Şimdi Ara

Elektronikçi arkadaşlar bakabilir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu kameranın kırmızı daire içine alan yerdeki kabloyu tamir etme ya da değiştirme şansımız nedir?
    Kablo sanırım cihazın wifi ledini çalıştırıyor. Çünkü yanmıyor ordan biliyorum
     Elektronikçi arkadaşlar bakabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mratt -- 24 Ağustos 2015; 21:25:12 >

• kablo sabitmi hareketlimi ?
    iyi lehim yapmasını bilen yapar..
    kırılan hattı kazıyıp, tel atacak, tamamdır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Hocam kablo hareketli biraz oynuyor. kazıyıp tel atılacak derken biraz daha detaya inebilir misiniz acaba? Yani kesilen kısım bir nevi yapıştırılacak lehim ile kabaca? Bir de normal de bu kabloyu komple değiştirsek olur mu? daha mı zahmetli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mratt -- 24 Ağustos 2015; 23:59:49 >
  • mratt kullanıcısına yanıt
    Kablonun değişmesi için aynı marka modelin kablosu gerekir. Kazıyıp tel atılması; filmin içinde bakır yol vardır, tabiki o yol şuanda 2 defa ayrı yerlerden kırılmış,,, filmin üzerini / kırılan yolun tam üstünü kazıyınca, ortaya bakırı çıkar, bu bakır bölgeden diğer bölgeye ince tel hat yeniden bağlanıp, temas edilmesi sağlanır.
  • İnce bir zil teli veya çok damarlı kabloların tek damarı alınıp bakır arayüz kazınıp lehim atılabilir görünüyor.Hafif de silikon atarsan kurtarılır.
  • Çok teşekkür ederim arkadaşlar bilgileriniz için.
  • Bu işi ancak usta bir elektronik teknisyeni yapabilir. Yoksa yapmaya çalışırken tamamen bozabilirsin.

Linkteki video soruna biraz cevap olur ama kolay iş değil.
  • electronication kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ben hiç anlamam ilgi alanım değil malesef dediğiniz gibi bu işi iyi bilen bir teknisyen araştırmalıyım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    @Emin-Firtina Telefoncuyum. Note 4 tamir ederken alt kısımdaki titreşim motoru , mikrofon, orta tuş ve anten kısmının birlşetiği yerdeki filmi üst kısma bağlayan filmle koparmıştım. 4 yol gidiyordu. Maket bıçağıyla kazıdım , flux sürdüm hafifden lehim bıraktım ve oralardan tel atlattım cihaz sorunsuz çalışıyor.

Aynı mantıkla ilerlenebilir ama o filmi oradan çıkartamazsan çalışman zor ve tehlikeli olacaktır.
    Üye profilinizi göremiyorum. Dolayısıyla nerde ikamet ettiğinizide.

Eğer İstanbulda ikamet ediyorsanız ücretsiz tamirini yapabilirim.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mratt -- 27 Ağustos 2015; 0:02:56 >
  • taka8604 kullanıcısına yanıt
    Kapatmışım hocam herhalde doğrudur açarım şimdi. Ben İstanbul Sarıyer'deyim fakat cihazı şu an değişim için gönderdim bakalım hocam duruma göre ben sizinle iletişime geçeceğim. Çok teşekkür ediyorum.
    Önemli değil rica ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.