Şimdi Ara

Eminevim ile araba satan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
10.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, aracıma bakmaya gelen kişi aracı beğendi anlaştık fakat eminevim ile alacağı için para biraz geç gelecek dedi 3-4 haftadır bekliyoruz var mı böyle araç satan veya alan?

• Eminevim şu aralar baya bir sıkıntıda benim anladığım kadarıyla
    https://onedio.com/haber/eminevim-in-girmenin-kolay-cikmanin-ise-zor-oldugu-taksitli-ev-satin-alma-sistemi-nasil-isliyor-973615

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgutozkan -- 31 Mart 2021; 13:6:28 >
  • Abi geçiniz parayı verir alır, bir ay alıcı mı beklenir? Bence konuyu kapatıp işinize bakın.

• ben de pek bulaşmamanız gerektiğini düşünüyorum. bu bilmemne evimlerin patlaması yakındır
  • Abi fasılalı her sene çıkıyor böyle şeyler yok ev araba devremülk sonu herkes için hüsran

• para peşin kırmızı meşin

paran varsa kefil ol zamanın varsa şahit

google emin evim yaz ne çıkıyor ona göre alış veriş yap

• Siz alacağınız paraya bakarsınız. Alıcı, firma yetkilisiyle birlikte notere gelir, para size aktarılır, satışı verirsiniz. Satıcı olarak bekleyip beklememek size kalmış. Ben olsam beklemem. Para hazır olduğunda gel derim.

• vincentvega kullanıcısına yanıt
    Birevim den projesi olan birine araç sattım araç satışı sonrası parayı alıcının hesabına geçiriyor osize parayı veriyor ve öncesinde bir mutabakat yada evrak yok müdürüyle epey tartışmıştık böyle sacma sapan iş mi olur bana parayı vermezlerse ne olacak? Resmi işler evrakla yürür vede para benim hesabıma gecmeli demiştim.

Kuveyttürk den finansman kullanarak almıştım o daha mantıklı banka satıcıya satış yapması halinde hesabına şu kadar para yatırılacsk diye mutabakat veriyor eline adam bana malı satıyor bankada adama parasını hesabına geciriyor. Araç eve ise rehin koyuyor peşin alıp vadeli satıyor alıcıya parayı nakit olarak vermiyor satıcıyla banka muhatap ben alıcı bankayla muhatap 😉
  • Bence Para bi tarafa mal bi tarafa siz bilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitewolf101 -- 31 Mart 2021; 23:16:33 >
  • wehrmacht kullanıcısına yanıt
    Hocam benlik bir şey yok ben satıcıyım
  • o tarz sitemlerde kura vardır .Kura 1.ayda da denk gelebilir 2-3 senede de... Kadınların altın günü gibi düşün
  • Alıcıya kapora karşılığı belli bir süre verilir fakat bu sürede almadıysa hem aracı ilana koymak hem de kaporayı iade etmemek hakkınız (2-3 gün bekletenleri kastetmiyorum, adamın kredisi çıkmaz iade etmek doğru olur). Sizin durumunuz için de 3-4 hafta beklemişsiniz, sağlam bir kapora vermiyorsa (bunun için de sözleşme yapacaksınız ... tarihine kadar almazsa cayma bedeli olarak kapora iade edilmez diye) tekrar satışa çıkın. 1-2 ay beklettikten sonra daha uygun bir araç buldum demeyeceğinin ne garantisi var?

Ayrıca paranızı almadan kesinlikle satışı vermeyin. Firma ruhsatı görmeden ödeme yapmıyor tarzı bir uygulama var derse kendinizi riske atmayın.

• Adam kendi sırasını beklemeden araç almaya kalkmış. Nasıl bir muhabbet yaşadınız bilmiyorum ama eğer doğrudan eminevim sizle irtibata geçmediyse adamdan peşin almadan verilmez.
  • Uygulama ruhsatı görmeden satış yapmıyor zaten ki
  • Benim 2 tanidigim ev aldi, onlardan birisi Arabada alacagim dedi..Guveniyor demek ki ama ben guven duymam bu tur yerlere..
  • Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt

Yukarıda bir arkadaş yazmış aynısını. Banka paraya bloke koyuyor, satış gerçekleşince parayı doğrudan satıcıya yolluyor, bunlar ise ruhsatı gördükten sonra alıcıya para yolluyor, alıcı parayı vermese elindeki evrak bile yok. Bu şekilde ruhsat devretmek akıl işi değil.

• İş değil gidin katılım bankalarından finansman kullanarak satış yapın bankaya ödeyin paranızı malınızı alın böyle bi işe girecek arkadaşlara tavsiyem dosya masrafı komisyon diye aldıkları para faizle aynı ki 2yılda enflasyon la araba ev parası artıyor akıl karı iş değil
  • ben ilk arabamı emin evimden aldım benim 2015 de be kura sistemi var sıra size gelince istediğin arabayı seç beğen neyse plakayı bize gönder plakadan icra haciz vs durumu var mı kontrol ediyorlar eğer sıkıntı yoksa arıyorlar satıcıyla anlaşın parayı banka hesabınıza geçiyoruz diye tabi parayı almak için senet imzalıyorsunuz öncesinde rehin için vekalet veriyorsunuz sonrası kolay normal satışı yapıyorsunuz 1 aylık bekleme süreci senetlerin gelmesi imzalanması noterden vekalet vesairesi

• quote:

Orijinalden alıntı: Mhmmd.239

İş değil gidin katılım bankalarından finansman kullanarak satış yapın bankaya ödeyin paranızı malınızı alın böyle bi işe girecek arkadaşlara tavsiyem dosya masrafı komisyon diye aldıkları para faizle aynı ki 2yılda enflasyon la araba ev parası artıyor akıl karı iş değil

aslında dediğiniz gibi daha kolay ama şöyle hesaplayınca örnek veriyorum ev alacaksınız %1.69 kredi çekeceksiniz 100 bin için + 100 bin fazla ödüyorsunuz emin evimde 100 bin için katılma ücreti 10 bin diyelim başka bir ücret ödemiyorsunuz bundan bir kaç sene önce kredi oranları %2 nin üzerindeydi ona göre hesaplayın insanlara makul geliyor ama enflasyona karşı paranız eriyor kura beklerken

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.