Şimdi Ara

'Elop, işten çıkartılmalı; hatta Nokia yönetim kurulu tamamen değişmeli.' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
3.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: nagasadow82

Yahu arkadaş android güncelleme vermiyormuş. Diğerleri nasıl;

1) Windows Phone 7- 7.5 telefonlar Windows 8'e güncellenmeyecek. Hemde Lumia 900 yeni çıktı neredeyse. 3-5 ay sonra ki güncellemeyi alamayacak. Androidde bu kadar kötü güncellenme performansı olan bir ürün yok.

Ha Apple güncellemeleri çok eski telefonlarına bile güzel bir şekilde veriyor. Belki Apple kullanıcıları Androidi bu yönde eleştirebilir. Ama orada da çok ciddi bir sorun başladı. Apple güncellemeleri neredeyse hiç bir şey getirmemeye başladı. IOS 6 neredeyse hiç bir fark sunmuyor. IOS çok başarılı bir işletim sistemi ama bir yenilenme sıkıntısı var gibi.

Velhasıl bana öyle geliyor ki şu an Android'i eleştiren kişiler androidi çok denememiş gibi. Yani gerçekte olmayan garip sorunlardan bahsediyorlar.

Ben HTC HD7 ve Motorola Atrix kulklandım yakın zamanlarda. Windws Phone tek kelime ile rezalet bir işletim sistemi. Farklı internet tarayıcısı bile kuramıyorsunuz. Bu nasıl akıllı telefon. Umarım Windows Phone 8 güzel olur diyecem ama en basitinden ona bile farklı bir internet tarayıcısı kuramayacaksınız.

Bu arada Apple'a bir lafım yok. Bazı kısıtlamaları benim almamı engelliyor. Benim için sorun. Ama bu kısıtlar bir kişi için sakıncalı değilse müthiş.

wp8 güncellemesi gelse ne olur gelmese ne olur?wp8 ile gelen yüksek ekramn çözünürlüğü hafıza kartı desteği çift çekirdek desteği ne işe yarayacak bu cihazlarda?Komik olmayın....

Diğer arayüz gibi yazılımsal özellikler ise windowsphone 7.8 ile bu cihazlara gelecek..Biraz araştırın da sonra eliniz klavyeye değsin...

ie gayet performasnlı çalışıyor tek çekirdeklerde üstelik...ayrıca wp8 ile ne olur orasını kimse bilmiyor henüz.wpye razelet diyene kadar nedenlerinide açıklasaydın ya? takılıyormu? daha ham olan wp7x i kullanıp hafıza kartı desteği yok diyemi rezalet?

• galaxy sII kullanıyorum.
    memnunum da üstelik.
    ama en beğendiğim telefon hala mavi n9...

• Sorunlar aslinda sadece iki olaydan kaynaklandi ve kaynaklaniyor. Birincisi Nokia nin MeeGo isletim sistemini birakip Windows a gecmesi. Ikincisi ise 2012 model telefonunda bile 2007 model islemci kullanmasi. Bana kalirsa kurtulus su an Android kullanmasindadir. Ayrica donanim cimriliginden vazgecmelidirler. Su noktaya deyinecegim birde. Nasil PC de standart windows ise akilli telefonlarda da androiddir bence standart. Her cihaz birbirine benziyor diyorsunuz ancak pc tarafindan da oyle bakin o zaman. Burada hem yazilim gelistirmede kolaylik saglanmis oluyor. Hemde firmalar tasarimlari ile on plana cikartmaya calisiyor cihazlarini. Hemde donanimlariyla. Bence bu tuketiciye olumlu yansiyor. Eger Samsung veya HTC bugun eger tek android kullanan firma olsaydi ve digerleri kullanmasaydi tekel olacaklardi. Simdi boyle birsey soz konusu degil.
  • Biz elop ilk geldiği günden beri diyoruz zaten bunları. Hatta daha öncesinde de sorunlar vardı. Yıllardır donanımı 2-3 yıl geriden geliyor. İşletim sistemlerini geliştirmeiyorlar ve nokia alan aldığı sürümle kala kalıyor. Symbiandan beri öyle. Donanım yetmediği için bir üste hiç çıkan cihaz olmadı. Bikaç kere hataların giderildiği ufak güncelleme geliyor okadar. Symbian 9.2 FP1 alan 9.2 FP2'ye bile geçemedi. Aynısı şimdi windowsla oluyor. Donanımları o kadar kıt kullandılarki 7 ile gelen cihazlar 8e geçemiyor. 8 de de aynısı oalcak. Hala yetersiz donanım kullanıyorlar. Üstelik fiyatları pahalı değil resmen uçuk seviyede. Hala ekran çözünürlüğünü artırmamakta inatçılar. Androidte 720p üst seviyede standart oldu gibi. Yakında 1080p ekranlar geliyor. S3ten pahalı olan 808 hala 640x360p. Üstelik eskiden olanları da kırpmaya başladılar. Son 2 yıldır bikaç model dışında kamerada otofokus dahi yok. Gerçekten iyice ..kunu çıkardılar.

Bence şu saatten sonra artık android de kurtaramaz. Zira bu donanımlarla android telefon çıkarırlarsa millet bi tarafıyla güler. 808 4 yılda geliştirilmiş güya. E 4 yılda telefon yaparsan donanım da 4 yıl geride kalır. Ne adam bunlar anlamadım. Şirketin değeri düşsün diye planlı bir olay bence bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Ne diyor bu ihtiyar?
    Yiyin birbirinizi Windowsçular, Androidçiler, Blackberryciler, Symbiancılar, MeeGocular, Badacılar,... Bu kaostan Apple galip çıkacak ve hepinizi kendi bünyesinde birleştirecek

Dostum sen neyin kafasısin boyle ben de Apple seviyorum ama Apple müridi değilim Apple in kullanıcılarını üzdüğü o kadar cok şey var ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

quote:

Orijinalden alıntı: nagasadow82

Yahu arkadaş android güncelleme vermiyormuş. Diğerleri nasıl;

1) Windows Phone 7- 7.5 telefonlar Windows 8'e güncellenmeyecek. Hemde Lumia 900 yeni çıktı neredeyse. 3-5 ay sonra ki güncellemeyi alamayacak. Androidde bu kadar kötü güncellenme performansı olan bir ürün yok.

Ha Apple güncellemeleri çok eski telefonlarına bile güzel bir şekilde veriyor. Belki Apple kullanıcıları Androidi bu yönde eleştirebilir. Ama orada da çok ciddi bir sorun başladı. Apple güncellemeleri neredeyse hiç bir şey getirmemeye başladı. IOS 6 neredeyse hiç bir fark sunmuyor. IOS çok başarılı bir işletim sistemi ama bir yenilenme sıkıntısı var gibi.

Velhasıl bana öyle geliyor ki şu an Android'i eleştiren kişiler androidi çok denememiş gibi. Yani gerçekte olmayan garip sorunlardan bahsediyorlar.

Ben HTC HD7 ve Motorola Atrix kulklandım yakın zamanlarda. Windws Phone tek kelime ile rezalet bir işletim sistemi. Farklı internet tarayıcısı bile kuramıyorsunuz. Bu nasıl akıllı telefon. Umarım Windows Phone 8 güzel olur diyecem ama en basitinden ona bile farklı bir internet tarayıcısı kuramayacaksınız.

Bu arada Apple'a bir lafım yok. Bazı kısıtlamaları benim almamı engelliyor. Benim için sorun. Ama bu kısıtlar bir kişi için sakıncalı değilse müthiş.

wp8 güncellemesi gelse ne olur gelmese ne olur?wp8 ile gelen yüksek ekramn çözünürlüğü hafıza kartı desteği çift çekirdek desteği ne işe yarayacak bu cihazlarda?Komik olmayın....

Diğer arayüz gibi yazılımsal özellikler ise windowsphone 7.8 ile bu cihazlara gelecek..Biraz araştırın da sonra eliniz klavyeye değsin...

ie gayet performasnlı çalışıyor tek çekirdeklerde üstelik...ayrıca wp8 ile ne olur orasını kimse bilmiyor henüz.wpye razelet diyene kadar nedenlerinide açıklasaydın ya? takılıyormu? daha ham olan wp7x i kullanıp hafıza kartı desteği yok diyemi rezalet?

Aslında nedenlerim yazıyor yukarıda. Çok ayrıntıya girmedim ama bu laf yeter.

" İnternet explorer iyi olabilir;

Ama tarayıcı gibi bu telefonlar için çok kilit olan, en önemli parçası olan bir programı bile değiştirmeye izin vermeyen bir işletim sistemi nasıl akıllı telefon işletim sistemi olur !!! "

Tarayıcı bile yükletmiyorsa daha ne kısıtlar vardır. En son sanırım Nokia 3310'un falan tarayıcısını değiştiremiyorsunuz.

Symbian, IOS, Meego, Windows Mobile, Android, Bada, hepsinde tarayıcı değiştirme opsiyonu var.

Ve olay tarayıcı değil aslında soru net tarayıcısını bile değiştiremediğiniz bir sistem nasıl akıllı telefon olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

bugün iphone 4s kullanıyorum, bundan önce iphone 4 ondan önce hep nokia kullandım, nokia android yapmamalı, apple gibi kendi ekodengesini kurması lazım. kursada nokia'ya dönsek

Katılıyorum iphone güzel telefonlar yapıyor ancak nokia gibi rahat kullanılan aletler değil. Bende hep nokia kullandım şimdi 4s aldım, çünki nokia hem software olarak hemde işlevsellik açısından bozdu iyi bir tlf almak istiyorsun ancak hepsi quwerty klavye istemiyorum kardeşim ben dokunmatikte istemeyebilirim yapsana doğru düzgün özelliği olan normal tuş takımlı bir telefon. Birde şu var ios olsun android olsun giriyorsun yüklüyorsun bi hesap açıp ama nokia nasıl yoook beyfendilerin symbianlı proğramını arayıp bulacaksın öyle o da 50 çeşit takla ile yok sertifika bilmem ne. Ne bu bak adamlar nasıl yaptiı gir indir kullan 10 sn.

Dediğim gibi nokianın işlevselliği ve tecrübesini hiçbiri yakalayamaz ancak symbianı daha doğru düzgün kullanılabilir bir markete taşıyıp rahatça indirilmesini sağlayarak veya işbirliği yaparak. Yoksa sonu belli....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Mobil dunyanin yasli kurtlari bile herseyin farkinda koca nokia da bunu gorebilck vizyana sahip bir kisi dahi yok. Bitmis bir firma
  • Ekrem Çukurca bu haberi niye yayınlamadı?
    http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/756762-iphone-4s-faciasi

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Ekrem Çukurca bu haberi niye yayınlamadı?

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/756762-iphone-4s-faciasi

bu konudan hiç abartmıyorum 6 7 tane açmışlardı mağara desem yeridir
  • windows phone la öyle olacak böyle olacak falan demek hayal ürününden başka birşey değil, el oğlu bin tane model çıkarıp milyonlarca satış yaparken birgün nokia bunu yapacak diye beklenmez, nokia ya şu an yapılanlar konusunda bence de birçok kişinin düşündüğü gibi düşünüyorum, nokia yı edebileceği en düşük değere kadar düşürüp microsoft un satın alma amacı olduğunu ve apple ın karşısına mobil cihazlar konusunda aynı zamanda donanım üreticisi olarak da çıkmaya çalışacağını düşünüyorum, yoksa bu kadar nokia nın değerini prestijini satışını gücünü düşürecek hatalar göz göre göre yapılamaz
  • Hiç merak etmesin android ve nokia severler. Apple yakında dünyayı yönetecek.
    zuhahahha

• quote:

Orijinalden alıntı: Escape595

Soyle milyar dolarlik dev markanin boyle aptalliklar yapmasini anlayamiyorum. Ya kardesim ne yapiyosaniz yapin da su telefonu kenarlari bicak gibi kare seklinde yapmayin...Bu kadar mi kit zeka var ya insanlarda. O cok buyuk isler getirecek WIN 8 de mango arayuzu ne kadar cirkin yahu. Yani simdi ben bu sirketi yonetiyor olsam, getirip onume bu telefonu ve icinde de kare kare igrenc bir arayuzu koyarlarsa, hepsinin kafasina atar kovardim yani bu ne sacmaliktir ya. En zevksiz adama bile sorsaniz boyle telefonu begenmez... Bu isler cok basit, goze guzel gelen, guzel calisan, saglam donanimli bir alet yapip saticaksin ya...Hala yaptiklari alete bak...sonra nokia batti, e batar tabi.

Ben gayet beğeniyorum WP arayüzünü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nokianın kurtuluşu gerçekten çok basit ama sadece kendini kanıtlamaya çalışan biri şirketi ne hale getiriyor meego gerçekten iyi ve mağazasını geliştirirse bu iş tamamdır.
  • nokia windows mobile ile mi duzluge cikacak..guzel bir utopya..nokia devam etsin megapixel yapmaya..7650 den beri ayni duzen..aynen devam.basarilar ....

• geçtiğimiz mart ayında nokia ve microsoft un iki çalışanı bizim okula konferansa geldiler. microsoft çalışanı windows phone uygulama geliştirme araçlarını falan tanıttı. nokia çalışanı ise yıllarca finlandiyada çalışmış şimdi tr ye dönmüş. o da Lumia 800 den falan bahsetti. Sorularınız var mı falan deyince dayanamadım ve sordum. 'N9 gibi özgür yazılımı destekleyen bir model çıkarıp piyasada beğenildiğiniz halde neden N9 a üvey evlat muamelesi yapıldı' diye sordum. Nokia için gelen kişi abartmıyorum 15 saniye durakladı. sürekli hmmm ııııı falan diye kem küm etti. sonunda satış stratejisi diye geçiştirdi. İşin içinde microsoft var ve Nokia nın eli kolu bağlı diye düşünüyorum. Özgür bir şekilde hareket edemiyor. Burda kendini ceo zannedenlere konuşması kolay geliyor tabi. Otursun Elop forumları okusun diyorsunuz, piyasanın akıllısı bir tek sizsiniz sanki ev ceo'ları

• nokianin hatasi zaten microsoftla biraraya gelmesi...

• Yazıklar olsun sana elop
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.