Şimdi Ara

Elimdeki Sistemi Geliştirmek İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese selam elimdeki sistemi geliştirmek istiyorum. Anakart'ımın garantisi bitti ve geçen gün ufak bi tekleme yaptığını hissettim. Önceliği anakart olmak ile birlikte bu sisteme neler yapabilirim ?

Anakart : Asus maximus iv gene-z/gen3

İşlemci : i5 2500k

Ekran Kartı : Asus GTX 770

Ram : Corsair 2x4 1866 Mhz

Sadece anakart ı değiştirmek istedim ama sanırım artık piyasada benim işlemcimin chipset'ine uyan bir kart satılmıyor ( Z68 ) ne yapmamı önerirsiniz ?

• Anakartın "teklediğini" nasıl anladınız? Ne oldu yani tam olarak çok merak ettim.
  • Çok güzel bir anakartın var ne gibi bi sorun çıkarttı sana?
  • İlk sorunu pinlerden birinin yanması ile gerçekleşti ama garanti kapsamında halleti Çizgi. Son olarak ta dün PS/2 portunda bir sorun oldu sanırım görmedi klavyeyi. Bios'tan hallettim sanırım ama her bişey olduğunda aklıma takılıyor anakart yani yarın öbür gün bişey olsa içindeki diğer parçalar da yanar falan diye korkuyorum.
  • Obie kullanıcısına yanıt
    yandığı yere kadar artık sonra yeni sistem toplarsın
  • Anakart komple devre dışı kalana kadar sisteme devam oda neden şu güzelim işlemciye 1155 overclock destekli (z77 de var ekleyelim) anakart piyasada kalmadi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 15 Haziran 2016; 14:17:37 >
  • Gittiği yere kadar devam öyleyse. Elimizde kalınca yeni bir kasa toplarız ama 2500k gibi de fiyat performans işlemcisi denk gelir mi bilemiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.