Şimdi Ara

EminEvim (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.371
Cevap
45
Favori
359.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tutkulu420

hocam referans gösteremyorum...netten form doldurdum diye kabul etmiyorlar...ramazana özel 4 çeyrek altını da kaçırmış oldum yani..ama bu uygulama onlara yakışmadı,ben netten form doldururken eniştemin ismini vermedim üye olurken veririm diye ama öyle yapmıyorlar...

hocam işgüzarlık yapıyorlar. tamam netten reklmalrdan gazeten eminevimi bulmuş olabilirsin. fakat sizin sisteme girmenizi sağlayan, güveni perçimlendiren enişteniz yada arkadaşınızdır. bunu diretin satış temsilcisi işlesin.
  • YOURMOVE kullanıcısına yanıt
    hocam camii önünde bim ve 101 in broşürleri de var...oralardan alışveriş yapmadığınızı mı söyeleyeceksiniz bana yani??
  • Firmayı kötülemek gibi olmasın ama şikayetlere bir göz atın derim.
    En azından ona göre tedbir alırsınız.

https://www.sikayetvar.com/eminevim-eminotomotiv
  • 4Marilyn kullanıcısına yanıt
    hocam ben bugün tibariyle kaydoldum Allaha güvenip...şikayetlerde saçma şeyler de var,adam çıkmak istiyor ama çıkınca paramı kesiyorlar diyor,oysa sözleşmede yazıyo bunlar...

dolandırılırsam da yapabileceğim bişey yok...başka türlü ev alamıyoruz...şikayetin yüz katı olumlu şeyler var hocam..ama olumsuz bir şey hemen yayılır,olumlular yayılmaz internette...

girdim bakalım 45 ay falan ödemem olacak gibi...
  • ugurgazi kullanıcısına yanıt
    hocam yani sizin mantığınıza göre 1 bardak şarap sizin aklınızı almıyorsa,içilebilir yani...haram değil 1 bardak çünkü aklım başımda mantıklı düşünebiliyorum mu diyorsunuz...ev için banka faizine bulaşarak zaten hata yapmışsınız,pişman olup üzülmek yerine mantığım diyosunuz...güzel kardeşim bu şekilde gitmek size kaybettirir.
  • Ramazan ayında eminevim ve eminoto sistemine girmeyi düşünen olursa. Beni referans göstererek girenlere erzurum oltu taşı tesbih+kadayıf dolması+girilen miktara göre bir çeyrek altın gönderirim. Eminevim eminoto noktasindada sorularınız olursa bildiğim ölçüde cevaplamaya çalışırım
  • tutkulu420 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Keşke eşiniz adına giriverseydiniz. Eniştenizi de referans gösterir kampanyadan yararlanırdınız. Teslimata yakın eşinizden üyeliği devir alırdınız. Demokraside çare tükenmez...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Hayırlı olsun. Keşke eşiniz adına giriverseydiniz. Eniştenizi de referans gösterir kampanyadan yararlanırdınız. Teslimata yakın eşinizden üyeliği devir alırdınız. Demokraside çare tükenmez...

öyleyaptım zaten hocam
  • Merhabalar;
    Birevim'i duyan var mı? Bu aralar çok denk geliyor. Eminevim'den daha avantajlı gözüküyor. Düşüncelerinizi bekliyorum.
  • ben avantaj göremedim,zaten mantıken imkansız bir avantaj olması. % 10'a kadar komisyon alıyorlar,aynı şartları eminevimde sunar extra avantajlı bir şey göremedim ayrıca yeni gelenin güvenilirlik sorunu vardır her zaman.
  • ayrıca birevim çekilişli sistemde kira yardımını kaldırdık diyor yani 1.ay kurada çıkanda aynı parayı ödeyecek son ayda çıkanda... biri hem 30 ay kira alacak hem evi değerlenecek diğeri en az 30-40 bin tl zararda olacak adalet bunun neresinde?
  • Sistemden 2016 yıl başında fiyat almıştım. Ama açıkçası aşağıda detaylarını verdiğim üzere 10 sene gibi bir süre çok uzun geliyor, kim öle kim kala. O yüzden faydalanmayı düşünmüyorum. Sadece bilgi olsun diye iki örnek koyuyorum:

1. vade ortası sistem: Bu sistemde paranızı kesin vade ortasında alıyorsunuz.
    Konut değeri: 200.000 TL
    Ödenecek aylık taksit: 1.666 TL
    Taksit sayısı:120 (ay)
    Toplam maliyet: 212.980 TL

2. Çekilişli sistem: Bu sistemde paranız erken çıkarsa daha yüksek toplam maliyet öderken ev kirasından kurtulur ya da erken çıkan paranızın yatırım getirisi daha fazla olur, ev fiyatları yükselmemiş olur; geç çıkarsa da düşük toplam maliyet olur ama ev kirası ve yatırımdan yoksun kalma gibi maliyetleriniz olur.
    Taksit sayısı: 120 (ay)
    Toplam maliyet:211.929 TL (66. ayda çekilişin çıkması varsayımı ile)

• quote:

Orijinalden alıntı: mturgaye

Sistemden 2016 yıl başında fiyat almıştım. Ama açıkçası aşağıda detaylarını verdiğim üzere 10 sene gibi bir süre çok uzun geliyor, kim öle kim kala. O yüzden faydalanmayı düşünmüyorum. Sadece bilgi olsun diye iki örnek koyuyorum:

1. vade ortası sistem: Bu sistemde paranızı kesin vade ortasında alıyorsunuz.
    Ödenecek aylık taksit: 1.666 TL
    Taksit sayısı:120 (ay)
    Toplam maliyet: 212.980 TL

2. Çekilişli sistem: Bu sistemde paranız erken çıkarsa daha yüksek toplam maliyet öderken ev kirasından kurtulur ya da erken çıkan paranızın yatırım getirisi daha fazla olur, ev fiyatları yükselmemiş olur; geç çıkarsa da düşük toplam maliyet olur ama ev kirası ve yatırımdan yoksun kalma gibi maliyetleriniz olur.
    Taksit sayısı: 120 (ay)
    Toplam maliyet:211.929 TL (66. ayda çekilişin çıkması varsayımı ile)

Eminevim faiz hassasiyeti olmayan, kirada olan ve büyük şehirlerde yaşayan biri için (girilen sisteme göre değişiklik arz etsede) pek karlı değil. Fakat şunu da göz önüne almak lazım birincisi bir yere bağlanmayıncakesinlikle birikim yapılamıyor. Kaldı ki yapsanız eminevim size vade ortasında paranın tamamını verecek.
    Ikincisi EV alıyor olmak. Bir oturma grubunu bile 36 senetle taksit yapan yada en az 12 ay taksit yapıp ödüyorsak yani bir koltuğu bir yıl üç yıl ödüyorsak varsın bir evi de 10 yıl ödeyelim. Bu süre çok olmasa gerek.

Kaldıki faizsiz bir şekilde kan emici bankalara düşmeden alınan evde huzur da olur inşallah. Acizane düşüncelerimdir.

• çok vaktim olmadığı için bir iki sayfa okuyabildim bazı şeyler kafamda oluştu ancak yinede sistem nasıl işler benim için merak ettiğimden yazma gereksinimi duydum.
    şöyleki İstanbulda kirada oturuyorum. artık bundan bir kurtuluş için çare arıyorum ve bir kapısı da eminevim olabilir
    elimde 60,000 TL param var ve ortalama olarak 220,000-230,000 TL civarında bir fiyatla daire alacağım gibi görünüyor.
    aylık ortalama olarak 2000 TL taksit ödemesi yapabilirsem peşinatlı sisteme göre hangi vakitte ev sahibi olabiliriz.
    olası uzun vakitte evin fiyatının artmasına karşılık nasıl bir önleminiz var
    bir başka sorum ise evin toprak tapulu veya kat tapulu olmasının herhangi bir önemi eminevim için var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eflatunkar

çok vaktim olmadığı için bir iki sayfa okuyabildim bazı şeyler kafamda oluştu ancak yinede sistem nasıl işler benim için merak ettiğimden yazma gereksinimi duydum.
    şöyleki İstanbulda kirada oturuyorum. artık bundan bir kurtuluş için çare arıyorum ve bir kapısı da eminevim olabilir
    elimde 60,000 TL param var ve ortalama olarak 220,000-230,000 TL civarında bir fiyatla daire alacağım gibi görünüyor.
    aylık ortalama olarak 2000 TL taksit ödemesi yapabilirsem peşinatlı sisteme göre hangi vakitte ev sahibi olabiliriz.
    olası uzun vakitte evin fiyatının artmasına karşılık nasıl bir önleminiz var
    bir başka sorum ise evin toprak tapulu veya kat tapulu olmasının herhangi bir önemi eminevim için var mıdır?

Değerli abicim ben satış temsilcisi değilim net rakamları ancak şubedeki satış temsilcileri verir.
    Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ev almak uzun soluklu bir süreç onun için sabretmeliyiz-'
    Istanbulda ev fiyatları çok değişiyor fakat kiralar da değişiyor değil mi. Şimdi 200000e alacağın bir evi seneye bu fiyata alamazsınız doğru ve bu konuda eminevim zarar tazminine gitmiyor. Bu nasip işi.
    Sizin duruma göre tahminde bulunacak olursak 240000tl için 60000tl peşinat verince geriye 180000 kalır bunu da 2000 ödeme ile 90ayda ödersiniz. Ve tahminen eminevim size 28_30. Ay arası 240bini teslim eder.

• Aylık 3000 tl ödeyebilirim . Peşinatım yok Vade ortası sisteme girmek istiyorum. Düşündüğüm ev şuan 150-160 civarı. Ama 2 sene sonrasını düşünürşek 180 felan olur. Yani 180 binlik bir eve girmek istiyom.
    60 Ay 3000*60=180 bin.
    Sorularım şunlar
    1. Ne kadar sisteme organiasyon ücreti verecem. % olarak söyleyin.
    2. Kesin 31 ayda elime 180 bin tl geçecekmi.
    3. 3000 Tl 60 ay boyunca sabit kalacakmı. Yoksa ödeyeceğim başka şeyler eklenecekmi.İlk 30 ay kira yardımı alacağım söyleniyor. 30-60 ay arası kira yardımı vereceğim söyleniyor. Peki İlk 30 ay nekadar kira yardımı alırım. Diğer 30 ay nekadar kira yardımı öderim.
    4. Bu sistem için peşinat gerekirmi.
    5.Gerçekten faizsizmi. Topladığınız parayı faiz yada kapıyına yatırıyor diyorlar.
    6. 31 Aydan itibaren evimi aldığımda ev tapulu benim üzerimde fakat ipotekli satamam. Ödeyemezsem firma el koyabilir icraya verebilir bu şekilde kendini hukuksal olarak garanti altına alıyor. Peki ben ilk 30 ay para yatıracam bunun hukuksal güvencesini nasıl verecek. Ben 30 uyuyamam evi alana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakanozbaki -- 31 Temmuz 2016; 6:37:28 >

• hocam genel hatlarıyla böyle...öncelikle ben de faizsiz olduğu için girdim yoksa ev falan almam yani Allahı karşımıza alıp...
    normalde 3000den 60 ay sürecek ama evet 31.ay verirler 180 bini...ben de 180 bine girdim 2750 ödüyorum...
    kira yardımı falan olmaz,evinizi alana kadar da aldıktan sonra da 3000 ödeyeceksiniz...artma azalma olmaz
    peşinat vermek zorunda değilsiniz...org ücreti olarak % 6 gibi düşünün hocam..
    ben ilk taksidimi haziranda ödedim..bu ay 3.taksidimi yatıracağım inşaallah...kasım 2017de paramı verecekler inşaallah..
  • Eminevim hakkımı maddi durumlarımdaki değişiklikten dolayı devretmek istiyorum

100 bintl 80 ay vade şuan 1000 tl ödeme yapıyorum 2 çekiliş atlattım.

10bin peşin ve 5750 org ücreti verdim

ve 7 ay ödeme yaptım 2 çekiliş geçti 60 kişi içinden çekiliş hakkı olacak almak isteyen karlı olacak her türlü
    Durumumda ki problemler olmasa çıkmazdım asla.. Hayırlısı olsun Serdar 05459019789
  • Merhaba arkadaşlar yakın zamanda sisteme dahil olmayı düşünüyorum. Henüz araştırma aşaması, daha doğrusu kafa karışıklığı aşamasındayım. Bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.
    250.000 TL'lik bir eve organizasyon ücreti hariç 30.000 TL peşinatla, 120 kişilik bir grup ile dahil olmayı düşünüyorum.
    1-Üç adet sistem mevcut; çekilişli, peşinatlı ve vade ortası sistem. Öncelikli sorum benim durumumda hangi sistem daha avantajlı. Çekilişli sistemde ödemenin ev ücretini (benim durumumda 250.000 TL) aştığı yönünde yorumlar okudum.
    2-Peşinatlı sistem ile vade ortası sistem arasında ne gibi fark var?
    3-Hesap yöntemim doğru mudur? VADE ORTASI SİSTEM BAZ ALINARAK= 250.000-30.000=220.000 , 220.000/120= 1833,33 TL aylık taksidim. 120 kişilik grupta 61. ayda teslimat yapılacak. 30.000/1833,33=16 ay
    Ödemiş olduğum peşinat aynı zamanda teslimat tarihini 16 ay öne mi çekmiş oluyor? 45. ay teslimat tarihim mi oluyor?
    4-Sisteme dahil olduktan sonra yapacağım 10.000 lira gibi ara ödemeler aylık ödemem gerek tutarı azaltır mı ? (Ben Vade Ortası Sistemi baz alıyorum, diğer sistemler içinde yorum bildirebilirsiniz)
    Teşekkürler şimdiden.

• İyi oluyor ya bunları caiz ayağına iyi öpüyorlar. Bir tanıdık var her ay para yatıyıor habire umutla çekiliş kovalıyor garibim tabi onlar ne yapıyor bu safın parasını iyice değerlendiriyorlar. Yıllar sonrada işleterek belki verecekleri parayı çıkartıyorlar. Neyse helal paranız hayırlı olsun.

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.