Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.228.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Philips RQ1260 tıraş deneyimini size görüntülü olarak aktarmak istedim. Biraz acemi işi oldu fakat makine hakkında size bir fikir verebilir sanıyorum.

Makine 3 oynar başlıktan oluşuyor. Oynayan başlıklar sayesinde yüzünüzün her noktasına rahatça ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca üç başlık sayesinde tıraş süresi oldukça kısalıyor.
    Bu videoda 4 dakikadan biraz daha uzun süren tıraş normalde 4 dakikanın altında bitiyor.

Videoda yer vermedim ama makineye yerleşik favori düzeltme bıçağı var. Kenarından iterek favori düzeltme bıçağını aktif hale getirip yine aynı yerden içeri doğru iterek gizleyebiliyorsunuz.

Makine başlığını tıraş sonunda açarak musluğun altında temizleyebilirsiniz. Ben 3-4 tıraşta bir bıçakların üzerine anti bakteriyel köpük sabun sıkarak makineyi 30 saniye kadar çalıştırıp, yıkıyorum.
    Bıçakların olduğu bölümün yaylarını gevşeterek bıçaklara temizlik için ulaşabiliyorsunuz ama bir ay kullanımda bile o
    kısmın tertemiz olduğunu gördükten sonra bir daha açma gereği duymadım.

Makinenin şarjlı kullanım süresi şaşılacak derecede uzun. Benim gibi 4 dakikanın altında bir sürede tıraş oluyorsanız. tek bir şarjla 15 kere tıraş olabilirsiniz. Bu çok sık seyahat edenler için cazip olabilir. Ayrıca makinenin çok şık bir seyahat çantası mevcut. Kullanmadığınız zamanlarda makine şık şarj standında durabilir. ( videoda arkamdaki k. makinasının üzerinde görebilirsiniz ) Şarjı bitene kadar makineyi şarja yatırmıyorum. Şarj bitiyor uyarısını aldıktan sonra bile en az bir kere tıraş olabilirsiniz. Ben bir kere şarj uyarısını aldıktan sonra tıraş oldum ama ikinciyi tıraşım yarıda kalabilir endişesiyle denemedim.

Videodan göreceğiniz gibi köpükle tıraş olmayı seviyorum. Hem çok rahat hemde sorunsuz bir tıraş sağlıyor. Videoda biraz bola döke köpük kullanmışım ama normalde daha az köpük işimi görüyor. Kuru tıraşı bir kaç kere denedim ama hoşuma gitmedi çünkü sabha kalktığımda cildim nemli olduğundan makine cildime takılıyor. Her sabah duş yaptığımdan dolayı, duştan önce tıraş olup duşa girmek çok keyifli.
    Bu arada buğulanmayan bir ayna bulursam duş teknesinin duvarına monte edip duş alırkende tıraş olmak istiyorum ama bulamadım.

Ayrıca makinenin seyahat ederken valizde kendi kendine çalışmasını engelleyen bir kilit mekanizması var. Açma kapama kısmına 3 saniye bastığınızda makine kilitlenip isteğiniz dışında çalışmasını engelliyor. Yine aynı yere 3 saniye basarsanız kilit devreden çıkıyor.

Makineyi benzerlerinden ayıran en önemli özelliği 3D diye bahsedilen tıraş imkanını sunan başlık yapısıdır. Bu başlığın kullanım ömrü iki yıl olduğu belirtiliyor. Yurt dışı alış veriş sitelerinden $ 45-50 arası shipping dahil temin edebilirsiniz. Bu bile ortalama bir makine fiyatında ama bence makine fiyatını hak ediyor.

Bir vesile ile bu makineye sahip oldum ve bu yaşıma kadar daha önceden niye almadığıma pişman olduğum bir makine RQ1260.
    Jiletle tıraş olmak bana bir zul gelirken bu makine ile işe gitmediğim Cumartesi günleri bile tıraş oluyorum.

Not: video yükleme işini becerebilir miyim bilmiyorum ama deneyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptan3456

quote:

Orijinalden alıntı: hie

Arkadaşlar aşağıdaki kampanyadan yararlanmayı düşünüyorum, sizce bu makina nasıldır ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=26012156&Productid=sgphrq1150

Makinenin bir üst modeli olan RQ1260 ı kullanıyorum ben gayet memnunum. Size illaki philips alın demem ancak philips alacaksanız bunun yerine sanalreyonum.com dan 380 liraya en üst model olan RQ1260 ı öneririm. Arada bıçak farkı var philips'in sitesinden karşılaştırabilirsiniz.

Fiyatı yüksek geliyor hocam, çok fazla para vermek istemiyorum, nadiren kullanacağım çünkü. İşyerinde acil durumlar için, bazen traş olmayı unutup gidiyorum işte, işte tam ozaman kullanmak için bakıyorum

• @celebic, üstad ellerine sağlık valla.
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar aşağıdaki kampanyadan yararlanmayı düşünüyorum, sizce bu makina nasıldır ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=26012156&Productid=sgphrq1150

Makinenin bir üst modeli olan RQ1260 ı kullanıyorum ben gayet memnunum. Size illaki philips alın demem ancak philips alacaksanız bunun yerine sanalreyonum.com dan 380 liraya en üst model olan RQ1260 ı öneririm. Arada bıçak farkı var philips'in sitesinden karşılaştırabilirsiniz.

Fiyatı yüksek geliyor hocam, çok fazla para vermek istemiyorum, nadiren kullanacağım çünkü. İşyerinde acil durumlar için, bazen traş olmayı unutup gidiyorum işte, işte tam ozaman kullanmak için bakıyorum

Anladım bilmiyordum usta sadece orada kullanacagını. @celebic, abi gerçekten müthişsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

@celebic, üstad ellerine sağlık valla.

Dostum teşekkür ederim. Hanımla oğlanıi tatile gönderince evde film çevireyim dedim.
  • Rq1260 boyun altın için şahane görünüyor. Keşke bende Panasonic Esla63 yerine bundan alsaymışım. video için teşekkürler celebic.
  • @celebic hocam sende benim gibi video kervanına katılmışsın . Paylaşım için teşekkürler, güzel olmuş. Belki birilerine fikir verir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

@celebic hocam sende benim gibi video kervanına katılmışsın . Paylaşım için teşekkürler, güzel olmuş. Belki birilerine fikir verir

Hocam siz onculuk ettiniz. Makineyle ilgili sorular gelmeye baslayinca boyle bir videonun faydalai olacagini dusundum. Selamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım bilmiyordum usta sadece orada kullanacagını. @celebic, abi gerçekten müthişsin.

ilgin için teşekkür ederim :)

Ayrıca celebic ve norton772 büyüklerimin videoları çok güzel yaaaa helal olsun gerçekten. Bugün youtube 'da herhangi bir inceleme araştırdığımızda hep yabancılar çıkıyor doğrumu ? Doğru. Bundan sonra biz varız inşallah böyle inceleme,kullanıcı yorumları videoları ile türkçe incelemeler artacaktır, helal olsun gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

@celebic hocam sende benim gibi video kervanına katılmışsın . Paylaşım için teşekkürler, güzel olmuş. Belki birilerine fikir verir

Hocam siz onculuk ettiniz. Makineyle ilgili sorular gelmeye baslayinca boyle bir videonun faydalai olacagini dusundum. Selamlar

bu arada bende sizin yaptığınız gibi traş köpüğü ile denedim ve daha da rahat traş oldum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

bu arada bende sizin yaptığınız gibi traş köpüğü ile denedim ve daha da rahat traş oldum

Hocam sanırım kayganlık sağladığından daha rahat bir tıraş sağlıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sadistic Magician

64 sayfayı okumak güç. Bu yüzden ara ara sayfalara göz attım. Çıkarılan sonuç ise, büyük oranda panasonic. Yalnız benim şöyle bir isteğim var; hem sakal hem saç kesebilen bir panasonic. Önerebileğiniz bir model var mıdır?

Edit: Esrf31 sanırım norton'nun video eklediği makina. Gayet güzel alıyor sakalları. Benim aradığım hem böyle güzel alacak sakalları, hem kirli sakal bırakabileceğim. Hem de saçımı 3 numara falan kesebileceğim bir makina

öyle bir makine yok maalesef

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Sorumu, hem kirli salak, hem de 3 numara kesebileceğim bir makina var mı olarak değiştireyim. Artık tamamen kesmek istediğimde, ilk önce makina ile mümkün olduğunca kısaltır, sonra tıraş bıçağı ile tamamen keserim.

• quote:

Sorumu, hem kirli salak, hem de 3 numara kesebileceğim bir makina var mı olarak değiştireyim. Artık tamamen kesmek istediğimde, ilk önce makina ile mümkün olduğunca kısaltır, sonra tıraş bıçağı ile tamamen keserim.

berberlerin kullandığı cihazlardan alırsanız en iyisi olur. nerden aldıkarını herhangi bir berberdeb öğrenebilirsiniz. bence en kolayı o. bir kaç sayfa geride bu konuyla ilgili birşeyler vardı yanlış hatırlamıyorsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norton772 -- 2 Ağustos 2012; 17:24:13 >
  • quote:

quote:

berberlerin kullandığı cihazlardan alırsanız en iyisi olur. nerden aldıkarını herhangi bir berberdeb öğrenebilirsiniz. bence en kolayı o. bir kaç sayfa geride bu konuyla ilgili birşeyler vardı yanlış hatırlamıyorsam

Cevabınız için tekrar teşekkür ederim.

7-8 sayfa geriye kadar baktım, fakat herhangi birşey bulamadım. Problem değil. Bahsettiğiniz makina; Moser sanırım.

http://www.sanalreyonum.com/urun/moser-dei-1400-0278-profesyonel-sac-kesme-makinesi_730278.aspx?CatId=27617

Fena bir fikir değil aslında. Ama ben, cruzer serisinden(özellikle beared and head modelini) baya merak ediyorum. Acaba Moser ile aralarında ne gibi farklar olabilir? Bilgisi olan varsa, paylaşırsa sevinirim.

• Arkadaşlar site ne kadar güvenilir bilmiyorum ama Philips RQ-1260 290TL'ye düşmüş.
    Konuda birkaç sayfa okudum ve çok tavsiye edilenlerden biri bu makine olduğu için yazayım dedim.

http://www.indirsepete.com/Urun/PHILIPS-RQ-1260-TIRAS-MAKINESI-pmu3515.html?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrfrk88

Arkadaşlar site ne kadar güvenilir bilmiyorum ama Philips RQ-1260 290TL'ye düşmüş.
    Konuda birkaç sayfa okudum ve çok tavsiye edilenlerden biri bu makine olduğu için yazayım dedim.

Fiyatindan dolayi butceleri asar diye tavsiye edemiyordum fakat fiyati inanilmaz dusmus. Ben 5 ay once 405.-TL odeyek almistim. Bu durumda bende bir kullanicisi olarak RQ1260'i kesinlikle oneririm.

Site ile temasa gecin ve stok durumunu sorun, musaitse alabilirsiniz. Bu tip alisveris sitelerinde en fazla siparisi gec gonderirler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar site ne kadar güvenilir bilmiyorum ama Philips RQ-1260 290TL'ye düşmüş.

Hocam bu siteden de alabilirsiniz,

http://www.mormani.com/urun/118bae7754f318c36e3654ab1196d8e2/-PHILIPS-RQ1260-Tras-Makinesi/?ref=akakce&v=1.4.3

Benim için fiyatı yüksek açıkcası, max 200 TL vermek istiyorum. Ve bakınıyorum ne alabilirim diye.

• Bu makineyi aldığımda bir çok yerde 550-600.-TL arasında satılıyordu. Fiyat her ne kadar ürün çok iyide olsa bence fazlaydı. Fiyat şimdi oturmuş, normale dönmüş. Bence 50-100 TL daha ucuz diye hergün kullanacağınız bir makineden tasarruf etmek yerine sonradan hayıflanmamak için RQ1260 alınası bir ürün.

Geçen kaptan3456 nickli arkadaşımız makineden kaynaklanan bir sorun yüzünden Philips tüketici hizmetlerini aramış. Boyun kısmınca sivilce ler oluştuğunu söylemiş. Eğer bunu doktor raporuyla müracaat etmesi halinde parasını iade edeceklerini söylemişler. Böylede bir Philips güvencesi söz konus bunu başka bir markanında kabul edeceğini sanmıyorum.
  • quote:

fiyat çok çok uygun. ben benim panasonic'i alırken riske girmek istemedim fiyatı yüksek diye. çünkü ilk kez makine ile traş olucaktım ve ya olamazsam diye gittim nispeten daha uygun panasonic makineyi aldım. pişmanmıyım değilim ama o fiyata olsaydı philips'i de düşünürdüm o zaman.

• Biraz daha araştırdıktan sonra, tam anlamıyla içime sinerse moser alacağım. Hepsiburada'da okuduğum yorumlar çok olumlu. Fiyatı da uygun.
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.