Şimdi Ara

En iyi diş macunu ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
5
Favori
195.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Phileo Sophia

quote:

Orjinalden alıntı: Peçito

quote:

Orjinalden alıntı: tmac**

hepsi ecnebi icade siz en iiyisi yerlimalı misvak:D:D kullanın.cuma cıkısları caminin önünde satan amcalardan alabilirsiniz ama cıkan problemler size aittirr :D:D geri kafalı adamlar kullana bilir

Hocam yazdıklarımızda dikkatli olalım. Peygamberimiz Hz.Muhammed ( S.a.v ) misvak kullanıyordu. O zamanlar diş fırçası olmadığı için...

demagoji yapmayalım.

Şimdi sen bana demagog olduğumumu söylüyorsun
    @Karos N., Sensodyne bir merakla gittim aldım. fakat diğer macunlara benzemiyor. Naneli almıştım.( Yeşil - Beyaz kutusu ).
    Yaaa macun hiç köpürmüyor. hiç ağzımda macun varmış yokmuş belli olmuyordu. dedim böyle macun olmaz olsun.
    Acaba benim macunda mı problem vardı ? merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peçito -- 8 Ağustos 2008; 8:39:04 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

hepsi ecnebi icade siz en iiyisi yerlimalı misvak:D:D kullanın.cuma cıkısları caminin önünde satan amcalardan alabilirsiniz ama cıkan problemler size aittirr :D:D geri kafalı adamlar kullana bilir

Hocam yazdıklarımızda dikkatli olalım. Peygamberimiz Hz.Muhammed ( S.a.v ) misvak kullanıyordu. O zamanlar diş fırçası olmadığı için...

demagoji yapmayalım.

@Karos N., Sensodyne bir merakla gittim aldım. fakat diğer macunlara benzemiyor. Naneli almıştım.( Yeşil - Beyaz kutusu ).
    Yaaa macun hiç köpürmüyor. hiç ağzımda macun varmış yokmuş belli olmuyordu. dedim böyle macun olmaz olsun.

Efendim bu çamaşır deterjanı değildir ki çamaşır deterjanınında adi olanı çok acayip köpürür fakat temizlemez. Bu diş macunları genelde sabun gibi köpürmez macununuzda bir sorun yok...

• quote:

quote:

quote:

quote:

demagoji yapmayalım.

Diş macununun köpürmesini sağlayan madde Sodyum Lauryl Sulfat ve benzerleridir. Bu maddeler aynı zamanda deterjan özellikli olup vücuda çeşitli zararlı etkileri vardır. Günümüzde maalesef bu gibi köpürtücüleri içermeyen diş macunu, şampuan vs bulabilmek çok zor. Keşke bu maddelerden içeriğine koymasalar da köpürmese ama tüketici bilmeden köpük talep edince adamlar ne yapsın.

• TV'de izlediğim bir diş hekimi diyor ki: Diş macununu devamlı değişik marka kullanmanız daha yararlı.Çünkü hepsinden alacağımız birşey var. diye konuştu.Bende şu aralar Colgate TOTAL kullanıyorum ve memnunum daha 3.günde plaklar yok oldu ve dişlerim daha rahat beyazlıyor..
    Ayrıca çay,kahve,sigara lekelerinden kurtulmak için sert kıldan üretilmiş diş fırçalarını kullanmanızı tavsiye ediyorum.Sert diş fırçaları lekeyi güzel çıkarıyor.3 ay geçince medium fırçalara dönebilirsiniz.Çünkü uzun vadede sert fırçalar diş etine zarar veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robinest -- 12 Mart 2009; 13:10:57 >
  • Glister bu işin kralı
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguzhan78

arkadaşlar size çok başarılı bi diş doktorunun bana söylediklerini yazayım: diş macunu tamamen boş bi olay ,asıl önemli olan diş fırçasıdır. sen güzel bi diş fırçasına hangi marka macunu sürersen sür yapcağı temizlik hepsinde aynıdır. demişti ve eklemişti macuna para vermeye gerek yok. yanlışsada ben bilmem ben aynen onun anlattıklarını yazdım

Tam bende bunu yazacaktım

ilave olarak ayda bir dıs fırcanızı degıstırın. Cunku dıslerı temızleyen dıs fırcasıdır bellı bır sure sonra ozellıgını kaybedıyor.

dis macunuda fırcaya boydan boya cekmeyın fındık kadar olsa yeter.

AYRICA COLA ıçmeyın
    -------------------------
    (Ç) ALINTI

Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız birçok şeyi siz zaten daha
    önceden biliyordunuz. (!) Ya da bilmeyenler "hadi canım, saçmalık " diyeceklerdir.Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola parasıdır. Yani markası ne olursa olsun, bir kutu Cola yeterli

Gelelim COLA ile ne gibi pratik işler yapabileceğinize:

TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN:
    Bir kutu kolayı veya gazozu klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit helâ taşındaki lekeleri yok edecektir.

KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK İÇİN:
    Arabanın tamponunu Cola''ya veya gazoza batırılmış bir sigara paketinin içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz. Tertemiz olacaktır.

AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN:
    Bir kutu kolayı veya gazozu kutup başlarına dökün ve bütün çapak yok olsun.

PASLANMIŞ BİR CIVATAYI SÖKMEK İÇİN:
    Kolaya veya gazoza batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı cıvataya uygulayınız. Bir kaç dakika sonra rahatlıkla dönecek ve çıkacaktır.

ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN:
    Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın, deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın. Cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir. Ayrıca araba ön camlarındaki her türlü kuş pisliği, yapışan sinekler veya ağaçlardan dökülen toz , polen,yapışkan maddelerin çıkarılması için en iyi madde COLA’lı içeceklerdir. 2001 yılında Delhi Üniversitesinde "kim daha fazla Cola içecek" diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur. Neden öldü? Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen yoktu.

Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Cola''nin içine koyun ve 10 gün sonra bakın... Diş 10 günde büyük oranda erir. Halbuki dişler ve kemikler ölümden sonra bile en fazla dayanabilen organlarımızdır. Bir şişe kola içerek midenize ve dişlerinize ve bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir düşünün...

Hindistan’da çiftçiler coladan ekstre yapıp haşerelere karşı kullanıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetkb -- 12 Mart 2009; 21:59:06 >

• lanet olası genlerim yüzünden dişlerimin doğal rengi sarımtırak gibi birşey.birde diş hassasiyeti var,soğuk bişey yediğmde fln oluyo.beyazlk için pek birşey diyemem ztn anca bu kadar oluyo ama hassasiyet için sensodyne kraldır.okdr
  • kesinlikle kesinkes colgate sensitive çok kazık bir fiyatı vardır ama süper dişlerin olur 11tl.ben colgate total kullanıyom o beyazlatır yada colgate gelişmiş beyazlık al arkadaşlar herkes kullandığı diş fırçasını yazabilirmi?
  • Tam adını bilmiyorum ama Signal aldım geçen güzen 1 hafta oldum şimdiye kadar en memnun olduğum macundu.Yaklaşık 1 sene olarak colgate kullandım misvak vs. dahil güzeldi sonra ipanaya geçtim bana yaramadı fazla beyazlatmıyordu ve kalıcı değildi neyse şimdi signal kullanıyorum memnunum.;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: IeIIXIIoI

Glister bu işin kralı

evet bende çok memnunum Glister'den
  • dişlerimi tedavi ettirirken doktorum sensodyne F al onu kullan tedavi boyunca demişti.mesela sabah kalktığımda dişlerim ağrı yapardı bu macunla fırçaladıktan sonra ağrı kesilirdi.mucize gibi bir şeydi lakin dişlerim düzeldikten sonra bir daha kullanmadım.şimdi bu konuyu görünce hatırladım gidip tekrar alacağım bu macundan.en iyisi o.
  • Şimdi bu konuda gittikçe professional olmaya basladım ....

Dişlerini diş macunu ile beyazlatmak istiyorsan : Kesinlikle beyazlatıcı özelliğe sahip olanlardan al , aksi taktirde dişin o andaki beyazlığından 1 derece beyazlamaz.Önericeğim macunlar

Colgate ;

Normal dişler için : Colgate Gelişmiş Beyazlık

Hassas dişler için : Colgate Sensitive Beyazlık

Ek olarak eklemek istiyorum ;

-Sakın internette gördüğünüz amatör diş beyazlatma tekniklerini uygulamayınız ; Örnek :

1 limon sıkılır , içine 1 çay kaşığı tuz atıp karıştırılır.Daha sonra karışımın içine bir pamuk tamamen bulandırılır ve bu pamuk dişlik gibi ağzımızın içine konup üst dişte ve alt dişte 10ar dakika kalacak şekilde bekletilir daha sonra bunu 15 gün boyunca yapmamız ve sonunda dişlerimizin bembeyaz olacağı söylenir.

Size ne olacağını söyliyeyim ;

Bunu yaptım ve daha sonraki 2 gün yemek yiyemedim , dişime değen ekmeğin verdiği acı hiçbişeyde olamaz.Eğer bunu 15 gün yaparsanız ( ki sanmam)
    dişlerinize yazık olur...

Şunu da ekliyeyim ; Bazı toz leke çıkarıcı ve beyazlatıcılar aşırı kullanıldığında diş minesine zarar verir . Beyazlatıcı diş macunlarıda aynıdır aşırı kullanılmaması hatta yapılabiliyorsa beyazlatıcı diş macunu ile birlikte sensodyne'nin de elde edilmesi ve daha sonra diş fırçalama esnasında önce sensodyne daha sonra beyazlatıcı diş macununun kullanılması daha iyi olur

(kanımca)

• Konuyu görünce aklıma geldi bu vidyoyu koyma ihtiyacı hissettim.

Ben Colgate kullanıyorum ama sanırım düzenli fırçaladıktan sonra hangisini kullandığının pek önemi yok.
  • quote:

arkadaşlar size çok başarılı bi diş doktorunun bana söylediklerini yazayım: diş macunu tamamen boş bi olay ,asıl önemli olan diş fırçasıdır. sen güzel bi diş fırçasına hangi marka macunu sürersen sür yapcağı temizlik hepsinde aynıdır. demişti ve eklemişti macuna para vermeye gerek yok. yanlışsada ben bilmem ben aynen onun anlattıklarını yazdım

doğru söylemiş..
  • quote:

Orjinalden alıntı: guardiola

quote:

doğru söylemiş..

Guardiola yapma böyle, şimdi millet gidip en ucuz macunları alacak, firmalar 5-10 liralık hap yap para kap macunları satamayacak, ortada para dönmeyecek, iyice kriz artacak, olmuyo yani dimi

• doğru diyosun abi..

kokusu en güzel olan macun, en iyi macundur diyim o zaman..
  • quote:

Orjinalden alıntı: guardiola

doğru diyosun abi..

kokusu en güzel olan macun, en iyi macundur diyim o zaman..

+1000
  • Misvaklı diş macunu biraz hikaye, yapanı tanıyorum. Peygamber çağında yaşamıyoruz, misvak o zaman en iyi çözümdü belki, şimdi en kötülerinden. Fırça var şimdi.
    Macunların en iyisini aramak çok önemli değil, zira sadece suyla ama düzgün fırçalarsanız bile &80 iş görüyor, dolayısıyla sade herhangi bir macun le en süperi arasında fark azdır.
  • diş doktoruma sormuştum sigara çay kahve içtiğimden dolayı dişlerim istediğim gibi beyaz olmuyor hangi diş macununu önerirsiniz diye farkertmez istediğini kullan demişti
  • Beyazlamasını istiyorsanız ofis tipi beyazlatma yaptırın. İnanılmaz beyazlıyor dişler. Birazcık pahalı ama etkili bir çözüm.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.