Şimdi Ara

Elimde Bunlar Var, Hoparlör arıyorum...[ss'li]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Elimde şuanda SANSUİ AU555-A 130 watt stereo amfi ve P215S4 38cm PUNCH bass var. Bunlarının yanına nasıl bir hoparlör alabilirim? Benim düşündüğüm JBL'in JBL-ES30 modeli, ama bu sisteme uygun olurmu? Üstadlardan yardım bekliyorum...
    Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mori -- 5 Ağustos 2009; 21:26:46 >

• dostum elimdeki cihaz orj japon malıdır ve 1970li yılların ürünüdür sıcak bir tonu vardır. elindeki kabin subwoofer a gelince otomobiller için yapılmış ,bagaj akustiğini kullanarak abartı bass frekanslar üretmek için yapılmış bir kabindir ve ayrıca üzerinde aktif yada pasif bi croosover filtre yoktur ve direk bağlıdır bu kabini filtresiz kullanıp fullrange (bütün sesler) sürersen yani anfiye direk bağlarsan uğultudan başka bişey elde etmezsin çünkü hem kabin hemde hoparlör yapısı olarak alçak frekansları (bass) vermek için imal edilmiş bi hoparlördür yani 40-200hz arasını okur yapacağın en basit işlem pasif bir croosover bulup o şekilde bu hoparlörü bağlaman olacaktır ama almak istediğin jbl hoparlörleri alırsan onlarla beraber çalınca bu elindeki punc woofer çok çiğ kalacaktır elinde aktif bir subwoofer olmadıkça bu tip hi-fi anfilere bağlama derim bu anfiden tad almak istiyorsan bu punch ları hiç bulaştırma yani 2+1 bir sistem için garip bir sistem olur ama kaliteye bakmam rnb rap gümbür gümbür bir otomobil sound u le dinlemek isterim dersen olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 5 Ağustos 2009; 22:56:14 >

• Selamlar . ES-30 serisinin kule tipini alacaksan wooferı hiç kullanma bence. ben aktif subwoofer kullandığım halde sistemden çıkarmamı istiyor üstadlar :) . Ama illaki ben bu punc ' ı kullanıcam diyosan ES-30'a gerek yok derim ben çünkü punctan çıkan basslar ES-30lardan gelen ayrıntıları duymanı engelleyecek. arkadaşım seninkine benzer bir sistem kullanıyor speakerlarını beraber aldık sirkeciden çifti 240 tl'ye üzerlerinde 30cmlik mid+bass sürücüleri ve dome tweterlar var ve mid+tiz olarak güçlü olduklarından arkadaşın kullandığı 30 cmlik hertz'e yenilmiyorlar. Bence tercihini bu yönde yap.
  • Peki bana hangi hoparlörleri önerirsiniz? Kafam iyice karıştı şimdi Pioneer'ın CS serisi var, 5070- 7070 gibi. Bunlar olabilirmi mesela yada başka?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mori -- 6 Ağustos 2009; 0:56:13 >
  • istanbuldaysan bahçelievler yenibosnada ki eskidji ye git 2. el veya sıfır çok iyi hi-fihoparlörler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 6 Ağustos 2009; 1:01:02 >
  • 5070'leri 6 yıldır kullanıyorum mid performansı oldukça iyidir . Pioneer cs serisi cok fazla ayrıntı vermez ancak halk diliyle yıkıcı ses beklentisini büyük ölçüde karşılar punc'la birlikte kullanacaksan iyi bir tercih olur.

ancak resmini eklediğim hoparlörleride göz ardı etme arkadaşım bunları kullanıyor. boyutları ev kullanımına uygun ve fiyatından cok cok üstün hoparlörler hatta bunlardan alacağın zevk seni punctan soğutacaktır bunların çifti şuan 220 tl biz dome tweter ekleterek 30 tl fark ödedik sonuç mükemmel oldu.

• @mustyblack

ciddi olmazsın bular türkiyede yapılan (çakma tabiri böyle çıkmıştır) el yapımı yani çakma live müzik monütörü yada iç seslendirme için kullanılan kristal twiter li mıdbass bi woofer a sahip bir hoparlör ve kesinlikle hi-fi değildir,ev için çok yüksek ses verir ayrıca cervin wega nın bu tip önü tel olan orj bir modeli vardır oa benziyor ben sorduğumda 2000tl demişlerdi çiftine ve bunun önündeki tel sanayiden alınıyor metre hesabı oto modifiyeceiler ön panjura ve tampona kesip yerleştiriyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 8 Ağustos 2009; 13:16:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: satoyama

@mustyblack

ciddi olmazsın bular türkiyede yapılan (çakma tabiri böyle çıkmıştır) el yapımı yani çakma live müzik monütörü yada iç seslendirme için kullanılan kristal twiter li mıdbass bi woofer a sahip bir hoparlör ve kesinlikle hi-fi değildir,ev için çok yüksek ses verir ayrıca cervin wega nın bu tip önü tel olan orj bir modeli vardır oa benziyor ben sorduğumda 2000tl demişlerdi çiftine ve bunun önündeki tel sanayiden alınıyor metre hesabı oto modifiyeceiler ön panjura ve tampona kesip yerleştiriyorlar

Yanlış anlaşılmasın ben hoparlörler mükemel demiyorum öyle olsa alır ben kullanırım kendi sistemimde
    ancak arkadaş evde 38cm'lik punc kullanmayı göze almışsa mid+tiz için yanına bunlardan koyması pekte abartı olmayacaktır beklenti zaten hi-fi değil.

• sistem çok güzel. bizim apartmanı uçurur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.