Şimdi Ara

En iyi çeken operatör? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
30.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En iyi baz istasyonuna sahip bölge vardır.
  • Tartışmasız Turkcell.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

En iyi çeken operatör yoktur.
    En iyi baz istasyonuna sahip bölge vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe0934

quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Ve unutmadan ekliyeyim. Şehirmerkezlerinde her operator iyidir önemli olan kırda bayırda dağda köyde çekmesi.

Ve bunuda vodafone gayet iyi başarmış durumda.

Heralde farklı vodafone kullanıyoruz,istanbulda dahi kalitesiz çektiği yerler o kadar çok ki vodafone nin

Katılıyorum. Benim hat Turkcell babam bi ara Turkcell kazığından kurtulmak için Vodafone'a geçmiştide köye gittiğimizde çekmiyor diye benim telefonla konuşuyodu

• Benim bulunduğum bölgede deniz kenarı ücrada Turkcell'in çekmediği yerde avea canavar. ama kent merkezinde avea çekmiyor bazı yerlerde, nasıl iş anlamadım

• Kesinlikle turkcell

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cebinize bakın, 365 günde 1 sefer lik yaşayacağınız ulaşılamama korkusunu paraya çeviren operatörlere aldanmayın. Varsın bir günde ulaşamasınlar size. Paranız cebinizde kalsın.
  • Tartışmasız Turkcell

1997 den 2012 ye kadar faturalı Turkcell kullandım. En son Kamu 1000 Paketim vardı ve yaklaşık 50 TL nin üzerinde fatura öderdim. Aynı dönemlerde 1999 dan 2006 ya kadarda Telsim hattım vardı kontörlü.
    Ekonomik olması açısından 2012 de önce AVea faturasıza sonra Avea Akıllı Kamuya geçtim. 1 Yıl Kadar kullandıktan sonra Vadofone kampanyasına aldanarak Vadofona geçiş yaptım. 2 Ay sabredebildim ve Tekrar AVeaya döndüm. Hala da AVea kullanıyorum. Önce Süper 3lü tarifeydi şimdi Kamu Mega kullanıyorum.

Yıllar içerisinde Aria yani şimdiki Avea ilk çıktığında Telsim yani Vodafone Avea dan daha iyiydi. Turkcell Her daim en iyisiydi hala da öyle. Turkcell en iyi çeken olmanın üstünlüğüyle en pahalısı hatta arada 2 kat fark var benim tarifemde. Bunu resmen kullanıyor Turkcell.

Evim İzmir Gaziemir Merkezde İşyerim Adnan Menderes Havalimanında Pist kenarında bir bölgede. Yani hertarafı açık bir konumdayım. Hani tabiri caizse ovanın ortası diye tabir edilen konumdayım.

Turkcell kullanırken ne evde ne işyerinde sorun yaşamadım. Konuşma olarak problem hiç olmadı. 3G olarak işyerinde ve evde görüntülü görüşmede dahil interneti gayet hızlıydı.

Vodafone kullandığım dönemde özellikle evde konuşurken hat kesilmelerini bariz yaşadım. İşyerinde hat kesilmesi yoktu ama bırakın görüntülü görüşmeyi 3G görmedim desem abartı olmaz. İnternet sürekli gider gelirdi. Ve bu bölge 3G kapsama alanının içinde. Aynı sorunu İzmirin farklı bölgelerinde de yaşadım. Örneğin İnciraltı Engelliler parkının orda Vodafone sayfa açılmıyor. Aynı sorun Denizli Sırakapılardaki evimde de mevcut. Ne doğru dürüst hat çekiyor ne interneti çekiyor.

Şu anda kullandığım Avea ikisinin ortası gibi. Evde ve işyerinde konuşmada problem yok. İnternet olarak işyerinde bazen 3G den EDGE e geçebiliyor. Evde problem yok. Ama şehir içinde bazı noktalarda çekme sorunları ve internet problemi yaşatıyor.

Şehir dışında yani kırsalda Avea Turkcell gibi değil çekim ve İnternet konusunda. Daha zayıf.

Şu an Avea Kamu Mega kullanıyorum 27 TL vergiler dahil 29 TL civarı geliyor. Aynı tarifeyi Turkcell 45 TL ye versin bir dakika düşünmem Turkcele geçerim.

Çekim ve Net konusunda Turkcell yıllardır en iyisiydi hala da en iyisi. Zaten buna güvenerek fiyatları yüksek tutuyor.

• Avea kullanıyorum , Turkcell in çekim kalitesinin daha iyi olduğunu düşünüyorum fakat bu yine de bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir Turkcell bodrum kata inince çekmez iken avea çekiyor. Türkcell evde full çekerken avea 3 dış zor :-)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avea olmadigi kesin

• Avea. Hem çekim kalitesi hem de fiyat olarak en önde bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: effect68

Kendim bizzat bir çok köyde ve şehir dışında denedim en iyisi vodafone zemin katlarda apartmın merdivenlerinde full çeker bana göre tek eksiği sesin kesik olarak gelmesi karşı tarafa konuşurken sesiniz eksik gidiyor yada geliyor tekrar etmek zorunda kalıyorsunuz. Mesaj ve konuşma paketleri olarak çok güzel tavsiye ederim. en son reklamlarda istanbulda en iyi ses kalitesini sağlamıştık diyorlardı yakın tüm türkiyede olur heralde

Aslında 1990'lı yıllarda daha Avea-Aria yokken Turkcell-Telsim zamanında postacının biri şehirlerde Turkcell şehir dışında Telsim'in iyi çektiğini söylemişti.

Sanırım hala öyle..

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

Orijinalden alıntı: effect68

Kendim bizzat bir çok köyde ve şehir dışında denedim en iyisi vodafone zemin katlarda apartmın merdivenlerinde full çeker bana göre tek eksiği sesin kesik olarak gelmesi karşı tarafa konuşurken sesiniz eksik gidiyor yada geliyor tekrar etmek zorunda kalıyorsunuz. Mesaj ve konuşma paketleri olarak çok güzel tavsiye ederim. en son reklamlarda istanbulda en iyi ses kalitesini sağlamıştık diyorlardı yakın tüm türkiyede olur heralde

Aslında 1990'lı yıllarda daha Avea-Aria yokken Turkcell-Telsim zamanında postacının biri şehirlerde Turkcell şehir dışında Telsim'in iyi çektiğini söylemişti.

Sanırım hala öyle..

Telsim telsim olarak kalsaydı el degstirmeseydi turkcel iyi demezdık.vodafone turkiye de yatırım önemsemedgi 3cü dunya ulkesi yaptıgı bariz.

• ejke E kullanıcısına yanıt
    vodafone zaten bulundugu ulkelerin hep ikinci buyuk operatoru durumda turkiyedede boyle

• quote:

Orijinalden alıntı: ckm

vodafone zaten bulundugu ulkelerin hep ikinci buyuk operatoru durumda turkiyedede boyle

"bir bela gelecekse birincinin basina gelsin" mantigi. Bu sayede manevra yapmasi kolay olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 9 Kasım 2014; 19:10:28 >
  • 7 ay önce bu başlığa bir yorum yazmışım, aveanın çekim sorununu dert etmeyin cebinize bakın demiştim. Şimdi zıttını düşünüyorum. O yorumu yazdıktan sonra bir yakınımı kaybettim, doktor olduğum için ailesi direkt beni aramışlar , ilk müdahalede ne yapalım diye. Ama malesef ulaşamamışlar, ulaştıklarında ise cızırtılı cızırtılı bişey anlaşılmıyordu. Ben gittiğimde rahmetliye 112 müdahale etmiş geri döndürememiş, morga kaldırmışlardı. Bu konuda Aveanın suçu var mı, tabiki yok. Ama isterdimki full çeksin, net konuştursun , o stresin içinde birde çekim sorunu stresini yaşamasaydık. Allahın takdiri Vodafone de kullansam ölecekti ama o anki operatör çekme çekmeme stresini yaşamayacaktım.
    Şimdi çift hat kullanıyorum ve ikiside 7 gün 24 saat aktif. Biri Turkcell diğeri Vodafone. Aveanın psikolojik travması ağır oldu bende, birdaha zor dönerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

Bence öyle bir operatör yok; yani lokasyona göre değişir...

Ama genel anlamda Turkcell ve Vodafone'un Avea'ya göre bir üstünlüğü var...

Vodafone ve Turkcell arasında bence daha iyisi yok. Birbirlerine göre üstünlük sağladığı noktalar oluyor...

En iyi operatör evinde veya çalışıyorsan çalıştığın yerde en iyi çeken operatördür.
    Ben üç operatörüde denedim evimde en iyi çeken Avea'yı seçtim.Dağa bayıra,pikniğe
    gitmiyorsan orada çekmiş neye yarar.Dediğiniz gibi lokasyon önemli.
  • Tekta T kullanıcısına yanıt
    Evet haklısın
    Lukasyon önemli,
    Birinin olmadığı yerde öteli kral.
    Benim evimde de Turkcell full çekiyor
    Avea işkence gibi 1 çubuk..

• AYLARDIR TELEFONCUDA ÇALIŞIYORUM VE BUNCA ZAMANA KADAR MÜŞTERİLER TARAFINDAN GÖRDÜĞÜM ŞEY AVEA ÇEKMİYOR OPERATÖR DEĞİŞTİRECEM
    AVEA YI BU YÜZDEN ELİYELİM
    ÇEKİM GÜCÜ EN İYİ OLAN SA GENEL OLARAK TURKCEEL DİR AMA HER YERDE DEĞİL BAZI YERLERDE TURKCELLİN ÇEKMEYİP VODAFONUN ÇEKTİĞİ DE OLUYOR ÖRNEK BİZİM DÜKKANDA ÇALIŞAN BAŞKA BİR ELEMANIN EVİNDE SADECE VODAFONE ÇEKİYOR ÖNEMLİ OLAN SENİN BULUNDUĞUN YERLERDE HANGİSİNİN İYİ ÇEKTİĞİDİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askomuhammed -- 25 Mayıs 2016; 15:51:06 >
  • askomuhammed A kullanıcısına yanıt
    Evimde Türkcell full çekiyor ama Vodafone 1 diş çekiyor bundan dolayı Avea'yıda test ettim 3-4 arası çekiyor gayet yeterli Vodafone artık bitmiştir.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.