ama hamburgercilerden farklı. Hamburgercilerdeki o ekmekler aslında normal ekmeğe daha çok benziyor ve aslında normal ekmek o hazır hamburger ekmeklerinden bence daha iyi hamburger ekmeği. Ben büfede sordum ve gördüm onların hamburger ekmekleri piyasada bulunmayan bir marka ve sadece büfeler toptan alıyor.
    Böyle olmadığını düşünen büfelerin ekmekleri nereden aldığını söyleyebilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airled -- 12 Haziran 2015; 20:48:50 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.