Şimdi Ara

Elektrokimyayı Anlayamayanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
4
Favori
1.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu LYS hazırlık döneminde internetteki ders videoları bana epey yardımcı oluyor,
    Şimdi mesela elektrokimyayı biliyorsunuz, acayip bir konu,
    Mantığı basit, anlayınca zevkli ama anlamadığın zaman ızdırap gibi geliyor ki ben anlayana kadar bir yerlerimi yırttım afedersiniz,
    Nasıl anladığıma gelirsek,
    Önce körfezvideo izledim, adamlar bir şeyler anlatmışlar takılmışlar kafalarına göre,
    Çözünürlük dengesi ve asit baza göre çok çok kötü bir anlatımdı, zira körfez'in asit bası kç'si altın değerindedir benim için,
    Ama elektrokimyada maalesef pek öyle olduğunu düşünmüyorum,
    Sonra gittim ekolhoca'nın kimyacısını yani Özkan Güray'ı izledim,
    http://www.ekolhoca.com/kimelektro.asp
    Şiddetle izlemenizi öneriyorum, tabii ki yetersiz her konuda olduğu gibi ama olayın mantığını büyük ölçüde kaptırıyor size, özellikle bir pil anlatışı var ki çok hoşuma gitti.
    İşinize yararsa ne mutlu.

• özkan güray direk öss mantığıyla anlatıyor,gerçekten çok iyi.

ztv kimyacısı çok kıvrana kıvrana anlatıyor ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biksann -- 12 Mayıs 2012; 16:25:08 >
  • ZTV'yi bilmiyorum, ben ekol'deki kimyacıya hayranım zaten oradan çok iyi şekilde anladım olayı.

Ara ara böyle bazı konularda çok beğendiğim siteleri yazarım.
  • arkadaşlar, körfezvideo'yu direkt izleyebiliyor muyuz ya? ücretsiz üyelik neyn var mı orada? öyleyse konuyu açan arkadaşın dediği gibi asit-baz ve kç'yi oradan halledeyim. çünkü bende hiç yok. tek başıma çalışsam oturtabileceğimi sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmac

arkadaşlar, körfezvideo'yu direkt izleyebiliyor muyuz ya? ücretsiz üyelik neyn var mı orada? öyleyse konuyu açan arkadaşın dediği gibi asit-baz ve kç'yi oradan halledeyim. çünkü bende hiç yok. tek başıma çalışsam oturtabileceğimi sanmıyorum.

Var hocam, ücretsiz üye olunabiliyor,
    Kç ve asit baz oradan halledilir ama üstüne soru çözmek farz çünkü bazı soru tarzları unutuluyor asit baz ve kçç'nin,
    Genel olarak LYS'de de bir unutulma belası var anasını satayım, YGS'de hiç yaşamamıştım bunu. :)
  • Fotoelektrik ve (Atom Teorisi): Körfezvideo (Atom Teorisini parantezde yazdım çünkü fotoelektrik kadar iyi değil)
    Çember analitiği: idensu.com (2 dersten oluşuyor 75 dk falan direk kaparsınız olayı şiddetle öneriyorum)

Geometride nejdetkirpi önermiyorum, nejdet hoca matematikte üstadtır, bazen geometride soruları çok uzatabiliyor yani bence matematik kadar hakim değil geometriye,
    Tekinhoca.com'daki videolardan işinize yarayanları genel olarak izleyin, gördüğüm en iyi anlatım en kaliteli sorular diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brknzbz

Fotoelektrik ve (Atom Teorisi): Körfezvideo (Atom Teorisini parantezde yazdım çünkü fotoelektrik kadar iyi değil)
    Çember analitiği: idensu.com (2 dersten oluşuyor 75 dk falan direk kaparsınız olayı şiddetle öneriyorum)

Geometride nejdetkirpi önermiyorum, nejdet hoca matematikte üstadtır, bazen geometride soruları çok uzatabiliyor yani bence matematik kadar hakim değil geometriye,
    Tekinhoca.com'daki videolardan işinize yarayanları genel olarak izleyin, gördüğüm en iyi anlatım en kaliteli sorular diyebilirim.

Aslında yeni bir konu açıp herkes beğendiği videoları yazarsa daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06turan06

quote:

Fotoelektrik ve (Atom Teorisi): Körfezvideo (Atom Teorisini parantezde yazdım çünkü fotoelektrik kadar iyi değil)

Aslında yeni bir konu açıp herkes beğendiği videoları yazarsa daha iyi olur.

Bencede hocam.Bazı kısımları çok yi alnlatan hocalar biliyorum sitelerde.Diğerleride bir konu altında topansınlar

• elips analitiği iyi anlatan hangi site var ?
  • Matematik soru çözümleri için ofisokul.com'u tavsiye ederim.
  • geçen yıl kim ve biy zor konularını körfezdenden bitirmiştim fakat bu yıl kimyası yenilenmedi bu arada körfezde simetriden anlatmışlar,sorular felan simetri ve fem dergi felandı sanırım
  • Su yeni konu olayi fena olmaz aslinda arkadaslar. Benim gibi dagarcigi ekolhocayla sinirli olanlar icin iyi olurdu.
  • bence bu sene yeni konu bolca olacak.Daha geçen sene 3-4 tane bizim müfredattan vardı.Ygs ye bakmayın siz.Ygs ve lys formatlar farklı.Ben özellikle fizik ve kimya da yeni müfredattan ders başına 5 soru bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maftas -- 12 Mayıs 2012; 22:32:31 >
  • müfredatta neler olduğunu hala bilmiyom kitaplarda anlatılan konular farklı hava kaması,manyetik dolanım yok güvenderde bende çalışmadım fakat bazı kitaplarda böle bir sürü şey var hani basit şeyler de değil.bir çok yayın kitaplarını zahmet edip yenilememiş
  • manyetizmayı nereden dinlesek iyi olur. var mı tavsiyesi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: poüyk

manyetizmayı nereden dinlesek iyi olur. var mı tavsiyesi olan?

Ben de bunu merak ediyorum.
  • mesajım bulunsun
  • Manyetizma-İndüksiyon: muhammetcoruh beyler
    Elektrik: Mutlaka muhammetcoruh'tan elektriği de dinleyin

Muhammetcoruh'un videolarının bir kısmı gereksiz olmasına rağmen arada faydalanmak gerek, zira en kaliteli örnekleri bu adam çözüyor.
  • quote:

Manyetizma-İndüksiyon: muhammetcoruh beyler
    Elektrik: Mutlaka muhammetcoruh'tan elektriği de dinleyin

Muhammetcoruh'un videolarının bir kısmı gereksiz olmasına rağmen arada faydalanmak gerek, zira en kaliteli örnekleri bu adam çözüyor.

bakıyorum sağol
  • celal aydın çkslerini öneririm video felan anlatım traş benim kafa 40 kere okumadan almıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.