Şimdi Ara

elektronik kartlarda kopan lehim yolu tespiti.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
6.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elektronik kartlar üzerindeki iletken yollar kalkıp koptuğu zaman diğer uçları nasıl tespit edilir.
    mesela ekteki resimde yolların diğer uçları tespit edilmiş ve kablo ile iletken yolların yenisi çekilmiş.
     elektronik kartlarda kopan lehim yolu tespiti.

• 4 ay telefoncuda calistim. Hepsinin videosu, gorseli var kendim aramadim hic.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: linyit43

4 ay telefoncuda calistim. Hepsinin videosu, gorseli var kendim aramadim hic.

bunlara nasıl ulaşabilirim nereden bulabilirim sende varmıdır üreticiler mi veriyor. Bir sürü marka model var aradıgım modeli nasıl bulurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan0052 -- 17 Temmuz 2016; 12:07:02 >
  • erhan0052 E kullanıcısına yanıt
    Valla telefon marka model yazip sonuna ingilizce bir şey ekliyorduk videolari geliyordu, ancak repair correction falan degildi 12-15 karakterli bir kelimeydi. Aklima gelirse yazarim. Videonun icerigi ise nasil sokulur takilir, bolum bolum ise videolar her parca nasil monte edilir vs o sekildeydi. Sarj soketi, kulaklik jacki, ekran hoparlor vs izlerdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: linyit43

Valla telefon marka model yazip sonuna ingilizce bir şey ekliyorduk videolari geliyordu, ancak repair correction falan degildi 12-15 karakterli bir kelimeydi. Aklima gelirse yazarim. Videonun icerigi ise nasil sokulur takilir, bolum bolum ise videolar her parca nasil monte edilir vs o sekildeydi. Sarj soketi, kulaklik jacki, ekran hoparlor vs izlerdim.

disassembly olsa gerek
  • ASiL35 kullanıcısına yanıt
    Hay yaşa kardesim iste buydu. Hani dilinin ucunda olurda o an aklina gelmezya oyle oldu. Telefondan telefona videolari koyan kisiye gore degisir. Sonucta bir sirket kar amacli telefon sokmuyor. İnsanlar ne sorunu varsa kayda alip millet faydalansin diye gosteriyor. Tek sikintin uygun videoyu bulmak ancak ben hic bulamama durumu yasamadim onlarca video var. İlla biri yapiyor. Mesela kronik discovery soketi icin internetten bulup izleyerek tamir etmistim.

• 1.Varsa devrenin şemasına bakılır
    2.Yoksa mulltimetrenin ses-kısa devre fonksiyonu ile ölçerek zorda olsa bulunabilir
  • Cok teşekkürler arkadaşlar.Lütfen bu konuda aklınıza gelen yeni bilgileri buradan paylaşın.
  • quote:

Orijinalden alıntı:

1.Varsa devrenin şemasına bakılır
    2.Yoksa mulltimetrenin ses-kısa devre fonksiyonu ile ölçerek zorda olsa bulunabilir

ilginiz için teşekkürler
    2. yöntemi sıklıkla kullanıyorum fakat çok katmanlı elektronik kartlarda farklı katmanlardan geçen iletken yolları bulmak epey bi zor oluyu sebebi ise lehimlenecek yüzeyin karttan kalkması.
    bu yüzden 1. yönteme yoğunlaşmaktayım.
  • http://tr.aliexpress.com/item/50-1000X-8LED-USB-Digital-Microscope-Mini-Zoom-Endoscope-Magnifier-with-Adjustable-Stand-True-1-3MP/32599443970.html

• quote:

Orijinalden alıntı: goçhisar

http://tr.aliexpress.com/item/50-1000X-8LED-USB-Digital-Microscope-Mini-Zoom-Endoscope-Magnifier-with-Adjustable-Stand-True-1-3MP/32599443970.html

goçhisar kardeş bir insan anca bu kadar nokta atışı yapar : dün akşamdan beri düşündüğüm ve tam araştırmaya başladım bu sabah foruma bir bakayım dedim ve tam aradığım tarzda bir ürün paylaşmıssın çok teşekkür ediyorum.
    Araştırdım biraz ve en uygun fiyatlı olarak bu ürünü buldum sizce nasıl alsan işimi görür mü kullanan varmı içimizde.

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/usb-mikroskop-500x-zoom-2mp-orjinal-kutulu-225873700

• 500x yeterli gelmedi bana. 1000x aldım.

500x lerin fiyatı yaklaşık 35 TL civarında. youtube üzerinde biraz daha gezin, 500x ile 1000x arasındaki farkı izle ona göre tercih yap.
  • quote:

500x yeterli gelmedi bana. 1000x aldım.

500x lerin fiyatı yaklaşık 35 TL civarında. youtube üzerinde biraz daha gezin, 500x ile 1000x arasındaki farkı izle ona göre tercih yap.

anladım hemen araştırıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan0052

quote:

500x yeterli gelmedi bana. 1000x aldım.

anladım hemen araştırıyorum :)

Alıntıları Göster
    http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/1000x-2mp-8ledli-usb-dijital-mikroskop-229201927

bu ürünü almaya karar verdim nasıl sizce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan0052 -- 19 Temmuz 2016; 9:15:42 >

• lensler hakikaten 1000x ise kan hücrelerini dahi görebilirsin. işine yarar bir tane olup olmadığını satıcı ile iletişime geçip sorarak öğren derim. Alırsın, gelir test edersin. Baktın çözünürlük iyi kullan, olmadı geri postala. Alet elime gelmeden bir yorum yapamıyorum. Linkteki çin üretimi zaten :) kalıbından belli. fakat bir tavsiyem olacak. benim verdiğim linkteki ürün gibi dikey tablası olanlar daha kullanışlı. Kart üzerinde dik durabilmesi iyi oluyor. Ayrıca mikroskopun yönü ile ekran görüntüsü yönü farklı olunca sağa sola kaydırma işlemlerinde kafan karışabilir. yuvarlak altlıklı tablası olanlarda bu yön duygusu karışması problemi ile karşılaşırsın.
  • Evet arkadaşlar bahsi gecen cihaz geldi çalışmalara başladım biriken arızalı cihazları eritmekle meşgul olduğum için yazamadım aldığım cihaz ile iki foto çektim sizinle paylaşıyorum bu tür konularda hobisi olan yada mesleğini icra eden arkadaşlara inşallah yardımcı olur bana da bu konuda yardımcı olan arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim saygılarımla.
     elektronik kartlarda kopan lehim yolu tespiti. samsung galaxy tab 3 smt210 şarj soketi yolları
     elektronik kartlarda kopan lehim yolu tespiti. cin malı polypad c 508 şarj soketi yolları

• Bir adette mini TS100 havya al. parmak kadar bir havya ve çok ince uçlarla şahane lehim yapmanı sağlıyor. Kalın kablolar için düz 45 derecelik uç, smd lehimlemek ve lehim temizlemek için 45 derecelik maket bıçağı tarzında ucu ve sivri, 0,1 mm kalınlıkta uç alarak bu işleri çok çok rahatlatırsın. 2,5 - 3.0 mm kablolara kadar lehim atabilecek güçte, bit kadar yerleri lehimleyebilecek küçüklikte. Ben çok memnunum. Cebinde taşıyabileceğin bir canavar ;)
  • quote:

Bir adette mini TS100 havya al. parmak kadar bir havya ve çok ince uçlarla şahane lehim yapmanı sağlıyor. Kalın kablolar için düz 45 derecelik uç, smd lehimlemek ve lehim temizlemek için 45 derecelik maket bıçağı tarzında ucu ve sivri, 0,1 mm kalınlıkta uç alarak bu işleri çok çok rahatlatırsın. 2,5 - 3.0 mm kablolara kadar lehim atabilecek güçte, bit kadar yerleri lehimleyebilecek küçüklikte. Ben çok memnunum. Cebinde taşıyabileceğin bir canavar ;)

Tavsiyen için teşekkürler göz önünde bulunduruyorum.
    Şuan kullandığım yine ince uçlara sahip sıcak hava üflemeli havya istasyonu kullanıyorum işimi görüyor.
  • quote:

Evet arkadaşlar bahsi gecen cihaz geldi çalışmalara başladım biriken arızalı cihazları eritmekle meşgul olduğum için yazamadım aldığım cihaz ile iki foto çektim sizinle paylaşıyorum bu tür konularda hobisi olan yada mesleğini icra eden arkadaşlara inşallah yardımcı olur bana da bu konuda yardımcı olan arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim saygılarımla.
     elektronik kartlarda kopan lehim yolu tespiti. samsung galaxy tab 3 smt210 şarj soketi yolları
     elektronik kartlarda kopan lehim yolu tespiti. cin malı polypad c 508 şarj soketi yolları

hangisini aldınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

quote:

Evet arkadaşlar bahsi gecen cihaz geldi çalışmalara başladım biriken arızalı cihazları eritmekle meşgul olduğum için yazamadım aldığım cihaz ile iki foto çektim sizinle paylaşıyorum bu tür konularda hobisi olan yada mesleğini icra eden arkadaşlara inşallah yardımcı olur bana da bu konuda yardımcı olan arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim saygılarımla.

hangisini aldınız.

Dijital microskoptan bahsediyorsan 1000x olan model

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/1000x-2mp-8ledli-usb-dijital-mikroskop-229201927

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.